anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak dowodów zakupu w paczkach czy też w szczegółach zamówienia

Masta-M4
#3 Debiutant#

Witam Społeczność oraz Moderatorów,

Do napisania pierwszego postu skłoniło mnie to co ostatnio praktykuje większa połowa sprzedawców, jest to już prawdziwa plaga, otóż do 2/3 zrealizowanych zamówień nie otrzymałem dowodu zakupu. Nie było ich w paczkach czy też w szczegółach zamówienia, wymówki sporej części sprzedawców to jakiś żart: "nie zaznaczył Pan opcji że chce Pan otrzymać fakturę". Zaznaczę że kupując jako konsument powinienem otrzymać paragon wraz z towarem, czemu tak się nie dzieje za każdym razem mimo, że przepisy prawa są jednoznaczne pojąć nie mogę. Czy allegro dostrzega problem? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

brakestop
#13 Ambasador#

"nie zaznaczył Pan opcji że chce Pan otrzymać fakturę"

Ja również nie wystawiam faktury, jeśli ktoś nie poda NIP.

Ale paragon załączę zawsze. Inna sprawa, że załączając paragon czy fakturę, często kupujący pisze, że jej nie znalazł. Tu tez plaga niewidomych. 😉

oznacz moderatorów

Masta-M4
#3 Debiutant#

Widzisz, sam prowadziłem dwa konta firmowe na allegro i zawsze FV czy to paragon dołączaliśmy na magazynie do paczek. Problem z jakim ja się spotykam jest ewidentny brak jakichkolwiek dowodów zakupu w paczkach czy też w szczegółach zamówienia. Zwróć też uwagę, że napisałem że kupując jako konsument powinienem otrzymać paragon a tu nic.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Nie każdy musi przy sprzedaży przez Internet posiadać kasę fiskalną i dołączać paragon do sprzedawanego towaru. Jeśli zaznaczasz opcję "faktura" to dostaniesz najprawdopodobniej fakturę.
Inna sprawa, że duża część sprzedawców wysyła dokumenty sprzedaży w formie elektronicznej i nie dołącza papierów do wysłanego towaru.

oznacz moderatorów

Masta-M4
#3 Debiutant#

Ok, jeżeli nie posiada kasy fiskalnej powinien wystawić FV imienną i włożyć do paczki. Czemu więc tak się nie dzieje? 

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Fakturę imienną sprzedawca wystawia na życzenie kupującego.

Nie musi obligatoryjnie jej wystawiać jeśli prowadzi tzw. sprzedaż bezrachunkową.

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

nie wiem czy dobrze pamiętam, ale sprzedający teraz nie muszą dodawać do przesyłek, zgodnie potwierdzeniem zakupu jest  zamówienie na allegro.

oznacz moderatorów

Masta-M4
#3 Debiutant#

Czy mógłbyś przytoczyć odpowiednie artykuły? Chciałbym uzupełnić ewentualne braki wiedzy, nie wykluczam, że coś przespałem jako konsument.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Sprzedaż bezrachunkowa (fakturaxl.pl).  Generalnie na portalach aukcyjnych trudno wystawić prawidłową fakturę bez wyraźnego życzenia klienta z podaniem danych. Na głównym allegro na kontach zakupowych dane wzięte z czapy są na porządku dziennym. Nie mówiąc o zakupach dla kogoś. Na lokalnym przy zakupie np paczkomatem to oprócz imienia i nazwiska nie otrzymujemy żadnych danych. Na O... jeszcze ciekawiej. Czasem dostaję numer telefonu klienta, czasem tylko jego imię, a czasem w ogóle nic...

oznacz moderatorów

Masta-M4
#3 Debiutant#

Dzięki @AnnaG-Antyki  Przyznam że nigdy nie korzystaliśmy z możliwości sprzedaży bezrachunkowej. Może to faktycznie tłumaczyć część sprzedawców którzy nie mają kasy fiskalnej, ale nie tych co mają sklepy stacjonarne w dodatku z możliwością odbioru osobistego. 

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@AnnaG-Antyki na lokalnie otrzymuje się dane klienta, w każdym mailu "Kupujący zapłacił za ..." są na dole "Strony transakcji" z adresem klienta podanym w allegro.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Masta-M4 od lat jest tak że jak sprzedawca dostaje całą zapłatę na konto nie musi mieć kasy ( są wyjątki jak elektronika i kilka innych ) pamiętaj że potwierdzeniem zakupu do reklamacji jest przelew, wydruk aukcji czy mail potwierdzający zakup, i tak jak znam życie każdy woła paragon a jak co do czego to nie wie gdzie jest albo rżnie głupa że nie było w paczce 🙂

https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00266

Ważne! Jeżeli otrzymasz w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem:

  • poczty
  • banku lub
  • spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej na rachunek bankowy,

a z prowadzonych ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła – nie masz obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej i wystawienia paragonu.

Zwolnienie to nie obejmuje sprzedaży towarów i świadczenia usług objętych obowiązkowym ewidencjonowaniem na kasie fiskalnej. Dotyczy to sprzedaży między innymi:

  • części do silników spalinowych
  • nadwozia do pojazdów silnikowych
  • sprzętu radiowego, telewizyjnego i telekomunikacyjnego
  • perfum i wody toaletowej

oraz świadczenia usług, takich jak:

  • przewozu osób i ich bagażu podręcznego taksówkami
  • naprawy pojazdów silnikowych i motorowerów
  • doradztwa podatkowego
  • świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo
  • fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

Masta-M4
#3 Debiutant#

@kostas11 Tak, wiem o tym, jednak część sprzedawców od których nie otrzymałem dowodu zakupu ma też sklepy stacjonarne, a zatem też kasy fiskalne. Wszystkie zwolnienia więc nie mają zastosowania w ich przypadku co znaczy, że paragon powinien być dostarczony. 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Masta-M4 Ja dostaje zawsze dowód zakupu, ale rzadko w paczce. Zazwyczaj wysyłają w formie elektronicznej na maila, czasem wyląduje to w spamie. A paragony jak są, to niechlujnie wrzucone w paczkę i je znajduję, gdy używam pudełka do własnej wysyłki. Czasem schowane pod listem przewozowym. Niezmiernie rzadko jest sytuacja, aby paragon był spakowany tak, by normalnie można go było zauważyć. Po prostu szybkie pakowanie i paragon na koniec ciep byle gdzie.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Masta-M4  napisał(a):

@kostas11 Tak, wiem o tym, jednak część sprzedawców od których nie otrzymałem dowodu zakupu ma też sklepy stacjonarne, a zatem też kasy fiskalne. Wszystkie zwolnienia więc nie mają zastosowania w ich przypadku co znaczy, że paragon powinien być dostarczony. 


Tak masz rację, ale widzę że bardziej Cię meczy fakt czy sprzedawcy się rozliczają z takie sprzedaży 🙂  uspokoję Cię dyrektywa DAC7 dotyczy także firm i tu też polecą raporty o sprzedaży i szybko takich wyłapią 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Masta-M4
#3 Debiutant#

@kostas11 Akurat z tą tezą nie trafiłeś zupełnie 🙂 Ostatnio wiele rzeczy kupowałem dla kogoś płacąc ze swojego konta i głupio mi było tłumaczyć się z braku rachunku, a wierz, takie pytania padały. Po kilku podobnych akcjach po prostu zacząłem zwracać na to uwagę i zaskoczyła mnie obecna skala problemu. 

oznacz moderatorów