anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas opłaty za wygrane licytacje czy sprzedający może go sam ustalić zamieszczając to w opisie

Skup_Staroci
#7 Wielbiciel#

Witam 

chciała bym uzyskać informacje czy  jako sprzedający zamieszczając w opisie adnotację że czas opłaty za licytacje wynosi 7 dni i po tym transakcja zostaje anulowana jest zgodny z regulaminem  , moje pytanie podyktowane jest tym że często kupujący tego zapisu nie respektują  i próbują  dokonać płatności po czasie  bo allegro im zezwala , allegro zezwala na wpłatę do 30 dni a jak to wygląda od strony sprzedającego czy mając taki zapis mogę odmówić sprzedaży , kwestia 30 dni to bardzo odległy termin i dla osób sprzedających jako firma długa blokada środków , proszę o wypowiedz administratora .

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

komis-bell
#21 Demiurg#

@Skup_Staroci Taki zapis jest zgodny z regulaminem.

Problemem jest jednak coś innego - otóż nawet jeśli kupujący nie zapłaci w ciągu np. 7 dni i zamówienie u siebie oznaczysz jako 'anulowane' to ten kupujący tak czy inaczej ma możliwość opłacenia tego zamówienia np. 29 dnia od zakupu.
A to prosta droga do konfliktów na linii kupujący-sprzedający i do stawiania negatywów.

Regulamin mówi jedno ale system allegro pozwala na zupełnie coś innego.

Tak to tutaj wygląda.

oznacz moderatorów

Skup_Staroci
#7 Wielbiciel#

Tak , rozumiem jakie konsekwencja wiążą się z konfliktem na  linii kupujący - sprzedający , ale interesuje mnie inny aspekt , czy jeśli kupujący nie dotrzyma terminu , można odmówić sprzedaży , co w przypadku jeśli kupujący założy spór po której stronie stanie moderator , czy nie będzie próbował wymusić  sprzedaży pomimo nie dopełnienia terminu przez kupującego  , proszę o zajęcia stanowiska moderatora.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Skup_Staroci Zależy na kogo trafisz w dyskusji.
Konsultanci udzielający się w dyskusjach często nie znają regulaminu lub interpretują go na korzyść kupującego.

oznacz moderatorów

Skup_Staroci
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  proszę o wypowiedz w ww. sprawie

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Skup_Staroci Moderacja tu na forum odpowie Ci, że masz takie prawo i jest to zgodne z regulaminem. Temat był poruszany niejednokrotnie.

Co do ewentualnej dyskusji - jak już napisałem - zależy na kogo w niej trafisz...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz podany czas na opłatę w licytacji inny niż te regulaminowe? kupujący ma w ofercie na opłacenie je zeli nie opłaci nie dochodzi do zakupu, możesz wystawić na nowo. Tutaj dyskusja nie zaszkodzi Ci bo niby z jakiego powodu? Nawet jakby stanął po stronie kupującego to co by to wniosło do dyskusji, nie opłacił nie ma zakupu więc...?

oznacz moderatorów