anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

MAMY ROZWIĄZANIE!
renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
94 ODPOWIEDZI 94
ogryz7
#10 Popularyzator#

Kolejny przykład, tym razem z mojego podwórka. Na 7 wyników widocznych na screenie, tylko 2 są całkowicie poprawne, a znajdują się dopiero na 3 i 5 pozycji.

wyszall2.jpg

oznacz moderatorów
merkuriusz77
#9 Pomysłodawca#

Ja za kolei prowadzę antykwariat, handluję używanymi książkami.

I myślę sobie tak: gdyby produktyzacja na Allegro była przeprowadzona choćby w 90% poprawnie, to taka zmiana nie miałaby wprawdzie sensu - bo czemu klientom odbierać możliwość wyboru? - Allegro przecież TAK BARDZO CENI SZEROKĄ MOŻLIWOŚĆ WYBORU u klientów! - co było widoczne np. w uzasadnieniach konieczności dodania Allegro One do sposobu wysyłki jakiś czas temu - no więc: taka zmiana byłaby bezsensu, ale dałoby się ją może znieść; tyle że produktyzacja to jedna wielka PORAŻKA! - dlaczego? - bo Allegro przeprowadziło ją bez koncepcji, wyobraźni - no i dodatkowo: NIEUCZCIWIE.

Co mam na myśli? - ano to że mega-antykwariaty generowały wówczas TYSIĄCE BŁĘDÓW DZIENNIE w katalogu - a Allegro, dbające przede wszystkim o boże krówki i rozmaite eko-krzaczki, wobec postępującego chaosu, jedyne co mogło zrobić to zwalić naprawę na nas, sprzedawców; a potem, sadząc drzewka i bluszczyki, nie zauważyło niestety, że weryfikatorzy mający sprawdzać nasze zgłoszenia poprawek działają zgodnie z jakimiś absurdalnymi dyrektywami, i przynajmniej połowę poprawnych zgłoszeń utrącają. 

Efekt? - wydanie jednej książki z danego roku występuje nawet w siedmiu odrębnych grupach, jako odrębne produkty; dopóki klient mógł to sobie scalić w jedną listę - było ok (powiedzmy). Teraz? - nie trzeba być specjalistą, żeby zrozumieć, że projekt prezentacji w sklepie internetowym, który wymusza na kliencie JEDNO DODATKOWE KLIKNIĘCIE - to porażka; obecnie żeby uzyskać taką samą orientację, jak przed zmianą, klient musiałby tych dodatkowych kliknięć wykonać nawet KILKANAŚCIE.

Wszyscy narzekają - Allegro testuje. O co tu chodzi? Nie wiadomo. Ale PRZEJRZYSTOŚĆ działania serwisu to, oczywiście, jeden z PRIORYTETÓW (taka, jeżeli dobrze pamiętam, była deklaracja Allegro, gdy parę lat temu rozpoczynało się wprowadzanie gruntownych zmian).  

oznacz moderatorów
rudybart
#9 Pomysłodawca#

100% prawda, każdorazowo gdy szukam konkretnego wydania książki to aby wyszukać to co chcę po prostu klikam po kolei czasami kilkaset ofert. Katalog w przypadku książek to totalna masakra. Identycznie zła sytuacja jest z używanym komiksami - pomimo że w przypadku komiksów wydanych do 1989 roku są dostępne dane na temat konkretnych wydań to w katalogu jeden komiks który był wydany tylko raz ma kilkanaście wpisów, wielokrotnie zmieniałem i korygowałem dane w katalogu ale okazało się że to nic nie daje bo pojawiają się ciągle nowe wpisy do katalogu i chaos trwa w najlepsze. W przypadku popularnych komiksów które miały wiele wydań sytuacja jest gorzej niż tragiczna, np. Tytus Romek i A'Tomek maja tak dużą liczbę wpisów w katalogu że dodanie nowej oferty z prawidłowymi danymi w wielu przypadkach jest praktycznie niemożliwe. W mojej opinii za taką sytuację odpowiada allegro oraz wielkie antykwariaty bo zauważyłem że dzięki temu że można wpisywać dowolne dane to na stronie produktu w sekcji "inne oferty tego produktu" kupujący nic innego nie zobaczy bo dzięki manipulacjom z danymi komiksu nieuczciwy sprzedawca powoduje że system podczytuje z katalogu złe dane i wyświetla tylko ofertę takiego sprzedawcy a więc w praktyce klienci maja ograniczane możliwości wyboru.

oznacz moderatorów
SEBWOL
#7 Wielbiciel#

Jak to wyłączyć! Wpisuje w wyszukiwarce szukany produkt, wyświetla się lista bez ładu i składu i do datkowo porównaj to 70 to 36 ofert. Zainstalowałem ponownie aplikacje, bez zmian. Kiedyś to było połącz/rozłącz te same oferty ale był przycisk. Teraz go nie ma. Apka ios. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Allegro przeprowadza test i jesteś tym szczęśliwcem którzy dołączyli do grona wybranych, dlatego nie masz tej opcji!

oznacz moderatorów
emathew
#2 Obserwator#

Myślę, że UOKiK się tym zainteresuje i będzie ciekawie 

oznacz moderatorów
rembol19925
#3 Debiutant#

Zgłaszać i się nie zastanawiać 

 

oznacz moderatorów
dkosznicka
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 
Ja np. szukałem ostatnio bazy candy - do lakierowania elementów. jak dziś na webinarze pani Kasia powiedziała taki wygląd już zostanie na zawsze z nami...
tylko i że klienci z listy kupują pierwsze co widzą i tak bym się naciął.
zrobił dyskusję sprzedającemu i wystawił negatyw za wprowadzenie w błąd
wszystko sugeruje pojemność 400ml

dkosznicka_0-1713523716541.png

tu 400ml

dkosznicka_1-1713523738619.png

dodajesz do koszyka a tam 100ml

dkosznicka_2-1713523784564.png

robiąc zakupy w biegu nie w sposób zauważyć takiej małej czcionki...
gdzie dopiero "porównując oferty widzimy efekt"

dkosznicka_3-1713523883337.png


to samo miałem przy "wytłaczanki na jajka" 
gdzie kiedyś pracowałem i byłem top sprzedawcą... to nie usilnie allegro wmawiało że ja jako pracownik producenta hooya się znam i samo zmieniało nazwy produktu... 

fajnie ostatnio wrzucili opcje

dkosznicka_4-1713524047756.png

ale co z tego jak wiele sprzedających z gatunku "starego" allegro ma to w du....żym poważaniu...
i wychodzą kwiatki jak wyżej... 

także szanowni Bracia i Siostry sprzedawcy oraz Kupujący...
Allegro nas nie słucha i nie wyysłucha...

nowy widok i brak przycisku "rozłącz/połącz te same oferty" staje się faktem.

aż wolę wybrać się do marketu zapłacić więcej ale od razu widzieć co kupuje... 

a szukanie specyficznych rzeczy na allegro będzie trudne i tragiczne.




 

 

oznacz moderatorów
unik_sklep
#11 Animator#

już jest tragiczne, też szukam w innych miejscach i szybciej znajduje jak na allegro

oznacz moderatorów
koniu0101
#1 Nowicjusz#

Witam, da się rozdzielić oferty podczas wyszukiwania? Przedtem była to opcja dodatkowa (scal/rozdziel oferty) a teraz nie mogę tego wyłączyć. Potrzebuję tej opcji bo aktualnie wiltr allegro działa beznadziejnie i wcale nie pokazuje wszystkich aukci danego produktu tylko sugeruje to co zapewne jest zapłacone za sugerowanie. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Da, ale wyszukiwarka Allegro to badziew:

LEW433_0-1713700823005.png

 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@koniu0101 

Pewna grupa użytkowników jest na testach i nie ma już takiej opcji. Zapewne do nich należysz.

oznacz moderatorów
dodekdomin
#7 Wielbiciel#

Nowy telefon nowa aplikacja i wielkie guano. Kto wymyślił tak głupi pomysł jak brak możliwości rozłączenia ofert. Tego nie da się przeglądać. Co za głupek to wymyślił??? I kiedy zostanie to naprawione? 

oznacz moderatorów
UmkaPL
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego nie mam już aktywnego " przycisku / kafelka " - Rozłącz oferty  ? 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@UmkaPL 

Jest jakaś grupa użytkowników testowych, którzy nie mają tej opcji. Wyloguj, wyszukaj i dopiero kupuj.

oznacz moderatorów