anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

bład w cenie produktu

Client:106858148
#1 Nowicjusz#

Hej,

Mam nietypową sytuację 

zakupiłam u sprzedającego 5 x takich samych produktów, przed zakupem weszłam w jego oferty i miał 2 takie same aukcje z taką samą ceną i produktem. Sprzedający napisał do mnie że nie wyśle mi produktów bo to jest błąd w cenie i wysyła mi ( Składam oświadczeniem o uchyleniu się od skutków prawnych oferty sprzedaży złożonej pod wpływem błędu powołując się na Art. 84 KC. Wskutek pomyłki bazowa cena towaru została rażąco obniżona (ponad 99%). Kupujący mógł z łatwością zauważyć pomyłkę. Oferta sprzedaży nie wskazywała na promocje, wyprzedaż. ). założyłam dyskusję sprzedającemu, bo rozumiem że mógł mieć błąd w cenie, ale ja nawet nie wiem w jakiej cenie regularnej są te produkty. Tłumacze sprzedającemu że jego oświadczenie jest nie logiczne, między innymi że z łatwością mogłam zauważyć pomyłkę, myślę że zauważyła bym pomyłkę gdyby nie miał 2 takich samych aukcji. Uprzedzona wcześniejszymi nie przyjemnymi sytuacjami zawszę robie screeny zakupionych produktów, i widać gołym okiem że to są dwie inne aukcje o dwóch innych numerach ale z taką samą ceną, tłumaczę ciąglę sprzedającemu jak widzę to ja ze strony sprzedającego, i gdybym ja miała taką sytuację myślę że odpuściła bym i wysłała bym miedzy innymi ze wzgledu na opinie i popsucie reputacji, dodam że sprzedający jest bardzo nie miły w dyskusji. 

Jak wy to widzicie ?

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:106858148 Zgodnie z prawem sprzedający w przypadku rażącej pomyłki w cenie ma prawo odmówić realizacji umowy powołując się na wspomniany artykuł KC.

Jeśli się z tą decyzją nie zgadzasz - masz prawo iść do sądu i tam domagać się wywiązania z realizacji transakcji.

Pokaż link do tej oferty jeśli to nie problem.

oznacz moderatorów