anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić w tej sytuacji ?

DjBunsen
#1 Nowicjusz#

Witam. Parę dni temu, a dokładnie 14 maja siostra za pomocą smarta zamówiła paczkę do żabki korzystając z DPD Pickup. Paczka została nadana 15 maja, wszystkie powiadomienia się pojawiły więc sprzedawca nadał paczkę, wysłał, wszystko jak być powinno. Trasa paczki również nie wzbudzała podejrzeń. Jednak w dniu kiedy paczka powinna być już w punkcie odbioru a więc w żabce, a nie przyszedł żaden mail, sms, powiadomienie zacząłem sprawdzać wszystkie dane. Pierwsza rzecz, która dla mnie była dziwna to fakt, że w śledzeniu przesyłki jest informacja, że paczka została odebrana i jest pierwsza i ostatnia litera nazwiska. Na allegro pisze doręczenie pośrednie a w śledzeniu przesyłki paczka dostarczona i data jak i godzina są identyczne. Poszedłem do żabki i kierownik sklepu powiedział, że takiej paczki nie mieli, że nie odbierają paczek podpisując się nazwiskiem, poza tym gdyby dostali paczkę automatycznie dostałbym kod do odbioru. Oni podobno od tego roku już nie mogą generować kodów a bez niego i tak bym paczki nie dostał. Kierownik kazał kontaktować się z przewoźnikiem. Po wielu próbach udało się dodzwonić do jakieś kobiety z dpd, która powiedziała, że ona nie zajmuje się takimi sprawami i podała numer na infolinię, która jest rozmową z botem. Bot ten czyta przebieg paczki i mówi że została doręczona i na tym rozmowa się kończy. Przy prośbie o rozmowę z konsultantem bot mówi, że nie jest w stanie pomóc i przekierowuje na stronę firmy. Próbowałem również powiadomić sprzedającego o zaistniałej sytuacji lecz numer telefonu podany w aukcji nie odpowiada, jakby takiego numeru nie było. Znalazłem oficjalną stronę internetową firmy z którą to zgadzają się dane na allegro jak adres firmy lecz na stronie również brak numeru i kontakt poprzez maila. Dziwne trochę. Moje pytanie co zrobić w tej sytuacji ? Ktoś odebrał paczkę, niewiadomo tak napdawdę kto bo do żabki nie dotarła, żabka mówi żeby dzwonić do DPD, tam żeby z kimś się skontaktować to graniczy z cudem. Jakieś rady ? Może ktoś miał podobną sytuację ? Jak sprawdzic gdzie paczka się znajduje ? Została z góry opłacona gdyby ktoś pytał. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Zgłoś sprzedającemu sprawę mailowo albo przez dyskusje, niech reklamuje w dpd. To on (niestety dla niego) odpowiada za przesyłkę, chyba że to był zakup od osoby prywatnej.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Odpowiada do momentu dostarczenia a system wskazuje że ktoś odebrał .Ktoś musi zareklamować ,samemu jako odbiorca też raczej można.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

A dotarła nie dotarła, potwierdzają pracownicy Żabki!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Chwila, zakup od firmy? otwórz dyskusję.

oznacz moderatorów