anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy da się uzyskać dane sprzedawcy na który został wykonany blik

szewczenko89
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65

br.
#21 Demiurg#

@szewczenko89  Nie, to tak nie działa.

Dane sprzedającego dostaniesz zawsze jeśli coś kupisz na Allegro i zapłacisz poprzez system Allegro.   Natomiast jeśli wyślesz pieniądze komuś nieznajomemu który tylko udaje sprzedawcę to niestety, ale żaden oszust ci swoich danych nie poda.  Blik takie przekręty  doskonale ułatwia, płacisz ale nie wiesz komu.

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

No zgodzę się ale jeśli to jest opłata jakiegoś towaru kupionego na allegro to chyba można dotrzeć do danych sprzedającego i ewentualnie zablokować wysyłkę towaru do oszusta 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

No to działaj, po co pytasz?  Jeżeli  kupiłeś na Allegro to masz mail potwierdzający zakup a w mailu masz dane sprzedającego.   Jeśli nie masz potwierdzenia zakupu mailem  i nie masz zakupu  na własnym koncie Allegro to znaczy że nic nie kupiłes, tylko zrobiłeś prezent gwiazdkowy jakiemuś oszustowi.

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

No tak z tym się zgodzę tylko że jakiekolwiek dane sprzedawcy będą dopiero widoczne po zaksięgowaniu wpłaty wtedy teoretycznie  mam dane jakieś gdzie poszły pieniądze a konkretnie do jakiego sprzedawcy. I pytanie czy da się zablokować wysyłkę towaru kontaktując się ze sprzedawcą. Wiem że może to być trudne gdyż to może być jakieś konto zagraniczne

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@szewczenko89 Cześć. 🙂 Jak w takim razie zleciłeś płatność BLIKiem, skoro nie znasz danych sprzedającego? Nie masz w historii zakupów oferty, z której skorzystałeś? 

Jeśli nie chcesz otrzymać produktu z oferty, to po prostu napisz do sprzedającego (dane kontaktowe masz w historii zakupów) lub anuluj zamówienie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

To jest podobna sytuacja jak gdzieś już była opisana dostałem wiadomość od znajomego czy mu opłacę zakup blikiem niestety moja głupota polegała na tym że za szybko zadziałałem a nie zweryfikowałem wiadomości niby znajomego i niestety opłaciłem jakiś zakup oszusta. Więc póki co nie posiadam danych sprzedawcy ze względu że to nie ja robiłem zakup dane teoretycznie jakieś będę miał jak będzie zaksięgowana wpłata 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@szewczenko89 W takiej sytuacji najlepiej zadzwoń od razu do banku. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Bank jest powiadomiony i mam numer działań odnośnie reklamacji sprawa zgłoszona na policję konsultant banku niby dał jakiś cień szansy na rozwiązanie tej sprawy ale to wszystko może zależeć od działań policji a policja jak wiadomo szybko nie działa bank niby się zaoferował pomoc mimo że wiadomo że ta reklamacja będzie odmowną z racji złamania zasad regulaminu odnośnie udostępniania kodów płatności osobom trzecim

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Czy jeśli bank zaksięguje mi zablokowane środki z tego blika to w historii transakcji pojawi mi się numer referencyjny transakcji?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Napisz trochę jaśniej: czy ktoś włamał się na twoje konto i kupił za ciebie?  Jeżeli zareaguje Allegro, albo nawet sam napiszesz do sprzedającego to jest szansa że towaru nie wyśle, dziś się wysłać przecież nie da.

Jeśli zakup masz na swoim koncie Allegro możesz przecież kliknąć "Anuluj zakup" lub "zwrot"

Wiec możliwości jest wiele, ale warunek: musisz mieć zakup na swoim koncie.

I jeszcze jedno: pieniądze na Allegro sa księgowane automatycznie.  to trwa kilka minut najdłużej, nawet dzisiaj.

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Na moje konto nikt się nie włamań jest raczej dobrze zabezpieczone tak mi się wydaje to była niby prośba znajomego o opłacenie przez blika. Za szybko zadziałałem i podałem mu blika gdzie okazało się po chwili że miał zhakowane konto więc to oszust napisami i po prostu wyszło że komuś opłaciłem jakiś zakup . Więc jedyne dane jakie mogę mieć to dane sprzedawcy po zaksięgowaniu blika

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@szewczenko89  Zgłoś się z tą sprawą do swojego banku lub od razu na policję. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Policja w moim regionie takich spraw oszustw na blika ma 2dziennie więc w rozmowie dali jasno znać że nie ma szans na jakiekolwiek powodzenie tej sprawy aczkolwiek z konsultantka która rozmawiałem mówiła że jest właśnie jakiś cień szansy tylko trzeba szybko zadziałać 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@szewczenko89 My nie udostępnimy danych sprzedających na życzenie — wyłącznie na wniosek organów ścigania. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

No właśnie dlatego policjant już powiedział że nie ma szans na dobre rozstrzygnięcie bo procedury trwają dniami tygodniami i miesiącami zanim coś otrzymają a im dłużej tym pewne ślady zanikaja

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Dane jakiekolwiek sprzedawcy będę miał dopiero jutro jak będzie wpłata zaksięgowana wtedy będę miał tylko ślad gdzie poszły pieniądze konsultant jedyne co widział to że po prostu jest opłacony jakiś zakup na allegro

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Powiem tak o ile konto sprzedawcy też nie jest fikcyjne to jest to sprawa do załatwienia pod warunkiem że nie wyśle towaru bo sam policjant mówił że jak już sprzedawca towar wyśle to nie musi zwracać środków a oszust który zamówił dana rzecz odbierze i jest już  nieuchwytny.  

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@szewczenko89  jutro tez nie bedziesz mial danych sprzedawcy tylko dane operatora płatności ( pay-u albo przelewy 24) Na przelewie bedzie tylko nazwa odbiorcy czyli operatora płatności oraz numer operacji. Zdaje sie że musisz pogodzic sie ze stratą. Chyba że jakims cudem bank wstrzyma przelew

oznacz moderatorów

szewczenko89
#7 Wielbiciel#

Bank nie wstrzyma przelewu bo to blik i teoretycznie te pieniądze od razu są u sprzedawcy ale się zgodzę że jeżeli są na tych płatnościach pay-u czy przelewy 24 to też nie są w stanie zablokować. Bo jeżeli są na tych kontach operatora płatności to by znaczyło że pieniądze nie dotarły do sprzedawcy a bank jest w stanie zablokować wypłatę tych pieniędzy przez tego operatora na konto sprzedawcy? Z drugiej strony operator płatności chyba ma dane sprzedawcy więc udostępnia policji 

oznacz moderatorów