anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błąd przy dodawaniu kodów

wrestling_fan
#8 Zapaleniec#

Przeszedłem do płatności za zakup produktu. Wprowadziłem kody rabatowe i będąc pewien, że kody są przypisane zmieniłem jedynie formę płatności, bo podjąłem inną decyzję w tej kwestii. W tym momencie kody zostały pominięte i kwota do zapłaty zwiększyła się. Taka sama sytuacja dzieje się przy zmianie danych adresata.

W moim mniemaniu coś chyba jest nie tak. Skoro wprowadzam kody to dlaczego każda zmiana w danych generuje ich pomijanie :/?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Jak zmieniłeś formę płatności, to się cofnąłeś i co jest nie tak?

oznacz moderatorów

wrestling_fan
#8 Zapaleniec#

Odpowiedź godna informatyka. PANIE JEST DOBRZE, CZEGO SIĘ PAN CZEPIASZ? Wierzyłem, że w tych rozmowach chodzi o wykazanie błędów lub niedogodności - a za takowy uważam ten, który wskazałem. Co ma do tego "cofanie się"? Skoro wprowadzam kody to nie po to, żeby zmieniając formę rozliczenia pozostałej części kwoty zrezygnować z kodów, które wprowadziłem.

Zmieniłem również numer telefonu do kontaktu i takie działanie również resetuje kod i płatność. Czyli co? Jak wrócę do początku i podejmę inną decyzję, to cały proces ostatecznej konfiguracji zamówienia powinienem robić od nowa "bo się cofnąłem"?

Prosty przykład "z życia". Jeśli mam dwa konta i przypomnę sobie, np: że na tym, które wybrałem nie ma środków i postanowię zapłacić blikiem, to znów mam sprawdzać czy wszystkie ustawienia są prawidłowe? I tak jest ich sporo, więc żadne ułatwienie. Dla mnie to "bug" i tyle.... co też starałem się wykazać i pomóc w rozwoju systemu. Możecie z tym nic nie robić, Wasza "brożka". 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wrestling_fan dziękuję za Twoje zgłoszenie! Celowo jest to zaprojektowane w ten sposób, kody są zapisane na formularzu płatności i dostawy, ale po zmianie metody płatności czy danych wysyłki trzeba ponownie potwierdzić chęć ich wykorzystania, chociażby z tego powodu, że nie przy każdej metodzie płatności można z nich skorzystać. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

wrestling_fan
#8 Zapaleniec#

W mojej - subiektywnej - ocenie, resetowanie kuponów jest mało wyróżnione, przez co może generować pomyłki i konieczność zwrotów - tak było w moim przypadku, a chyba nie o to chodzi.

Jeśli - tak jak Pani pisze, a o czym nie każdy musi wiedzieć - są niuanse, które wymuszają taką formę walidacji, to choćby informacja po ponownym "przetrawieniu" wyborów, byłaby dobrym rozwiązaniem.  PO WPROWADZENIU ZMIAN W TWOIM KOSZYKU SĄ KUPONY NIEUWZGLĘDNIONE W ROZLICZENIU. JEŚLI CHCESZ Z NICH SKORZYSTAĆ PODZNACZ JE W PODSUMOWANIU.

To tylko moja uwaga, którą - jak napisałem wcześniej - mogą Państwo uwzględnić lub nie 😉

Niemniej jednak, dziękuję pięknie za wyjaśnienie, jest ono i grzeczne 😉 i wystarczające.

P.S. O ile chodzi o płatności, to dla mnie Pani odpowiedź jest jasna i ma sens, natomiast nadal nie tłumaczy logiki resetowania kuponów, po wprowadzeniu zmiany w numerze telefonu kontaktowego 🙂 Nasuwa się pytanie i niech pozostanie ono retoryczne. Czy wykorzystanie kuponu jest też zależne od tego do kogo się dzwoni ;)?

oznacz moderatorów