anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby otrzymać Allegro Protect muszę zgłosić sprawę na policję?

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

Witam,

Zostałem oszukany na allegro na kwotę 597 zł. Zrobiłem oczywiście spór na Allegro. Niedogadałem się ze sprzedawcą, nie otrzymałem swojego produktu a na czacie allegro wprost się śmieje oszust że nie dostanę ani zwrotu, ani przedmiotów kupionych. Po 14 dniach złożyłem formularz na Allegro Protect. Niestety, dostałem informacje że muszę iść złożyć zawiadomienie na policję. Średnio mi się widzi składanie zeznań na policji, ponieważ w wielu przypadkach z tego co czytałem to policja nie chce przyjmować tego typu zawiadomień, oraz że poprostu mi się nie chce latać na komisariaty, potem do sądu itd. Widziałem że było kilka takich postów na forum, i przeczytałem że niektórzy dostają zwrot pieniędzy bez chodzenia na policję. Co mogę zrobić żeby odzyskać pieniądze i nie załatawiać tego osobiście na policji? Robiłem transakcje na allegro głównie dla tej ochrony kupującego, a teraz z tego co widzę to średnio ta ochrona działa. Z góry dziękuje za każdy komentarz!

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Gicior_sklepor  jak Ci się nie chce bo jesteś leniwy to po prostu nie dostaniesz środków z AP, proste. 

oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

W najgorszym wypadku pójde, ale jakbys przeczytał do końca posta którego przeczytałem to napisałem : "Widziałem że było kilka takich postów na forum, i przeczytałem że niektórzy dostają zwrot pieniędzy bez chodzenia na policję" I powiedz mi do czego służy allegro protect? Mogłem zawsze robić transakcje np. na facebooku i jakbym został oszukany to też bym musiał iść na policję. Allegro protect jest tylko tak dla nazwy, czy ma jakieś korzyści?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Gicior_sklepor co to znaczy nie dogadałem się i nie otrzymałem produktu ???? 

To była reklamacja ??? odsyłałeś produkt, czy w ogóle Ci nie wysłał ????

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

Przepraszam za ten brak informacji. Nie otrzymałem kompletnie produktu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Gicior_sklepor czyli zapłacone i nie wysłane ? No to jest to wyłudzenie, kradzież itp. trzeba to zgłosić na policję 😞 

Allegro Protect zgodnie z regulaminem może tego wymagać i logując się i dokonując zakupu zatwierdziłeś że znasz regulamin 😉 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

to w takim razie poco jest allegro protect? Do czego on służy? Czym się różni kupowanie na allegro, a kupowanie na np. facebooku? Jak zostanę oszukany na facebooku to muszę zgłosić sprawę na policje jak zostanę oszukany, a na allegro jak widać też. Allegro nie ma już żadnych korzyści i ochrony dla kupującego

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zgłoś gościa na Policję, możesz także pomóc innym kupującym, mogą zostać oszukani.

oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

Gość leci na lewych danych (czyli na tak zwanego słupa, to nie są jego prawdziwe dane, tylko np. ukradł komuś dowód osobisty i leci na cudzych danych) No i tak czy siak CO DAJE ALLEGRO PROTECT? Z tego co widze to dosłownie nic

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Gicior_sklepor to tak nie do końca, żeby sprzedawać na allegro trzeba zrobić przelew a tu już muszą być dane zweryfikowane jako właściciel konta bankowego i na prośbę policji dostaną te dane 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Gicior_sklepor doczytaj regulamin, na allegro jak zgłosisz na policje i wyślesz im zgłoszenie to Ci wypłacą odszkodowanie !!! a potem se będą ściągać z gościa 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie znamy ani szczegółów zakupu ani rozstrzygnięcia dyskusji, tam Allegro czasem daje rekompensatę bez Policji, a Policja nie może odmówić zgłoszenia.

oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

Prawnie Policja nie może odmówić zgłoszenia, ale no wiesz, chcesz mi powiedzieć że ludzie, którzy mówią że im Policja odmówiła zgłoszenia kłamią? Bo sporo jest takich ludzi co tak twierdzą. Na Policji dostali jakiś powód dlaczego nie przyjmują zgłoszenia.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Gicior_sklepor przykro mi, ale jeśli zespół, który zajmował się Twoją sprawą napisał, że konieczne jest powiadomienie policji i dopiero po tym wniosek zostanie wznowiony, to konieczne będzie przesłanie takiego potwierdzenia. Jest to potwierdzenie złożenia zawiadomienia, więc to, co policja z tym zrobi dla wniosku z Allegro Protect nie ma znaczenia. 
Każdy taki wniosek jest rozpatrywany indywidualnie, więc być może w sprawie o której piszesz obeszło się bez tego, ale to nie oznacza, że tutaj będzie tak samo. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

Co to znaczy "Każdy taki wniosek jest rozpatrywany indywidualnie"? Jakie są niby kategorie dla wniosków? W jakich przypadkach allegro wymaga pójścia na policję, a w których nie? Na Allegro forum nie raz czytałem że to zależy od pracownika Allegro protect, niektórym się poprostu nie chcę robić z tym i każą zgłaszać na policję sprawę. Słyszałem też, że w przypadku NIEDOSTARCZENIA PRODUKTÓW DO KUPUJĄCEGO Allegro samo zgłasza sprawę.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Gicior_sklepor możesz przytoczyć jakieś konkrety? Kto i gdzie napisał, że zależy to od humoru pracownika Allegro Protect? Tych pracowników obowiązują procedury i ich decyzje oraz wiadomości wynikają właśnie z nich.  Nie mogę podać Ci listy przypadków, w której jest się proszonym o zgłoszenie sprawy na policję. Zostałeś o to poproszony, więc widocznie w Twoim przypadku jest to konieczne. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Gicior_sklepor Allegro nie jest stroną transakcji więc nie ma podstaw do zgłaszania czegokolwiek na policji.

Taki mechanizm (zgłaszanie sprawy na policję) ma za zadanie - jak się domyślam - ograniczyć sytuacje w których "kupujący" jest dogadany ze "sprzedającym" i chcą w łatwy sposób wyłudzić pieniądze od allegro.

Idź zgłosić sprawę i po problemie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Gicior_sklepor a słyszałeś że fioletowa krowa daje czekoladę ? złóż zawiadomienie, muszą przyjąć i wróć jak ogarniesz protect i podziel się opinią a nie słyszałem i słyszałem 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Gicior_sklepor
#8 Zapaleniec#

Z tego co widzę to Allegro jest poprostu kolejną platformą do oszukiwania, Allegro nic nie robi z oszustami, tylko każę iść na Policję oszukanym i tyle. Ta platforma już nie ma nic do zaoferowania, ostatni raz tutaj kupuję i sprzedaję

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Gicior_sklepor nie jest to prawda. Ani nie jest tak, że w każdej sytuacji prosimy o zgłoszenie na policję ani że nic nie robimy z oszustwami na platformie. Przykro mi, że taka sytuacja Cię spotkała, ale tak jak pisałam wniosek zostanie wznowiony jeśli prześlesz zrzut potwierdzający zgłoszenie sprawy na policji. 
Nie ma takiego przycisku, żeby usunąć wszystkie ogłoszenia na Allegro Lokalnie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów