anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy da się uzyskać dane sprzedawcy na który został wykonany blik

szewczenko89
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Czyli jeśli jest opłacone blikiem  ale przez operatora płatności to teoretycznie sprzedawca nie posiada jeszcze tych pieniędzy to w praktyce póki on ich nie wypłaci to jeszcze ich nie posiada?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@szewczenko89  to nie do konca tak.

1) niezależnie czy blikiem , czy szybkim przelewem, czy z kredytu wszystkie pieniądze trafiają na konto sprzedawcy u operatora płatności

2) z tego konta może on zlecić przelew na swoje konto bankowe praktycznie w każdym momencie

3) czasem allegro lub operator moze zablokowac wypate środków lecz dzieje sie to praktycznie tylko w dówch przypadkach: albo weryfikacja danych sprzedawcy, albo zablokowanie konta allegr z tytuła złamanie regulaminu przez sprzedawce. W tych przypadkach blokowane są wszystkie środki sprzedawcy do momentu wyjaśnienia. Niestety Twój przypadek nie należy ani do jednej ani do drugiej sytuacji

4) ani operator ani allegro bez nakazu sądu nie udostepni Ci danych sprzedawcy . Może to zrobić jedynie na wniosek uprawnionych organów

Tak że podsumowując nikt w tym momencie nie jest w stanie wstrzymac wypłaty środków na konto sprzedawcy z jego konta u operatora, nikt też nie moze Ci udostepnić danych sprzedawcy. Chyba jedyne wyjscie to czekac na działania policji:(

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Czyli tak jeżeli się zgłosi do operatora płatności i załóżmy do serwisu allegro o możliwosci dokonania przestępstwa podając  zgłoszenie na policji to mimo to nie są w stanie blokować i weryfikować transakcji  

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Przecież gdyba można było weryfikować wtedy operator płatności czy serwis allegro blokuje płatność czy nawet informuje sprzedawcę by nie wysyłał towaru z danego numeru transakcji. Bo rozumiem że operator płatności ma numer transakcji towaru jaki był zakupiony i nie chodzi mi o to żeby żeby mi podawał ten numer tylko to żeby załóżmy poprzez kontakt ze sprzedawcą wstrzymać wysyłkę towaru i ewentualnie zablokować sroki wpłacone na ten towar

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Odnośnie 2 punktu czyli ten przelew może też zlecić w dniu złóżmy kiedy banki i rozne instytucje nie pracują?

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

A wszystkie opłaty blikiem w allegro idą przez operatorów płatności?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@szewczenko89 Wszystkie opłaty są realizowane przez operatorów płatności (albo PayU, albo Przelewy24). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Czyli jakby się zgłosiło sytuację tym operatorom to mogli by oni wstrzymać wypłatę?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@szewczenko89  a na jakiej podstawie operator miałby wstrzymywac wypłate ?

Jeśłi dąłoby sie tak zrobić to kazdy kupujący mógłby zrobić zakupy i po nadaniu paczki zgłosić sie do operatora po zwrot wpłaty

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

No tak ale gdyby przedstawić sytuację poinformować tego operatora przecież oni mają z jakiego konta idzie wpłata ja podaję im numer konta z jakiego poszły pieniądze i mogę im podać sprawę zgłoszona na policję więc zanim księgują ta wpłatę też mogą weryfikować i blokować wypłatę środków oni mają wgląd do transakcji chyba gdzie te pieniądze dalej puszczać więc mając potwierdzenie policji mogą chyba nie przekazywać środków dalej

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@szewczenko89  zrobisz jak uważasz. Moim zdaniem nic to nie da.

1) Nie ma takich procedur

2) nie ma podstaw prawnych 

3) nawet jeśłi podasz numer sprawy na policji nikt nie jest w stanie tego zweryfikować - poniewaz policja takze nie udostępni żadnych danych operatorowi . Równie dobrze mógłbys sobie ten numer sprawy wymiślic bo i tak nikt tego nie zweryfikuje

4) Z dużymi instytuacjami : banki, opertatorzy płatnosci, policja , czy allegro nie pogadasz na zasadzie "przecież możecie tak zrobić" . Tam są odpowiednie procedury które sie stosuje. Jak jest wprzypadkach tego typu procedur już Ci napisała @ko_alka . 

Płatnośc została zrobiona i zaksiegowana. Jełsi było to oszustwo to od wyjaśniania takich spraw jest policja i tylko na wniosek policji nie tylko allegro ale wszystkie te instytucje będą mogły cokolwiek zrobić.

Ze strony sprzedającego to ma zawartą transakcje, opłacona , i po prostu wyśle towar. Mi osobiscie szkoda ludzi oszukanych i rozumiem ze szukasz wszelkich możliwych możliwości ale obiektywnie patrząc to chyb tylko zostaje Ci czekac czy policja cokolwiek zrobi czy też nie.

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

No właśnie wiem że oni mają mnóstwo takich spraw i też w to wątpię ale w przypadku załóżmy jakiś oszustw powinny być jakieś procedury uproszczone policjant sam mi powiedział że sprzedawca jeżeli jest jakiś fikcyjny to napewno nie ma szans a nawet jeżeli jest zweryfikowany i prawdziwy to jeżeli wyśle zakupiony przedmiot to też już nie jest  się w stanie znalesc oszusta bo nawet dochodząc gdzie to zostało wysłane to odbiorca może być zamaskowany wiec raczej niemożliwy do zidentyfikowania

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@szewczenko89 a zakup na pewno odbył się na prawdziwej stronie allegro czy była to jakaś fikcyjna strona imitująca allegro lokalnie?

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Tego nie jestem w stanie zweryfikować bo jedyne co mam póki co to to że blik internet: allegro.pl

oznacz moderatorów

McGuyver__
#9 Pomysłodawca#

Jeśli to nie jest żadną tajemnicą to na jaką kwotę poszedł ten blik? Bo coś czuję, że tutaj dochodzi jeszcze niska szkodliwość czynu i policja umorzy postępowanie.

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Niestety duża ponad 1000zl

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Wiem że oni tam chyba do 500zl to nie zajmują się takimi sprawami bo znajomy miał taką sytuację i co najlepsze miał dane konta na które przelał środki i nawet nie chciało im się weryfikować a podał im numer konta oszusta wystarczyło tylko z banku dane klienta wziąć przecież policja może takie informacje otrzymac

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli Policji nie zadziała to żadne Twoje działanie nic nie wniesie, gdziekolwiek uderzysz odbijesz się od ściny, działamy tylko na podstawie zgłoszenia z Policji itd.

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Czyli jak policja i bank nie zadziałają to nici z tego tylko te wszystkie chore procedury działają na niekorzyść bo policja też działa jakby chciała a nie mogla

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Jeżeli jest w stanie coś szybko zweryfikować to powinni to robić i różne serwisy na których dochodzi do przestępstw też powinny szybko reagować udostępniać co  potrzeba policji i blokować co można najszybciej jak się da żeby były jak najmniejsze straty

oznacz moderatorów