anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro automatycznie usuwa zamówienie jeżeli na drugi dzień zrobiłem takie same zamówienie?

MC_VACU
#7 Wielbiciel#

Na drugi dzień artykuł miał już większą cenę.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

xyz96
#21 Demiurg#

@MC_VACU Nie usuwa. Na Allegro zawierasz prawnie wiążące umowy i możesz domagać się dostawy towaru po cenie z pierwszego zamówienia, czyli tej niższej. Nawet w sądzie możesz się tego domagać i sprzedawca będzie musiał Ci tańszy towar wysłać. 

oznacz moderatorów

MC_VACU
#7 Wielbiciel#

Sprzedający odpisał mi następująco: Umowa nie jest wiążąca gdy nie doszła do skutku, Pan nie opłacił a zamówienie zostało anulowane więc umowy nie ma. Filtry mam w nowej cenie i jeżeli Pan chce to zamawia, jeżeli nie to trzeba szukać gdzie indziej. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Zapłacone było na drugi dzień, wysłałem sprzedającemu potwierdzenie zakupu. 

Czy nadal mogę się domagać sprzedaży z pierwszego zamówienia?

oznacz moderatorów

AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

Jeżeli opłaciłeś zamówienie, gdzie cena była niższa - to tak, sprzedający MUSI wysłać Ci zamówienie za taką cenę. Jeśli złożyłeś zamówienie ponownie (zamiast dokończyć poprzednie z tańszą ceną) z nową wyższą ceną  - nie musi. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MC_VACU Tak możesz. Jeśli naprawdę zapłaciłeś i masz potwierdzenie, sprzedawca kłamie. 

Poza tym umowa jest wiążąca i dochodzi do skutku już po kliknięciu Kupuję i płacę. Sama zapłata to kolejny krok. Sprzedawca nie ma podstawy prawnej do anulowania zamówienia. Widać, że nie zna zasad i próbuje Cię wprowadzić w błąd. 

oznacz moderatorów

MC_VACU
#7 Wielbiciel#

Sprzedający idzie w zaparte,czy można tą sprawę zgłosić do jakiegoś działu ?

 

oznacz moderatorów

MC_VACU
#7 Wielbiciel#

Napisał jeszcze,że allegro zwróciło mu prowizję.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

I napisał prawdę. Tak się dzieje jak w ciągu 24h zdublujesz zamówienia.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Allegro jeśli zdublujesz zakup automatycznie przyznaje sprzedawcy zwrot prowizji za nieopłaconą transakcję po 24h. O ile zapłaciłeś za to drugie zamówienie. I tak, może on to uznać za anulowanie zamówienia. Szczegóły:

Zdublowany zakup

Jeśli doszło do sytuacji, w której:

  • klient kupił i nie opłacił zamówienia, a w ciągu 24 godzin kupił u Ciebie ponownie, w tej samej ofercie i drugi zakup opłacił lub wybrał płatność przy odbiorze, lub odbiór osobisty

wówczas za nieopłacony, zdublowany zakup, otrzymasz rabat transakcyjny bez wypełniania wniosku.

oznacz moderatorów

MC_VACU
#7 Wielbiciel#

No tak ale ja opłaciłem pierwsze zamówienie i opłata była przelewem tradycyjnym. 

oznacz moderatorów

AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

To po co drugi raz kupowałeś? Coś twoje tłumaczenia nie trzymają się przysłowiowej kupy.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

A drugie płatnością elektroniczną? Bo tylko jak nowe zamówienie będzie opłacone, to stare jest uznawane za dubel. Coś mi się wydaje, że z lenistwa, zamiast anulować i ponowić płatność w "starym" zamówieniu, to złożyłeś nowe i opłaciłeś. i dopiero jak się zorientowałeś. że zmieniła się cena, a stare zamówienie Allegro uznało za dubel, to zacząłeś kombinować.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MC_VACU To nie ma znaczenia. Możesz kupować na Allegro nie tylko co 24 godziny, ale też co minutę, a sprzedawca ma obowiązek wywiązywać się z zawartych umów. Na zapłatę masz 7 dni, a przy przelewie tradycyjnym 14 dni. 

oznacz moderatorów

MC_VACU
#7 Wielbiciel#

To w takim przypadku jest ktoś w administracji allegro kto może wymóc na sprzedającym dokończenia transakcji ?? Abstrahując to jeżeli złożyłem drugie zamówienie to widocznie chciałem kupić coś dwa razy to sprzedający musi sprzedać jedno zamówienie w starej cenie a drugie w nowej a nie wybiera sobie droższą ofertę ?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MC_VACU Czy ta sprawa dotyczy zamówień z 04.01 i 05.01 czy może 11.01 i 12.01? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

MC_VACU
#7 Wielbiciel#

04.1 i 05.01 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MC_VACU Dziękuję. Generalnie regulamin mówi o tym, że jeżeli strony nie ustaliły inaczej to przy transakcji Kup teraz, Kupujący ma 7 dni na uregulowanie płatności za zakup bądź 14 dni jeśli wybrał przelew tradycyjny (tak jak w Twoim przypadku).

W tym konkretnym przypadku, płatność za wskazane zamówienia jest w statusie "w realizacji", w związku z tym jeżeli wpłata zostanie zakończona przed upływem obowiązującego terminu, Sprzedający powinien zrealizować Twoje zamówienie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów