anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

MAMY ROZWIĄZANIE!
renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
94 ODPOWIEDZI 94
GAMES_for_SALE
#1 Nowicjusz#

To są jaja !!! Jak to nie można się z tego wypisać ??

Można ! usunąć u was konto !!!!

oznacz moderatorów
rembol19925
#3 Debiutant#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_   Przepraszam bardzo ale przeglądanie Allegro w tej formie jest nie akceptowalne , nie dość że źle wyszukuje to jeszcze te połączone oferty są beznadziejne , na dodatek zamiast szybko coś wyszukać i kupić to porostu człowiek traci czas....

oznacz moderatorów
dkosznicka
#7 Wielbiciel#

Szczerze? 

Podnosilem temat nie raz nie dwa... katalog produktów Allegro to dno i 3 metry mułu!!! Nie działa. To utopia... 

Produkty są mieszane ze sobą... jako kupujący nic sensownego znalezc nie mogę i jak tak ma to wyglądać to nie chce mi sie nic kupować na allegro... wolę patrzeć na setki powtarzających się produktów niż szukać konkretu  przebijając sie przez "produkty" ....

Jako sprzedawca? Stwierdzam że jest to koszmar... jest masa syfu i błędów... 

Zwróćcie stare dobre allegro A ten nowy szit  za przeproszeniem wyrzućcie do kosza.... 

Korzystanie z aplikacji mobilnej to katorga...

Na pierwszy rzut pada "tytuł produktu z katalogu Allegro" A dopiero nizej małym druczkiem to co sprzedawca ustawił jako tytuł... 

Tragedia... dno... 

oznacz moderatorów
unik_sklep
#11 Animator#

Całkowicie się zgadzam. Tylko, że Allegro ppomimo wielu zgłoszeń różnych sprzedawców i kupujących ma wszystko w d... bo ktoś tam cos wymyślił, bo musiał się wykazać aby kasę dostać

oznacz moderatorów
SeekerKuba
#8 Zapaleniec#

Proponowana zmiana jest fatalna. Allegro od dawna można było podawać za wzór do naśladowania jeśli chodzi o wyszukiwanie produktów i wybór odpowiedniego sprzedawcy lecz  niemożność wyłączenia grupowania to jakiś nieśmieszny żart.

Proponowana zmiana zbliża ten serwis bardzo blisko do innego, również zaczynającego się na literę A, który pod względem funkcjonalności wyszukiwania to absolutne dno.

oznacz moderatorów
rantek
#1 Nowicjusz#

Jak obecnie wyłączyć łączenie ofert? Kiedyś było do góry nad ofertami rozłącz podobne oferty, teraz tego nie widzę a jest to mocno irytujące w wyszukiwaniu. 

oznacz moderatorów
ogryz7
#10 Popularyzator#

To są testy nowej wyszukiwarki, na które allegro zapisało Cię bez Twojej zgody i wiedzy. Potrwają do 30 kwietnia i serwis nie zamierza nikogo z nich wykluczać.

Musisz wypisać się sam prostą sztuczką:
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/czy-to-kolejna-awaria-wyszukiwarki-allegro...

oznacz moderatorów
eland24
#9 Pomysłodawca#

Od około 2 tygodni zaobserwowałem wadliwe działanie wyszukiwarki Allegro. Zgłosiłem to do obsługi Allegro ale jak zawsze odpowiadają że wina nie leży po ich stronie lub w ostatnich odpowiedziach tłumaczą że tak ma działać. No 10 lat tak działała jak teraz i ja tego nie zauważyłem 🙂  Czasami bywa że cała jedna strona odpowiedzi to całkiem inne  przedmioty.

Zalecają żebym wpisywał frazę w cudzysłowie. Ok. Tylko jak ja to mam ogłosić kupującym, żeby szukali nazwy  przedmiotu w cudzysłowie? Może jakieś ogłoszenie na 1 stronie Allegro dam?

Pytanie do innych sprzedawców:

1. Czy wasz asortyment jest wyszukiwany poprawnie? Proszę zadajcie pytanie o wasz przedmiot i wyfiltrujcie od najtańszego. Czy to taki przedmiot jak pytacie?

2. czy Allegro może ograniczyć funkcjonalność konta sprzedawcy, blokując mu możliwość poprawnego wyszukiwania i filtrowania listy? Pytam bo dzisiaj zauważyłem jakieś zmiany w wyszukiwanym przedmiocie. Zniknęło kilka niewłaściwych przedmiotów które pokazywały mi się od 14 dni. Wygląda jakby było mniej niewłaściwych przedmiotów.

 

Bardzo proszę sprzedawców o opinię bo dokładam niepotrzebnej pracy, a Allegro tłumaczy mi że tak ma być . Matrix normalnie...... Tylko że tak nie było !!!

 

 

 

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@eland24 Twoje wyszukanie, niekoniecznie musi się pokrywać z wyszukiwaniem kupującego, często różne algorytmy, ustawienia czy dopasowania inaczej pokazują 😞 

Wielu ma w kwietniu testy gdzie takie same oferty są połączone na stałe więc na dziś jest taki bałagan że pewnie samo allegro nie wie co i jak się wyświetla 🙂

A kliknąłeś na dole ?

sort.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów
eland24
#9 Pomysłodawca#

Tak kliknąłem "sortuj bez dopasowania". Niestety cała strona to przedmioty z innej bajki. Jest taki bałagan że ta wyszukiwarka jest bezużyteczna. W najbliższych dniach postaram się sprawdzić jak to wygląda na innych kompach, nawet tych spoza mojej firmy.

Najgorsze jest to że nikt z obsługi Allegro nie powiedział o jakiś problemach tylko tłumaczą mi ze to ja mam zwidy. No prawie już do lekarza po psychotropy się wybierałem.

 

oznacz moderatorów
ogryz7
#10 Popularyzator#

Właśnie zauważyłem, że włączył mi się widok produktów w wyszukiwarce i nie mogę go przełączyć z powrotem na widok ofert - zniknął stosowny przycisk.

 

Co jest grane?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ogryz7 jesteś szczęśliwcem i załapałeś się na testy do 30 kwietnia musisz się pomęczyć 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ogryz7
#10 Popularyzator#

Nie chcę żadnych testów, chcę widok ofert, jak do tej pory. Nikt nie pytał mnie o zdanie.

Dżizas, co tu się znów odstawia?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów
ogryz7
#10 Popularyzator#

Instrukcja dla Chrome, jak wypisać się z testów (UWAGA - nastąpi automatyczne wylogowanie):

Klikamy w przycisk przy pasku adresu i postępujemy zgodnie z obrazkami. W ostatnim kroku klikamy na ikony kosza na śmieci przy allegro. U mnie zadziałało, mogę przeglądać oferty zamiast produktów. Nie wiem, czy zadziała u wszystkich.

allegro.jpg

oznacz moderatorów
resistdj
#9 Pomysłodawca#

Dzięki, działa. Dziwne że żaden z moderatorów nie podzielił się tą informacją, zmuszając nieświadomych użytkowników do buszowania po upośledzonym interfejsie.

oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@eland24 większość moich klientów znajduje moje oferty przez  Google 😅

 

Sam ostatnio szukałem pewnej lampy samochodowej, oczywiście w wyszukiwarce Allegro nie znalazłem, znalazłem dopiero na Google że takie lampy są na serwisie wystawione 🤣

oznacz moderatorów
wojtekmarchewka
#9 Pomysłodawca#

Tak jak pisałem w poprzednim temacie.

Niestety jest jakiś problem z wyszukiwarką, zauważyłem to już kilka razy gdy nie mogłem odnaleźć swojego produktu w wyszukiwarce,  nie zgłaszam tego jako sprzedający.

Niestety jako kupujący także jestem zaniepokojony wyszukiwarką. Ostatnio szukałem dla córki słuchawek bezprzewodowych, wybór padł na  Haylou S35 ANC.

Wyszukiwarka Allegro

Screenshot_20240406-214615_Samsung_Internet.jpg

Na screenie nr. 2 są mi rekomendowane. Pod nieudanym wyszukiwaniu. Bez dopisku "ANC" nie wyświetla już w rekomendacji 

Screenshot_20240406-214722_Samsung_Internet_1.jpg

Wyszukanie tych słuchawek na Google

Screenshot_20240406-215003_Samsung_Internet.jpg

Widoczność tych słuchawek na Alllegro 

 https://allegro.pl/oferta/sluchawki-bezprzewodowe-nauszne-haylou-s35-anc-15381143260

Screenshot_20240406-215013_Samsung_Internet.jpg

oznacz moderatorów
eland24
#9 Pomysłodawca#

Ponownie proszę o sygnał komu jeszcze nie działa poprawnie wyszukiwarka.

Pytanie do innych sprzedawców:

1. Czy wasz asortyment jest wyszukiwany poprawnie? Proszę zadajcie pytanie o wasz przedmiot i wyfiltrujcie od najtańszego. Czy to taki przedmiot jak pytacie?

2. czy Allegro może ograniczyć funkcjonalność konta sprzedawcy, blokując mu możliwość poprawnego wyszukiwania i filtrowania listy? Pytam bo dzisiaj zauważyłem jakieś zmiany w wyszukiwanym przedmiocie. Zniknęło kilka niewłaściwych przedmiotów które pokazywały mi się od 14 dni. Wygląda jakby było mniej niewłaściwych przedmiotów.

 

oznacz moderatorów
resistdj
#9 Pomysłodawca#

Wyszukiwanie działa jak by wcale nie działało. Poza tym, nawet jak wejdziesz w jakąś kategorię, to po lewej pokazuje np 35 przedmiotów w danej kategorii, a po prawej np 8. Mimo rozłączenia ofert, nie wiedzieć czemu, niektóre oferty są ukrywane. Niektóre to mało powiedziane zresztą, bywają kategorie że ponad połowa jest ukryta choć mam pewność że tam są, na innym komputerze z tych np 35 jest nie 8 a np 20. 

oznacz moderatorów
ogryz7
#10 Popularyzator#

Oto jak działa wyszukiwarka. Wyszukiwanie konkretnego modelu telewizora, sortowanie po trafności. Dla uczciwości dodam, że na samej górze było kilka poprawnych wyników - w sekcji ofert promowanych. Screen przedstawia oferty bez promowania.

wyszall.jpg

Sprzedaję części do telewizorów i od ok 2miesięcy, czyli od wprowadzenia zmian w wyszukiwarce, mam gwałtowny spadek sprzedaży i jednocześnie po prostu zalew zwrotów. Wnioskuję, że:

1) Klienci nie mogą znaleźć części do swojego TV, przez co sprzedaż spadła,
2) Jak już kupią, to okazuje się, że przez błędne wyniki wyszukiwania, kupili część do innego TV, więc zwracają.

oznacz moderatorów