anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chiński sprzedawca a towar niezgodny z opisem w aukcji

Client:112943486
#7 Wielbiciel#

Cześć,

pytanie do Moderatorek Allegro:

Chcę zakupić towar od chińskiego sprzedawcy.

Po otrzymaniu może się okazać, że to co otrzymałem jest niezgodne z opisem w treści oferty.

Jak wygląda:

a) ewentualne reklamacja?

b) jak wygląda zwrot towaru w ramach reklamacji?

Dokładnie chodzi o to kto pokrywa koszty wysyłki do Chin?

Jesli kupujący to jak są mu pozniej zwracane koszty które poniósł?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

komis-bell
#21 Demiurg#

Towar na reklamację należy odesłać na adres podany do reklamacji (najczęściej w Chinach)
Ty wysyłasz na swój koszt (drogo) a po uznanej reklamacji sprzedający powinien Ci zwrócić poniesione koszty.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:112943486 Zanim kupisz, poszukaj watki na forum na temat zakupu z Chin i reklamacji....  a potem kup w Polsce.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:112943486
#7 Wielbiciel#

@pinsplashdzięki za odpowiedź... ale... potrzebuję telefonu do 5" max 5.5" 🙂 cięzko kupic taki w PL.

Tzn. nie chce wywalac 2000zł na Iphone 12 mini. Ostatnio pojawił się Cubot. Od roku "paczę" na Allegro ale nie ma nic markowego W MIARĘ z NOWSZYM Androidem (10/11 a najlepiej 12).

I stąd rozterki.

Kupilbym NOKIA 8210 4G ale tez duza sie zrobila 😞

A ja tylko dzwonie i wysylam SMS. Mam teraz Huawey Y5P bez sklepu google.

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

Client:112943486 samsung xcover 5..? nie cudo, ale tak działa rynek, nic super szybkiego, fajnego nie kupisz bo większość chce coraz większe i większe.

oznacz moderatorów

Client:112943486
#7 Wielbiciel#

@it24_pl   dzieki za propozycje ale nie wydam 1-1,2k na telefon z ktorego tylko dzwonię i wysylam tradycyjne SMS.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:112943486 Jako osoba która na co dzień ma do czynienia z telefonami wszelkich marek powiem jedno - nie kupuj CUBOTA. Zwykły chiński szajs - w mojej opinii szkoda pieniędzy a tym bardziej zakup z Chin.
Raz w czas klienci przychodzą do mnie sprzedać jakiegoś CUBOTA lub inne chińskie wynalazki i powiem Ci, że wcale tego nie biorę.

Obecnie faktycznie ciężko o jakiś mały sensowny telefon.
Pomyśl nad iphonem 8.

oznacz moderatorów

Client:112943486
#7 Wielbiciel#

@komis-bell   dzięki za odpowiedz. Taaaaa.... wiesz jak to jest... tonący brzytwy się chwyta 😉 Na Allegro są Cuboty J20....  4"/A12Go. z polskich sklepów. Mam ajfona 7 po dziecku ale musialbym wymienic baterie 😞 No i muszę mieć dual-sim.

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

Client:112943486 Jeśli tylko dzwonisz, i wysyłasz sms-y to kup zwykłego klawiszowca. Ale jeśli korzystasz więcej, przeglądasz strony, korzystasz z jakiś aplikacji np. nawigacja i chcesz mieć jak wspomniałeś nowszego androida to musisz liczysz się z wydatkiem rzędu 800-1200zł. Do tego dochodzą takie rzeczy jak jakość zastosowanych podzespołów, mikrofon, głośnik, anteny, długość aktualizacji zabezpieczeń i samego Androida, dostępność serwisu i gwarancja. Niestety coś za coś i moim zdaniem lepiej kupić coś markowego, droższego, ale pewnego, i się potem nie denerwować, niż kupić jakiś no name z chin a po pół roku wyrzucić do kosza bo nie da się nawet porozmawiać, bo trzeszczy, świszczy, itp. problemy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot oraz odesłanie na reklamację jest w gestii kupującego (po rozpatrzeniu reklamacji sprzedajacy zwraca Ci środki), właśnie tu jest często problem z odesłaniem, jeżeli uda się po założeniu dyskusji że sprzedajacy rezygnuje z towaru i zwraca środki to OK. ale jak masz odesłać, to się robi problem.

oznacz moderatorów

Client:112943486
#7 Wielbiciel#

I np. Allegro dopuszcza taką ofertę w swoim portalu...:

https://allegro.pl/oferta/sim-dual-zloty-smartfon-4-128gb-5-45cala-13912163378

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Mój dzieciak mówi ze apki bankowe na nich nie działają xD . Bo ich systemy nie certyfikowane. Potem to dopiero cyrk.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:112943486
#7 Wielbiciel#

@pinsplashheh... nie wiem dlaczego Allegro nie weryfikuje ofert, sprzedawców itp.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ty musisz weryfikować, co i od kogo kupujesz jest twoją decyzją, Są tacy ci sobie chwalą zakupy z Chin.

oznacz moderatorów

Client:112943486
#7 Wielbiciel#

Szanowny Kolego @LEW433 wyżej wkleiłem link od chińczyka. Uwazasz, że cały opis chinskimi znaczkami jest ok?

No wybacz...moze jeszcze mam zglosic taką ofertę? Za darmo? 😄

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:112943486 
reklamację odsyłasz na adres do zwrotów bo smart tylko na terenie polski więc czasowo do Chin 4-6tyg poczta polska minimum koszt pewnie z 80pln ponosisz ty a nie masz pewności że dojdzie i że nie dostaniesz filmiku że pusta paczka doszła
ustawa jasno określa koszt zwrotu ponosi kupujący
koszt uznanej reklamacji w tym wysyłki ponosi sprzedawca tylko dogadaj się po Chińsku żeby cię zrozumieli co ty chcesz i co im wysyłasz i po co 

oznacz moderatorów

Client:112943486
#7 Wielbiciel#

@az1raeli dlatego oczekuje odpowiedzi od Moderatorek. W końcu wpuscili ich na Allegro, biorą prowizje od chinskich sprzedawcow to jakie zabezpieczenie oferuja swoim klientom.

oznacz moderatorów

Client:112943486
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:112943486 wygląda to podobnie jak na rynku polskim tylko adres dostawy może być dalszy. Tak jak pisały inne osoby, które wypowiadały się w tym wątku - w przypadku odstąpienia od umowy do 14 dni bez podawania przyczyny i zwrotu towaru Jako konsument musisz zapłacić za przesyłkę zwrotną do sprzedającego. Natomiast sprzedający – wraz z pieniędzmi za przedmiot – powinien zwrócić Ci koszt przesyłki w pierwszą stronę w wysokości równej najtańszej przesyłce w ofercie.
Jeśli jednak przedsiębiorca nie poinformuje Cię wcześniej, że musisz zapłacić za przesyłkę zwrotną lub zgodzi się opłacić przesyłkę – wtedy to on ponosi ten koszt.
Kwestie kosztów przesyłki regulują przepisy – art. 33 i 34 ust. 2 i 4 Ustawy o prawach konsumenta. W przypadku reklamacji, jeśli sprzedający uzna reklamację, powinien pokryć koszty przesyłki. Jeśli wysyłasz przedmiot na własny koszt, sprzedający powinien go zwrócić. 
Sprzedający może zwrócić wpłatę przez Allegro Finanse. 
Ofertę, którą tutaj wskazałeś zgłosiłam. Dodam, że każdy ma taką możliwość za pomocą przycisku "zgłoś naruszenie zasad" dostępnego w każdej ofercie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów