anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak odpowiedzi reklamacyjnej sprzedającego w wymaganym terminie i brak zwrotu środków

Client:47478110
#7 Wielbiciel#

Witam, ostatnio kupiłem płytę główną opisaną jaką w pełni sprawną z allegro lokalnie. Niestety po przetestowaniu płyty okazało się że nie działa w niej slot na dyski M.2, a na samej płycie widoczny jest zerwany komponent w okolicy slotu M.2.

Krótko po przetestowaniu płyty zadeklarowałem chęć zwrócenia płyty przez allegro, jak można się domyślić sprzedający upierał się że u niego wszystko działało bez najmniejszego problemu. Do mojego zwrotu załączyłem kilka zdjęć pokazujących uszkodzenia na płycie, nawet jedno zdjęcie porównujące sprawną płytę z uszkodzoną.

Sprzedający niechętnie i zdawkowo odpisywał po interwencji allegro aż w końcu w ogóle przestał się udzielać i nie wydał ostatecznej ani jakiejkolwiek merytorycznej wypowiedzi na temat reklamacji w wymaganym terminie. Po odczekaniu 14 dni i braku reakcji sprzedającego złożyłem wniosek allegro protect, i według wyświetlonych informacji jeśli sprzedający nie odniósł się do problemu powinienem dostać zwrot środków ale allegro poprosiło sprzedającego o ponowne wypowiedzenie się na temat reklamacji. Nie rozumiem dlaczego po przekroczeniu wymaganego terminu nie otrzymam zwrotu środków.

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

KubaltenB
#8 Zapaleniec#

No to jest właśnie taki problem z zamówieniami lokalnie, nie są tak bezpieczne jak oferty u przedsiębiorców. Ogólnie jak allegro nie rozwiąże sytuacji, to możesz zgłosić sprawę do sądu i ubiegać się o swoje prawa. Powinieneś dostać towar nowy nie uszkodzony.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@KubaltenB  napisał(a):

No to jest właśnie taki problem z zamówieniami lokalnie, nie są tak bezpieczne jak oferty u przedsiębiorców. Ogólnie jak allegro nie rozwiąże sytuacji, to możesz zgłosić sprawę do sądu i ubiegać się o swoje prawa. Powinieneś dostać towar nowy nie uszkodzony.


Nie chodzi o to czy przedsiębiorca czy prywatny. Popatrz sobie na oficjalny sklep allegro, też mają za uszami. 

Ostatnio zamówiłem sobie kable do zasilacza z lokalnie, opłaciłem i na drugi dzień przyszły, całość transakcji jest ok.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:47478110 Dlatego że Allegro upewnia się w sprawie wypłacenia rekompensaty, to sprzedający jest stroną a Allegro to pomoc i w razie czego rekompensata a nie gwarant.

oznacz moderatorów