anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić, gdy sprzedawca na allegro nie udostępnia formularza zwrotu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
airmanx
#9 Pomysłodawca#

Witam,

mam problem, ponieważ przedsiębiorca na Allegro nie udostępnił formularza zwrotu. Po zadeklarowaniu chęci zwrotu produktu (nie działający zegarek) otrzymałem jedynie jego adres do zwrotu i deklarację, że może zwrócić pieniądze na konto. Obawiam się, że to trochę ryzykowne, bo cała ta wymiana odbywałaby się poza kontrolą Allegro. Proszę mi coś doradzić?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
mdrogeria
#21 Demiurg#

Podaj numer oferty 

oznacz moderatorów
airmanx
#9 Pomysłodawca#

W szczegółach zakupu jest tylko podane: "Sprzedający nie określił, jak dokonać zwrotu. Dowiedz się jak to zrobić: (i pod spodem link) "skontaktuj się ze sprzedającym" Po skontaktowaniu się ze sprzedającym otrzymałem to co w 1 poście czyli adres i zapewnienie o zwrocie środków na konto. Nie ma też żadnych okienek do klikania! Z kolei na stronie produktu pisze tylko "Brak zwrotu" i inf. o Allegro Protect. Numer oferty: 15206307035. Może i sprzedawca ma dobre intencje, ale zaproponowana forma zwrotu jest wątpliwa. Proszę o jakąś wskazówkę

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@airmanx To nie jest przedsiębiorca tylko osoba prywatna - dlatego nie ma możliwości systemowego odesłania.

komisbell_0-1709731414134.png

Pozostaje Ci odesłać zegarek na adres sprzedającego. Nic innego nie zrobisz.
Zachowaj dowód nadania przesyłki - w mojej opinii nie masz się czego obawiać.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@airmanx u ciebie skoro zegarek nie działa to to nie jest zwrot a reklamacja z  tytułu rękojmi. Ściągasz z neta jakiś formularz reklamacyjny podajesz w nim dane swoje: imie nazwisko adres do odesłania nr konta i roszczenie reklamacyjne możesz od razu wpisać zwrot środków na konto opisujesz co nie działa czyli wadę towaru i pakujesz to do paczki z towarem, kwit nadania zachowujesz po akceptacji reklamacji ma ci prywatny sprzedawca zwrócić tą kwotę. Jak będą problemy to zakładasz dyskusję a skonsultować możesz sprawę tutaj. Uwaga sprzedawca sam wybiera w jaki sposób rozpatrzy reklamację i czy naprawi / wymieni / odda kasę do odstąpienia od umowy masz prawo dopiero po 2 tej samej usterce i reklamacji

oznacz moderatorów
airmanx
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za cenną uwagę.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Cała procedura zwrotów została  zorganizowana przez Allegro i sprzedający niewiele ma w tym zakresie do udostępniania.

Znajdujesz zakup na liście swoich zakupów, klikasz Zwrot  i dalej  zaznaczasz okienka które uznajesz za właściwe. Formularz sprzedającego nie jest do niczego potrzebny.

oznacz moderatorów
airmanx
#9 Pomysłodawca#

Niestety, też myślałem, że to takie proste, ale nie, ponieważ w szczegółach zakupu jest tylko podane: "Sprzedający nie określił, jak dokonać zwrotu. Dowiedz się jak to zrobić: (i pod spodem link) "skontaktuj się ze sprzedającym" Po skontaktowaniu się ze sprzedającym otrzymałem to co w 1 poście czyli adres i zapewnienie o zwrocie środków na konto. Żadnych okienek do klikania! Z kolei na stronie produktu pisze tylko "Brak zwrotu" i inf. o Allegro Protect. Może i sprzedawca ma dobre intencje, ale zaproponowana forma zwrotu jest wątpliwa. Proszę o jakąś wskazówkę:/ pls

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Pokaż link do oferty w której dokonałeś zakupu.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@airmanx   Skoro opcja zwrotu jest nieaktywna (sprzedający prywatny nie ma obowiązku przyjmowania zwrotu)  to pozostaje ci  zwyczajnie wysłać zakup na adres sprzedającego tak jak się zgodził.  Wysyłasz na swój koszt, jako dowód zwrotu masz potwierdzenie nadania, a skoro zegarek jest niesprawny to sprzedający powinien oddać ci koszt zwrotu.

Jest inna możliwość,  w opcjach zakupu klikasz "Zgłoś problem z zakupem"  i tam opisujesz problem, jednak jest to opcja siłowa, z udziałem Allegro,  ty wymuszasz rozwiązanie problemu.

Skoro się wstępnie dogadaliście to odradzam tą drugą opcję, wykorzystasz ją w ostateczności gdyby jednak coś nie  zadziałało.

 

oznacz moderatorów