anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jeśli sprzedawca nie odpowie w dyskusji?

Client:103924510
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

PYTANIE TEORETYCZNE

kupiłam telefon z Chin nie spodziewając się, że będzie coś z nim nie tak (okazał się nieoryginalny+ wada ekranu). Proszę sobie darować złośliwe komentarze.

Na chwilę obecną poprosiłam w dyskusji o pomoc Allegro, ponieważ sprzedawca nie reaguje.
Kupuję na Ali w takich sytuacjach Ali naprawdę chroni i nie popuszcza oszustom. Zastanawia mnie co jeśli sprzedawca się nie ustosunkuje do mojego zgłoszenia? Załóżmy nawet złożę wniosek Allegro Protect, czy działa ono wobec Chińskich sprzedawców, jeśli nie dlaczego Allegro o tym nie informuje?

Czytam tu na forum "trzeba było nie kupować u Chińczyka" co to za polityka?

Czy jeśli sprzedawca mnie oleje mogę się conajwyżej pocałować w przysłowiową d***? Odesłać telefon w ciemno (takie widziałam wytyczne allegro w innych wątkach) i liczyć na to, że nie zostane oszukana na jeszcze większą kwotę (teraz przynajmniej mam w ręku sprzęt który ma jakąśtam wartość, mimo że nie taką jak zapłaciłam) powiększoną o dość duży koszt wysyłki do Chin?

Kupiłam telefon właśnie na Allegro w nadziei, że Allegro mnie ochroni w razie czego, ale teraz bardzo się boje być pozostawiona sama sobie.

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Kaneda2 Poczekaj do końca wtorku i jeśli sprzedający się nie wypowie, to poproś w dyskusji o udostępnienie wniosku Allegro Protect. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Kaneda2
#2 Obserwator#

Ok, dziękuję za info

oznacz moderatorów

Client:103924510
#7 Wielbiciel#

Powinnam tam zaznaczyć reklamację, jako że produkt jest niezgodny z opisem?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103924510 Tak - zaznacz odpowiedź, która najlepiej odpowiada Twojej sytuacji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:103924510
#7 Wielbiciel#

Co jeśli google nie znajduje podanego adresu?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103924510 Sprzedający odpowiada za poprawność wprowadzonych danych w zakładce zwroty. Jeśli chcesz się upewnić, to przekopiuj adres i dopytaj w dyskusji, czy właśnie na ten adres masz odesłać towar. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:103924510
#7 Wielbiciel#

W takim razie na razie dziękuję. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:103924510 adres jest pewnie po tłumaczeniu z google translatora więc wrzuć go w translator i zmień język na chiński i potem poszukaj czy znajduje

oznacz moderatorów

Client:103924510
#7 Wielbiciel#

brakuje tych samych wyrażeń w poszukiwaniu. Czyli dokładnego adresu. Miasto, prowincja i ulica wyskakują.

Chcę wysłać pocztą, czy doradzilibyście mi jeszcze jaka opcja pocztowa jest najlepsza? (zadeklarowana wartość czy nie etc)

oznacz moderatorów

Client:60956207
#10 Popularyzator#

Rozumiem, że masz obawy dotyczące zakupu telefonu z Chin na platformie Allegro, zwłaszcza w kontekście ewentualnych problemów z produktem i braku reakcji ze strony sprzedawcy. Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania i rozwiać Twoje wątpliwości.

**Ochrona Kupującego na Allegro:**
Jeśli zakupiony towar okazuje się być niezgodny z opisem lub posiada wady, istnieją mechanizmy ochrony kupującego. W przypadku braku reakcji ze strony sprzedawcy, warto skorzystać z opcji zgłoszenia problemu do Allegro. Platforma ta posiada mechanizmy ochrony kupującego, które mogą pomóc w rozwiązaniu sporu i odzyskaniu środków w sytuacjach, gdy sprzedawca nie reaguje.

**Allegro Protect:**
Jeśli sprzedawca nie ustosunkuje się do zgłoszenia, warto rozważyć skorzystanie z Allegro Protect. Jest to dodatkowa opcja ochrony, która może być pomocna w rozwiązaniu sporu związanej z zakupem. Co do działania Allegro Protect wobec chińskich sprzedawców, informacje na ten temat mogą być dostępne w regulaminie Allegro lub w sekcji pomocy na ich stronie.

**Zwroty i Ochrona Kupującego:**
W przypadku braku reakcji ze strony sprzedawcy, istnieje możliwość złożenia reklamacji i rozpoczęcia procesu zwrotu towaru. Warto jednak dokładnie zapoznać się z zasadami zwrotów na Allegro oraz ewentualnymi kosztami wysyłki do Chin, aby podjąć świadomą decyzję.

Rozumiem, że sytuacja może być stresująca, ale ważne jest, abyś w pierwszej kolejności skorzystała z dostępnych opcji zgłoszenia problemu do Allegro i skontaktowała się z obsługą platformy w celu uzyskania wsparcia.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź przyniosła Ci trochę jasności w tej sytuacji. 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Client:60956207 

"Mam nadzieję, że moja odpowiedź przyniosła Ci trochę jasności w tej sytuacji. "

Nie. Wy to tam po nocach lubicie przełączać się po kontach z różnymi uprawnieniami, co nie? To już tajne Demiurgi nie w użyciu o 2 w nocy?

Niestety Allegro dopuściło chińskich sprzedawców na platformę z chińskimi adresami zwrotów, ograniczając im de facto prawa konsumenta. Nawet poradników nie zrobili, jak robić zakupy w Chinach. Czyli rozumiem że oferta sprzedaży serwisu bardziej realna w Azji niż w USA?

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów