anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić za niesłuszną windykacje

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:46528979
#7 Wielbiciel#
  • Dzień dobry, jakoś 5 miesięcy temu wystawiłem coś na sprzedaż i o tym zupełnie zapomniałem, dziś przyszedł do mnie list z zawiadomieniem o windykacji bezpośredniej w którym okazuje się że mam zadłużenie wynoszące prawie 500 zł. Postanowiłem przyjrzeć się sprawie i po spędzeniu 10 min z supportem okazało się że chodzi o towar który kiedyś wystawiłem ale najbardziej szokuje mnie fakt że towar kosztował mniej niż 50 zł, klient podobno zapłacił za towar który do niego nie przyszedł pomimo że nie przyszły mi na konto nawet żadne pieniądze tamtego dnia. Gdyby chodziło o zwrócenie allegro tych 50 zł z lekkimi odsetkami to może bym jeszcze zrozumiał żeby się nie użerać z tym wszystkim ale przecież odsetki wynoszą ponad 800%... Co mam zrobić w takim wypadku... 
oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
az1rael
#21 Demiurg#

udać się do prawnika lub radcy prawnego z wydrukowanym regulaminem protect i rozmową z konsultantem który ci napisał za co ten dług

oznacz moderatorów
Client:46528979
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  mogę prosić o wyjaśnienie kogoś z moderacji

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:46528979 Opłata za transakcję w tym przypadku to około 36 złotych. Kwota 496.50 zł wynika z tego, że kupujący opłacił przedmioty (kupił 10 sztuk produktu) na kwotę 460,95 zł i te pieniądze są na Twoim koncie Allegro Finanse. 

Kupujący mimo opłacenia zamówienia nie otrzymał od Ciebie produktów, dlatego zwrócił się do nas po pomoc i w ramach Allegro Protect oddaliśmy my wpłacone pieniądze, naliczając tę kwotę do Twojego salda. 

Na swoim koncie w PayU masz 460.95 złotych do wypłacenia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:46528979
#7 Wielbiciel#

Tylko że na moje konto nie wpłynęły żadne pieniądze, czy mogę się dowiedzieć gdzie konkretniej trafiły te pieniądze? 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:46528979 Sprawdź zakładkę Środki i historia operacji

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:46528979
#7 Wielbiciel#

rzeczywiście okazało się że mam nieaktywne konto do wypłat i nawet o tym nie wiedziałem, jedyne jeszcze o co mogę spytać to dlaczego odsetki są tak duże, w końcu kupujący zapłacił około 460 zł, a odsetki są tak duże że kwota którą ja muszę zapłacić wynosi ponad 30 zł.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Na szczęście ta strata jest "niewielka".🤗

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Całe nieporozumienie wynika chyba z tego, że mylnie uważasz iż pieniądze za trasakcje wpływają bezpośrednio na Twoje konto bankowe, a tak nie jest. Pieniądze od kupujących wpływają na rachunek Allegro z którego Ty musisz zlecić ich wypłatę na swój wcześniej zweryfikowany przez PayU/przelewy24 numer konta. 

oznacz moderatorów
Client:46528979
#7 Wielbiciel#

właśnie już rozumiem o co chodzi, i faktycznie tak myślałem dlatego nawet nie zauważyłem żadnej wpłaty ani nic, już przesłałem prośbę o możliwość wypłacenia tej kwoty po czym wyreguluje całą kwotę, faktycznie problem wystąpił z mojej winy za co bardzo przepraszam. Jedyne o co mogę się czepiać to tylko to że muszę dopłacić ponad 30 zł 😜

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:46528979 Jest to standardowa opłata za obsługę transakcji. Im wyższa kwota sprzedaży, tym wyższa prowizja. 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/oplaty-za-sprzedaz-na-al/jakie-sa-oplaty-na-allegro-lokalnie... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
serwis-texas
#20 Guru#

@Client:46528979 

Reasumując, windykacja jest jak najbardziej słuszna.

oznacz moderatorów