anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy da się uzyskać dane sprzedawcy na który został wykonany blik

szewczenko89
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Odnośnie punktu 3 zgodzę się że mógłbym sobie wymyślić numer ale teoretycznie operator mógłby zweryfikować poprawność numeru gdyż udostępniając numer i załóżmy posterunek policji gdzie to zgłosiłem weryfikują prawdziwość sprawy i teoretycznie by mogli jakoś dzialac

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Opłaty  Allegro idą przez operatorów, ale tutaj można powątpiewać czy przelew blik miał jakikolwiek  związek z Allegro, pieniądze mogły pójść po prostu na jakieś dziwne konto na słupa...

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

No tak czyli ten sprzedawca słup też nie jest załóżmy weryfikowany przez allegro

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

To też mi tak powiedzieli o słupie że mogą go znalesc ale poza tym że go znajdą nic mu nie zrobią bo nie mają prawa od niego ściągać przestępczych pieniędzy a tym bardziej jeżeli nie jest w stanie tego zapłacić bo jest bezdomnym

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Czy konta sprzedających są weryfikowane czy też trafiają się fikcyjne?

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@szewczenko89 trafiają się konta na słupa (osoby prywatne robiące lewizne i sprzedające podróbki pewnie takie konta mają) ale zakup pewnie był od normalnego sprzedawcy, paczka pójdzie do paczkomatu, odbierze ktoś w czapce, okularach i maseczce i szukaj wiatru w polu 😞 Jak widzisz nikt nie jest zainteresowany szybkim działaniem i ujęciem złodzieja na gorącym uczynku, więc dla oszustów to niezły sposób na pozyskanie towaru za darmo. Pozostaje Ci tylko zgłosić sprawę na policję, nie dać się spławić, liczyć na to, że ktoś się tym zajmie i że złodziej był idi-otą (np. nie odbierał paczki z pomocą słupa i dał się nagrać przy paczkomacie bez kamuflażu). Czasem się zdarza, że kogoś złapią.

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Wszystko jest zgłoszone to różnie może byc nie koniecznie paczka tylko jakaś usługa problem w tym mogę nie mieć jakichkolwiek punktów zaczepienia do zablokowania środków czy wstrzymaniu wysłania towaru przez sprzedawce

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Policja nie angażuje się bardzo dla nich to już jest twierdzenie jak żes głupi to plac i płacz i pogódź się ze strata jedyne żeby jakoś się zabezpieczyć to trzeba zdobyć nr referencyjny ale niewiem czy on mi się ukaze

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Banki także nie chronią naszej kasy, tylko złupić klienta.

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Dokładnie ale w przypadku blika to nie są w stanie a już cokolwiek się od nich dowiedzieć to też kiepsko dzwonisz na infolinię to każdy co innego mowi

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Serwisy też utrudniają skomplikowanymi procedurami

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Ciekawe czy allegro mogło by coś zdziałać po numerze autoryzacji

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Jutro dopiero będę mógł coś zrobić jeżeli jakieś numery mi się ukażą w co watpie

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie odnośnie tej płatności blika jeżeli zaksięguje bank środki przekazane które teraz widnieją jako zablokowane to w historii przelewów wyświetli mi się numer referencyjny transakcji czy bedzie widnialo tylko to co teraz jest?

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#
  •  @ko_alka Mam pytanie odnośnie mojego puszczonego blika kodem na zakup przez oszusta teraz w historii na koncie mam zablokowane środki i widnieje tylko napis blik internet:allegro.pl. Czy jak bank zaksięguje te środki to w historii tej płatności będzie dalej widniał ten komunikat czy będzie tam wyświetlony numer referencyjny? Bo od konsultanta otrzymałem tylko jakiś 4cyfrowy kod i numery autoryzacji transakcji.
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@szewczenko89 Nie wyświetli Ci się w tytule transakcji numer zamówienia ani żaden inny numer, po którym samodzielnie zidentyfikujesz sprzedającego. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Czyli teoretycznie co mi się tylko wyświetli to że środki poszły do PayU lub przelewy?24

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Gdzieś w jakimś temacie pisałaś że w historii płatności wyświetli się numer referencyjny. Ogólnie to mi tylko potrzebne resztę to wiadomo już policja szuka i zalatwia

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Mam pytanie odnośnie oszustwa na blika. Płacąc blikiem za oszusta zakup mając zablokowane środki na koncie czy wyświetli mi się numer referencyjny transakcji w historii przelewów gdy bank zaksięguje te wysłane srodki czy dalej będzie widniało tylko blik internetowy: allegro pl?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@szewczenko89 pytaj się obsługę banku.

oznacz moderatorów