anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jeśli sprzedawca nie odpowie w dyskusji?

Client:103924510
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

PYTANIE TEORETYCZNE

kupiłam telefon z Chin nie spodziewając się, że będzie coś z nim nie tak (okazał się nieoryginalny+ wada ekranu). Proszę sobie darować złośliwe komentarze.

Na chwilę obecną poprosiłam w dyskusji o pomoc Allegro, ponieważ sprzedawca nie reaguje.
Kupuję na Ali w takich sytuacjach Ali naprawdę chroni i nie popuszcza oszustom. Zastanawia mnie co jeśli sprzedawca się nie ustosunkuje do mojego zgłoszenia? Załóżmy nawet złożę wniosek Allegro Protect, czy działa ono wobec Chińskich sprzedawców, jeśli nie dlaczego Allegro o tym nie informuje?

Czytam tu na forum "trzeba było nie kupować u Chińczyka" co to za polityka?

Czy jeśli sprzedawca mnie oleje mogę się conajwyżej pocałować w przysłowiową d***? Odesłać telefon w ciemno (takie widziałam wytyczne allegro w innych wątkach) i liczyć na to, że nie zostane oszukana na jeszcze większą kwotę (teraz przynajmniej mam w ręku sprzęt który ma jakąśtam wartość, mimo że nie taką jak zapłaciłam) powiększoną o dość duży koszt wysyłki do Chin?

Kupiłam telefon właśnie na Allegro w nadziei, że Allegro mnie ochroni w razie czego, ale teraz bardzo się boje być pozostawiona sama sobie.

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

LEW433
#21 Demiurg#

Nie odsyłać, niech się wypowie w dyskusji nie wypowiada się prosisz Allegro o pomoc, Allegro może Ci zaproponować wniosek do AP.

oznacz moderatorów

Client:103924510
#7 Wielbiciel#

Allegro już zostało poproszone o pomoc przeze mnie. Na razie nic nie odsyłam, ale czytałam w innym wątku, że wniosek został odrzucony i allegro wskazało, żeby klient wysłał spowrotem do sprzedawcy, to mnie zaniepokoiło, dlatego pytanie jest teoretyczne. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poczekaj spokojnie.

oznacz moderatorów

Client:103924510
#7 Wielbiciel#

Jestem zestresowana, bo wcześniej kupiłam z polskiego sklepu internetowego (inny model) i przyszedł z konkretnie uszkodzonym ekranem i okropnie długo trwało zanim odzyskałam pieniądze i dlatego kupiłam przez Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nic nie zrobisz, sprzedający ma prawo się wypowiedzieć w dyskusji, nie odpowiada prosisz Allegro o pomoc i teraz trzeba czekać na ruch Allegro.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jesli zalozylas dyskusje dzis to odpowiedz bedzie w poniedzialek bo 24h czas odpowiedzi nie jest liczony w weekendy 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@az1rael Odpowiedź będzie najpóźniej w poniedziałek?  1 stycznia? A może jednak wtorek....?

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drekenzes fakt dzień wolny od pracy czyli we wtorek 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:103924510 Kiedy kupiłaś? > kiedy założyłaś dyskusję?

oznacz moderatorów

Client:103924510
#7 Wielbiciel#

Nie odpowiedzieli w ciągu 24 godzin i skorzystałam z opcji poproś Allegro o pomoc, proszę czytać uważniej.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:103924510 kupiłam telefon z Chin nie spodziewając się, że będzie coś z nim nie tak

277120_kiedy-facetka-rozdaje-sprawdziany-i.gif

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:103924510
#7 Wielbiciel#

Prosiłam bez złośliwych komentarzy, ale niektórzy muszą bo się uduszą.

 

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Client:103924510 Jeśli nie odpowiada to jesteś w komfortowej sytuacji 😉 Gorzej gdyby się odezwał i kazał odesłać do reklamacji albo proponował jakieś rekompensaty. Myślę, że Allegro powinno Ci w tej sytuacji bez problemu zwrócić kasę z Allegro Protect, po zakupach od Chińczyków też to działa 🙂

Sprawdź czy ma aktywne (niezawieszone) konto, jeśli już go nie ma na allegro to pewnie się nie odezwie i odszkodowanie będzie łatwiej dostać.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103924510 Cześć. 🙂 Właśnie ponownie wypowiedzieliśmy się w dyskusji. Nie martw się, nie zostawimy Cię bez pomocy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Kaneda2
#2 Obserwator#

Ja mam podobną sytuację z sprzedającym który nie odpowiada w dyskusji nawet mimo prośby o pomoc pracownika allegro.

Jak tylko przedmiot aukcji został opłacony to od razu brak jakiejkolwiek odpowiedzi mimo że wcześniej sprzedający potrafił odpisać max w 30min..

oznacz moderatorów

Client:103924510
#7 Wielbiciel#

Ok, interwencja allegro pomogła, sprzedawca zgodził się ponieść koszt wysyłki (zwrot kosztów po otrzymaniu paczki), czy wobec tego powinnam wysłać paczkę jako opcję "zwróć zakup" czy jakoś inaczej?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:103924510 a adres zwrotu oferty to Chiny? więc nic nie pomogła bo dostaniesz filmik z rozpakowania gdzie nie będzie twojego towaru w paczce, a chińczyk wzruszy ramionami no przecież tu powinno coś być wałek wielokrotnie na forum omawiany

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103924510 Możesz wyklikać zwrot w zakładce Kupione (termin na to jeszcze nie minął), ale paczkę wysyłasz we własnym zakresie

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Kaneda2
#2 Obserwator#

@ko_alkaa czy w moim przypadku muszę czekać te 14 dni aż będę mógł ubiegać się o zwrot pieniędzy za nieotrzymany towar, czy jest szansa załatwić to szybciej jak sprzedawca nie odp

oznacz moderatorów