anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro toleruje sprzedaż "szemranego" laptopa?

archimed
#11 Animator#

Już dość długo szukam używanego laptopa. Dziś znaklazłem kwiatek:

"Laptop posiada hasło w BIOSie, jednak startuje i bootuje z HDD i USB więc ewentualna reinstalacja systemu bezproblemowa. Dla standardowego użytkowania nie ma to znaczenia."

Tłumacząc na ludzkie, laptop został wystawiony na sprzedaż bez wiedzy (i zgody) poprzedniego właściciela (likwidacjja wszelkich haseł jest pierwszą czynnością przy legalnej sprzedaży).

Nie przesądzam o typie "transakcji", nie podaję nr aukcji, podam na żądanie Allegro.

Nie mam zamiaru bawić się w wypełnianie zgłoszenia "nieprawidłowości w transakcji" bo i tak nic to nie daje.

Bardzo jestem ciekaw reakcji Allegro

 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Może być też że ktoś sprzedaje coś co pozostało w spadku bo kimś bliskim .

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Więc informuję, że sprzedaje FIRMA. Żadna szanująca się firma czegoś takiego nie robi. Co do propozycji - wykasować BIOS - jest to DELL, który wymagałby wlutowania nowego scalaka BIOS-u i wgrania pełnego systemu, ot taka specyfika tej firmy.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Może z recyclingu pochodzi.. albo po wymianie sprzętu w firmie i nie zauważyli, że jest hasło. Dlaczego zaraz ma być kradziony.

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Panie Inspiratorze, proszę mi nie inspirować czegoś, czego NIE napisałem. Za to są paragrafy.

oznacz moderatorów

Client:111643463
#9 Pomysłodawca#

@archimed Albo ktoś sprzedał komisowi taki sprzęt, nie sprawdzili i wystawiają co mają? Do niektórych BIOSów w laptopach nawet nie ma po co wchodzić. Szczególnie, że zbootować to można za pomocą boot menu, które (chyba) nie jest zablokowane hasłem.

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Mają adres sprzedawcy, grzecznie proszą o zlikwidowanie hasła, albo .....

To nie jest KOMIS

oznacz moderatorów

Client:111643463
#9 Pomysłodawca#

@archimed Skoro nie komis to mogą to też być jakieś odpady służbowe czy inne śmieci. W każdym razie produkt sprzedają z wymienioną wadą, nie ukrywają jej.

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

No cóż, "firmowe dzieci" bawią się w "firmowej piaskownicy"

Jeszcze do tego "jasnowidzące", wiedzą, co będzie użytkownik robił z laptopem.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@archimed w "jasnowidzenie" to Ty się bawisz

"Tłumacząc na ludzkie, laptop został wystawiony na sprzedaż bez wiedzy (i zgody) poprzedniego właściciela..."

To jest tylko jedna z bardzo wielu możliwości ale Ty od razu zakładasz jakiś przekręt i nieuczciwe praktyki. Skoro nie podoba Ci się oferta to omiń ją i szukaj dalej laptopa dla siebie.

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

No cóż, jakoś mi nie odpowiada przekształcenie Allegro w jakieś nowe OtoMoto (Samochodem jeździła raz w tygodniu na mszę babcia do kościoła odległego o 500 m).

Nie chcę też tracić czasu na przebijanie się przez masę "dziwacznych" ofert, jak choćby:  ha, ha, ha -" spolszczenie naklejkami".

oznacz moderatorów

Client:111643463
#9 Pomysłodawca#

@archimed Nie zmienia to faktu, że nie widzę żadnego dowodu jakoby to były sprzedawane nielegalnie produkty używane.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@archimed gdzie w przepisach lub regulaminie jest zakaz sprzedaży laptopów z hasłem? Sprzedawca nie ukrywa wady produktu a skoro to firma to powinni wystawić dokument do zakupu, więc w czym problem? Dlaczego Allegro miało by interweniować w przypadku takiej oferty?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@archimed bez numeru oferty nie jestem w stanie nic zrobić, więc mimo wszystko zachęcam Cię do skorzystania z przycisku "zgłoś naruszenie zasad" dostępnego w każdej ofercie. Wówczas odpowiedni dział zweryfikuję tę ofertę. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Dziś znalazłem znacznie drastyczniejszą informację:

"Kupiłam telefon, który został skonfiskowany przez policję, co robić?"

Prawie połowa dyskutantów zażarcie broni (świadomego czy nieświadomego przez własną głupotę i chciwość) pasera z Allegro.

A ja uważam, że jak się nie zna na telefonach czy komputerach, to trzeba się ograniczyć do handlu ziemniakami, choć to też trudne.

Tak nawiasem, Microsoft wydał 9 maja tego roku łatkę krytyczną, bardzo głęboko ingerującą w BIOS ("bezpieczny rozruch"). I co, w zasadzie w tym momencie komputer rzeczywiście nadaje się tylko do wyrzucenia.

 

Do Pani moderatorki Moniki

Nr aukcji: Numer oferty: 9983684909

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@archimed dziękuję, poprosiłam o weryfikację tej oferty odpowiedni Dział. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów