anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

MAMY ROZWIĄZANIE!
renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
94 ODPOWIEDZI 94
Stonek_89
#7 Wielbiciel#

Dziwne bo na chromie w trybie incognito mam opcje rozłączania oferty, a w normalnym trybie już nie. Dodam, że wyczyściłem wszystkie cookies oraz wyłączyłem wszystkie pluginy. Dziwne.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci  napisał(a):

@kostas11 uuuuu jak wywalą tą opcję a obstawiam żę to teraz testy na żywym organizmie to po Allegro... pozamiatane 


Czemu tak myślisz, papier toaletowy będzie można tanio kupić same plusy dla kupujących, szkoda tylko mniejszych sprzedawców już się nie przebiją z ofertami 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Monikakoniecz
#9 Pomysłodawca#

Jakieś duże zmiany szykują się od 1 lipca ? 
Gdzie można poczytać na ten temat ?

oznacz moderatorów
Monikakoniecz
#9 Pomysłodawca#

Od kilku lat moje oferty po wpisaniu danje frazy są w top 3, inwesruję w to kilkanaśie tysięcy miesięcznie w ADS. 

Od wczoraj kiedy Allegro wpraowdziło zmianę sprazdaż oferty spadła, a oferta wyśietal się gdzieś na samym końcu. 

Jak uda mi się na jakieś innej przeglądarce (nie będąc zalogowany do allegro) wpisać daną frazę i rozłączyć produkty, moje oferty są nadal w top 3. 

 

Czy to dobre zmiany na zawsze / błędy / czy może jeszcze coś innego. 

Jako sprzedający którzy przez lata tworzyliśmy taki a nie inny standard na allegro chcemy wiedzieć czy czas powoli się wycofywać ?

Spadek sprzedaży z dnia na dzień o kilkadziesiąt procent to coś czego nie da się udźwignąć. 

 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
merkuriusz77
#9 Pomysłodawca#

U mnie to samo - co za kanał!

Prowadzę antykwariat i jedyny właściwie sposób konkurowania z mega-antykwariatami, to dawać porządne opisy i lepsze zdjęcia; teraz to odpada, bo klient na pierwszy rzut oka widzi to co oni dali, często jedna książka jest przypisana do kilku produktów, a wszystkie - lub prawie wszystkie - to te z mega-antykwariatów; oni stawiają na ilość, a ja - na jakość; nie wiem, czy taki sposób prezentacji produktu pasuje do rzeczy nowych - może tak; ale do używanych -  na pewno nie! - lepsza jakość utonie w morzu bylejakich aukcji, a klient, żeby się w ogóle w tym zorientować, będzie się musiał naklikać, że hej!

oznacz moderatorów
merkuriusz77
#9 Pomysłodawca#

Że już nie wspomnę, jak to jest beznadziejnie pomyślane - dostajemy listę kategorii produktów, a żeby zobaczyć poszczególne oferty trzeba kliknąć Porównaj...oferty; to skąd w takim razie po prawej Dodaj do koszyka??? - co mam dodać - cały zbiór ofert? - skoro to jest prezentacja produktów połączonych, to nie poszczególnych - więc chyba mogę kupić pakiet wszystkich powiązanych aukcji! - inaczej wychodzi ni to, ni owo: miszmasz.

No i ta jedna oferta dostaje jakby darmową promocję, co więcej - wybrana jest nie na podstawie wszystkich parametrów, lecz tylko jednego: ceny. Nie dość że to jest po prostu partacko rozwiązane, to w dodatku: jak opłaca się samemu Allegro, skoro pobiera prowizję od kwoty sprzedaży??? - - - Cóż, brak mi słów. 

oznacz moderatorów
Majkel123098
#7 Wielbiciel#

U mnie jest dokładnie tak samo, wczoraj samo włączyło się grupowanie według produktu i zniknęła opcja rozłączenia ofert. Sprawdzałem w aplikacji i dwóch przeglądarkach, wszędzie jest ten sam problem.

Moim zdaniem ten katalog produktów i grupowanie ofert to jedna wielka pomyłka, praktycznie każdy produkt jest dodany kilka razy pod nieznacznie różniącymi się nazwami i bardzo ciężko jest znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę, bo klikając w dany produkt nie wyświetlają się oferty od wszystkich sprzedawców, którzy go oferują. Ten sposób wyszukiwania jest dla mnie po prostu beznadziejny i okropnie niewygodny, nigdy z niego nie korzystałem i nigdy nie zamierzam.

Mam nadzieję, że to jakiś chwilowy błąd a nie zmiana na stałe. Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś może preferować grupowanie ofert ale niech będzie to opcja dobrowolna a nie narzucona przymusowo.

oznacz moderatorów
sklep_solpio
#12 Orędownik#

przez to niektórzy mogą odczuć spadki w sprzedaży..

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Obecnie testujemy różne wersje listy ofert i produktów, to powoduje, że część z Was nie widzi możliwości rozłączenia tych samych ofert, ten eksperyment potrwa do 30 kwietnia. 
Nie można wypisać się z testu, ale jeśli chcecie zmienić widok, spróbujcie skorzystać z innego urządzenia/przeglądarki. 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
czarnaplytaltd
#9 Pomysłodawca#

Czyli wczoraj konsultant na czacie wprowadził mnie w błąd pisząc, że jest to błąd i wkrótce go naprawicie. No cóż

oznacz moderatorów
rudybart
#9 Pomysłodawca#

@la_nika  czy allegro przewiduje jakieś finansowe wsparcie dla sprzedawców których sprzedaż spada do prawie zero w związku z trwającymi eksperymentami?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@rudybart nie licz na to i szukaj innego kanału, bo jak podczas testów masz 0 sprzedaż to jak zostanie to na stałe to dalej nic tu nie sprzedasz 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
rudybart
#9 Pomysłodawca#

@kostas11  spoko, to było bardziej pytanie o charakterze retorycznym, na szczęście allegro to tylko moje hobby, ponieważ bardzo lubię czytać książki i komiksy to wpadłem na pomysł że sprzedając używane książki i komiksy zarobię trochę na zakup nowych. Jak na razie idzie mi całkiem fajnie, szkoda tylko że od kilku dni nagle zniknęła sprzedaż, ale teraz już wiem co się stało. Mnie samemu także trudno było wyszukać książki które chciałem kupić na allegro. Patrząc na tą sprawę pozytywnie możemy być dumni że bierzemy udział w  eksperymentach.  Wszyscy tworzymy historię 🙂 Powodzenia dla wszystkich sprzedających na allegro!

ps. w przeglądarce Microsoft Edge wyszukiwania wyświetlają się normalnie, trochę to dziwne bo teoretycznie powinno byc wszedzie identycznie ale jest tak jak opisywane było to kilka postów powyżej w chrome i firefox nie ma opcji wyłączenia grupowania a w Edge jest i można normalnie wyszukiwać.

oznacz moderatorów
marcelab8
#7 Wielbiciel#

witam, ostatnio zmienił mi sie troche widok ofert, czy da sie jakoś przywrócić dawny?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@marcelab8 a co trudniej szukać, wpadłeś w testy które potrwają do 30 kwietnia 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@marcelab8 Wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki powinno przywrócić poprzedni widok. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   

proszę mnie wypisać z tego testu, jeśli się da 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Agent555 lepiej się przyzwyczajaj bo jak znam życie zostanie na stałe 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Agent555 Tak, jak napisałam wyżej, możesz wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki. Nie mamy możliwości wypisać konkretnych uczestników testu. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
merkuriusz77
#9 Pomysłodawca#

No tak, po prostu sobie na nas eksperymentujecie - to ładnie! Rozumiem, że po wyliczeniu ewentualnych strat spowodowanych waszym eksperymentem, pod koniec kwietnia, zajmiecie się odszkodowaniami dla nas, prawda? Wie już może Pani coś konkretnego w tej sprawie - jak będzie to wyglądać?

No i a propos sposobu przywrócenia dawnego wyglądu za pomocą wyczyszczenia pamięci podręcznej przeglądarki - u mnie akurat to nie działa! Ale to nie takie ważne. Bo chyba nie rozumie Pani, że straty nie będą wynikały z tego, że sprzedający mają skopany widok, tylko klienci - no więc: poinformowaliście klientów Allegro, jak przywrócić dawny widok? Jest jakiś baner z informacją jak sobie poradzić z efektami ubocznymi eksperymentu?

oznacz moderatorów