anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić jeśli konto sprzedającego jest już zawieszone, a ja nie otrzymałem zamówienia?

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Witam

24 stycznia kupiłem od Chińczyka wkrętarkę, dziś widzę że konto ma zawieszone i oczywiście 0 ofert.
Jestem na 99,9% pewny, że zamówienie nie zostanie zrealizowane.
Co zrobić żeby odzyskać pieniądze ?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#

@Mac20ek00 Otworzyć dyskusję, to pierwszy krok do odzyskania środków: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Otwierać teraz czy czekać do planowanego terminu dostawy (ok. miesiąca ) ?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Mac20ek00 dyskusja cię nie minie ale trwa tylko 30 dni i prawdopodobnie ci system nie pozwoli przed terminem realizacji jej otworzyć i trzeba będzie moderację prosić o wymuszenie siłą otwarcia dyskusji. Chińczyki często otwierają nowe sklepy bo doatsją bany więc ja bym się nie bał że nie wyśle, ja bym się bał że to co wyśle to bedzie produkt ofertopodobny czyli n pewno wkrętarka pytanie jaka

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

I co w takim przypadku jeśli zamiast Boscha z oferty dostał bym jakiś szajs ? Coś na Allegro chroni mnie w takiej sytuacji, bo to nadal była by strata pieniędzy ?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Bosch czy Bosz albo Bochs to wszystko zapewne z jednej fabryki, tylko naklejki zmieniają. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Mac20ek00 wpierw musisz złożyć reklamację na niezgodność z umową do sprzedawcy w dyskusji. Skąd zamówienie ma przyjść z Chin? czy z magazynu z terenu UE? Pokazałbyś ofertę i zakładki reklamacja i zwrot co tam zapisali. Potem trzeba postępować tak jak w dyskusji poleca pracownik allegro możesz to konsultować na forum czy nie wymyśla jakiejś ciężkiej głupoty. Kasę można odzyskać z protect po ok miesiącu

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Wysyłka z Chin. Oferty już nie ma, nawet w archiwum. Tytuł i opis był z katalogu Allegro, bez żadnych dopisków sprzedawcy, dokładnie jak tu https://allegro.pl/oferta/wkretarka-18v-gsb-18v-21-bosch-2x2-0ah-12660304294?reco_id=f99e4900-bcb0-1...

Zwroty do Chin, ale przecież nie odeślę na własny koszt jeśli dostanę nie to co kupiłem.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Otwieraj na co czekasz!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Mac20ek00 Wg regulaminu dyskusję możesz otworzyć 1h po zakupie, nie ma oferty więc na co czekać.

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Jakie jest stanowisko Allegro w tym temacie ?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Mac20ek00 Blokada konta nie zwalnia sprzedawcy z obowiązków wobec kupujących, takich jak realizacja zamówień, rozpatrywanie reklamacji, ewentualny zwrot środków. Zaczekaj do daty realizacji zamówienia. Zawsze możesz napisać w tej sprawie do sprzedawcy. Jeśli nie uzyskasz odpowiedzi, załóż dyskusję i poproś o pomoc doradcy. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Minął termin dostawy i chciałem rozpocząć dyskusję, ale co widzę ? 🙄

Mac20ek00_0-1708541810764.png

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Mac20ek00 Poproszę odpowiedni zespół o otwarcie dyskusji. Proszę Cię o chwilkę cieprliwości. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Nic się nie zmieniło.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Mac20ek00 przepraszam, już działam w Twojej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Mac20ek00 otrzymałeś już powiadomienie mailowe, ale wracam także tutaj z informacją, że rozpoczęliśmy już dyskusję ze sprzedającym w Twoim imieniu, więc teraz poczekajmy na jego stanowisko w zgłoszonej przez Ciebie sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów