anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

chciałabym mieć dostęp do moich zakupu z listopada 2020r

MegiW1
#8 Zapaleniec#

dzień dobry, chciałabym mieć dostęp do mojego zakupu z listopada 2020r  w lombardzie na allegro. Zakupiłam telefon samsung A51 , teraz po kilku latach otrzymałam info z t-mobile  ,że tel jest kradziony i jutro nastąpi blokada telefonu  , a jak będę miała dostęp do informacji od was ,że faktycznie tel  został kupiony przez allegro to telefon nie zostanie zablokowany. Bardzo proszę o  pomoc i szybką odpowiedz

MegiW1

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

MegiW1
#8 Zapaleniec#

Ja pytałam sprzedawce ustnie czy mi nie będzie grozić blokada , on na to, że nie bo play nie blokuje telefonów, tylko ściąga należności przez komornika.

Jak kupowałam telefon to Play nie blokowało telefonu za niepłacone raty, dlatego sprzedawca napisał że zakup jest bezpieczny, to było w ogłoszeniu:

Posiadam na sprzedaż telefon: SAMSUNG GALAXY A51 NOWIUTKI BIAŁY 4/128GB Z PLAY

Stan techniczny: SPRAWNY 100%

Stan wizualny: NOWY ROZPAKOWANY U NAS W CELU SPRAWDZENIA, POCHODZI Z SIECI PLAY. WIĘC SPOKOJNY ZAKUP.

Blokada simlock: BRAK.

Teraz sprawdziłam , że właśnie od września podjęli decyzje o blokowaniu telefonów za niezapłacone rachunki. 

Nie wiem tylko czy napisać teraz od razu do sprzedawcy, że odstępuję od umowy kupna sprzedaży? czy jeszcze czekać?

oznacz moderatorów

MegiW1
#8 Zapaleniec#

@az1rael

napisałam do uokiku, dzięki za wsparcie

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@MegiW1 trzeba napisać do nich pismo tzn do lombardu z odstapieniem od umowy kupna sprzedazy telefonu samsung a51 poniewaz w chwili sprzedazy telefon posiadal wade prawna o ktorej kupujacy nie wiedzial. Telefon byl przez caly czas wlasnoscia operatora play a nie sprzedawcy firmy xxx wiec umowa zakupu w tym przypadku jest niewazna  i przysluguje ci prawo do odstapienienia. Przeslij dowody i nr konta na jakie ma zwrocic kase. Sprawę zalatw przez dyskusję. I teraz najgorsze bo to chwilę potrwa czy policja zdąży się do ciebie pofatygować po telefon czy zdażysz odesłać sprzedawcy trzeba działać szybko w tym temacie

oznacz moderatorów

MegiW1
#8 Zapaleniec#

dziękuję za odpowidź

czy po takim czasie lombard ma obowiązek zwrócić całość kwoty zapłaconej?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@MegiW1 Napisz przez formularz kontaktowy, opisz dokładnie sytuację i zapytaj czy allegro jest w stanie pomóc rozwiązać problem.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@MegiW1 zgraj z niego szybko prywatne dane (i je skasuj), bo zaraz do domu może zapukać policja i "poprosić" o telefon.. było na tym forum wiele wątków, gdzie po zakupie "nowego" telefonu na allegro kupujący mieli taką sytuację.

oznacz moderatorów

MegiW1
#8 Zapaleniec#

@vonNogay, tak zgrałam już wszystko na komputer, siedziałam pół nocy nad tym , bo bałam się ,że mi na następny dzień zablokują tel.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@MegiW1 możesz się zawsze wstepnie skonsultować jak ci pisałem na maila wyślij zapytanie do uokiku  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  czy na prośbę w takim wypadku założycie dyskusję kupującej ze sprzedawcą - zakup telefonu z możliwa wadą prawną po okresie reklamacji?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MegiW1 napisz proszę w tej sprawie do nas za pomocą tego formularza
Doradca zweryfikuję sprawę i podejmie decyzję odnośnie do Allegro Protect. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MegiW1
#8 Zapaleniec#

 la_nika

bardzo dziękuję , wysłałam formularz z opisaną sprawą

oznacz moderatorów