anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czarna lista sprzedających

MAMY ROZWIĄZANIE!
gelowski1985
#8 Zapaleniec#

Czy w jakiś sposób mozna utworzyc swoja czarna listę sprzedawców??

Chodzi o to, że mam np kilku sprzedawców z którymi miałem spór, brak przesyłki itd?

Nie chciałbym wiecej widziec ich ogłoszeń po zalogowaniu sie na swoje konto

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gelowski1985 nie, nie ma takiej listy i nie mamy możliwości wykluczenia ofert konkretnych sprzedających z Twoich wyszukiwań. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
fafniak
#7 Wielbiciel#

Wystarczyłoby żeby oferty sklepu wyświetlały się na czerwono po konfrontacji z naszą czarną lista. Jeżeli sprzedający mają czarną listę to oznacza że w systemie jest takie rozwiązanie. Kwestia tylko taka że wy jako firma nie chcecie go wprowadzić dla kupujących.

oznacz moderatorów
lutol
#7 Wielbiciel#

Jestem za taką listą, Proszę zgłosić ten pomysł do realizacji. Nie chcę kupować u sprzedawców z którymi miałem problem np. nie mieli towaru który sprzedają, lub sprzedali coś innego niż na zdjęciach pokazali, opóźnienia itp. itd. Taką listę powinien mieć każdy kupujący i takie oferty mogły by być chociaż na czerwono od  sprzedawców z czarnej listy.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@lutol zgłaszany pomysł był ze 100 razy nie i koniec tematu allegro nie wprowadzi

oznacz moderatorów
Cooker02
#7 Wielbiciel#

Szkoda, przydała by się taka możliwość. Chociaż wiem że każda aukcja dla portalu przynosi zysk - prowizja. Tak jak wskazują to inni w swoich postach. Przypominam również że czerpanie dochodu z oszustwa - a tym właśnie jest sprzedaż towaru, którego nie ma lub jest niezgodny z opisem - jest również przestępstwem, więc możliwość utworzenia takiej listy przez pojedynczego kupującego (bo różne sytuacje się zdarzają) jest również w interesie portalu.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Cooker02 zapoznaj się z definicją oszustwa 286kk bo jakby to co piszesz było przestępstwem to cała policja w kraju by nie nadążała z samego allegro zawiadomień  przyjmować

oznacz moderatorów
Cooker02
#7 Wielbiciel#

I jest. Przeczytaj definicję takiego terminu w prawie - pomocnictwo do oszustwa. Które niesie takie same skutki jak wspomniany przez Ciebie 286kk.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Cooker02 widocznie ja w porównaniu do ciebie znam kodeksy, bo ty byś cały system sądowniczy w PL na pare latek z rowerka wywalił takim podejściem. Towaru którego sie nie ma ... slyszałeś o dropshipingu? A co do niezgodności z opisem to masz od tego reklamacje z tytulu niezgodności z opisem i nie rób na allegro większego dziadostwa bo jak ludzie poczytaja takie głupoty to policja nie nadąży umarzać postępowań i nic innego robić nie będzie. Kup coś na allegro i idź zgłoś 286kk pochwal się czy ci przyjęli i co z tego wynikło w zeszłym roku już się taki jeden pochwalił mądrościa poszedł zgłosić że mu reklamację sprzedawca odrzucił że go oszukano i że policja mu powiedziałą żeby sobie do sądu cywilnego poszedł sprawę założyć, bo sie takimi rzeczami nie zajmują.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Tak da się kupujesz sobie kajecik i zapisujesz nazwy sprzedawców

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zapisywanie niczego nie zmieni ponieważ ich oferty nadal będą się wyświetlały, czyli d...a.

oznacz moderatorów
Qviv
#8 Zapaleniec#

To jest bardzo nie uczciwe wobec kupujących że nie ma takiej możliwości. Tym bardziej że sprzedający ją mają.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Nieuczciwe to jest dla sprzedawcy ze kupujacy z allegro wchodza im z interpretacja przepisow na glowe bo kupujacy ma zawsze racje bo mu sie nalezy a allegro grozi jak miecz damoklesa banami i obciazeniami jesli sprzedawca raczy walczyc na podstawie prawa o swoje racje. Nie chcesz nie kupuj zapisz sobie w notesie u kogo 

oznacz moderatorów
Qviv
#8 Zapaleniec#

I sprzedawca powinien mieć notes nic więcej.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Qviv z całą pewnością będzie jakiegoś noname'a pamiętał i po notesie szukał, zrobiłeś jako kupujący [edycja] lądujesz na czarnej liście za darmo do klubu nie bierą

oznacz moderatorów
jagoda-iga
#1 Nowicjusz#

nie do końca - to także sprzedawcy, którzy mają spore obroty i w nosie mają pojedyncze głosy krytyki - bo klient zawsze się znajdzie - Allegro niby chroni kupującego, ale to nie org charytatywna, więc jak przychodzi co do czego, to jednak klient zostaje z ręką w nocniku - prywatna czarna lista nie powinna być tylko dla Sprzedających, bo jeśli ktoś tu generuje zyski dla Allegro, to chyba jednak klienci, nieprawdaż?

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@gelowski1985  Temat trochę stary ale jest taki dodatek do Firefoxa, nazywa się Pomocnik Allegro: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/filtr-ofert-dla-allegro/

Czy jest na inne przeglądarki nie wiem, był na Chrome ale podobno już nieaktualne.

oznacz moderatorów
Client:102497261
#2 Obserwator#

Dobry pomysł!
Też bym chciała jakoś oznaczyć sprzedających, którzy jawnie kpią sobie z kupujących.
Jak Allegro nie chce, bądź nie potrafi tego załatwić, to rzeczywiście, pozostaje kajecik, ale też możemy wystawiać szczere opinie o sprzedającym.

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Oczywiście, to jest możliwe do zrealizowania.

I to na 2 sposoby.

  1.  Zakładasz sobie notesik i tam wpisujesz dane sprzedawcy- nazwę użytkownika z Allegro i dane sprzedawcy - sprzedawca może mieć kilka kont na Allegro - i nie kupujesz u niego
  2. Piszesz do sprzedawcy, żeby dodał Cię do tzw. listy nieaktywnych kupujących (oferowanej przez serwis Allegro).

I sprawa załatwiona.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Poproś sprzedającego, aby dodał cię na czarną listę na 180 dni.

oznacz moderatorów