anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cło z chin z zakup co jak nie odbiorę paczki ?

M__A__C__I__E__K
#9 Pomysłodawca#

Witam podczas rozmowy z znajomym opowiadał mi że zamawia z allegro przedmioty z chin i nie martwi się o cło i vat bo jak mu nałożą to nie odbiera paczki i mu oddają kasę ... Zastanawiam się właśnie jak to jest czy faktycznie można to tak obejść czy gada głupoty ? Miał ktoś już z tym doczynienia? Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Coś w tym jest ale uważam ze nie do końca mówi Ci prawdy a ko mu zwraca te środki, z Chin zakupy to ryzyko, często nawet nie wyślą. Poczytaj w internecie > niektórzy chwalą inni ganią takie zakupy.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

teoretycznie nikt go nie zmusi do przyjęcia paczki i zapewne będzie zwrot do nadawcy. Pytanie tylko, czy w takiej sytuacji sprzedawca nie obciąży go kosztami tego zwrotu i np. nie obniży muwypłaty z tego tytułu. Ja bym tak zrobił, bo jeśli klient coś u mnie zamówił, następnie odmówił przyjęcia towaru i naraził mnie na koszty jego odesłania, to mam prawo obniżyć mu zwrot o te koszty. Swojego czasu allegro przyznało mi rację w sporze z klientem, który również za namową jakiegoś znajomego, zamiast odstąpić od umowy i odesłać paczkę, to odmówił przyjęcia, bo był przekonany, że paczka wróci do mnie za free. Zwróciłem mu wpłatę pomniejszoną o koszty zwrotu do mnie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów