anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy etykieta zwrotu jest dłużej ważna niż możliwość otrzymania pieniędzy za zwrot?

21joasia
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Sprzedający nie chce zwrócić mi pieniędzy za odesłany zakup, miałam wazną etykietę pocztowa jeszcze dziś, sprzedający napisał że nie mam prawa do zwrotu pieniędzy bo towar odesłany po terminie, czy mogę coś jeszcze zrobić w tej sytuacji? Pierwszy raz się spotykam z takim zachowaniem u sprzedającego a kupuje na allegro bardzo dużo towarów.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@21joasia Cześć. 🙂 Podaj proszę numer zamówienia lub datę zakupu i datę odstąpienia od umowy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

21joasia
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20231010-205135.png

Screenshot_20231010-205217.png

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@21joasia Paczkę otrzymałaś 18 września, zwrot zgłosiłaś 26 września (czyli zmieściłaś się w terminie 14 dni na odstąpienie od umowy). Następnie miałaś kolejne 14 dni na odesłanie towaru, czyli dzisiaj do końca dnia. Widzę, że rozpoczęłaś dyskusję ze sprzedającym. Kontynuuj ją, a w razie problemów wezwij pracownika Allegro. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@21joasia Kiedy odebrałaś przesyłkę, kiedy odstąpiłaś od umowy i kiedy paczkę odesłałaś?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na zwrot masz 14dni od chwili otrzymania towaru i 14dni na odesłanie więc w sumie 28dni i możesz odesłać ostatniego dnia, sprzedajacy nie może niczego odmawiać, jak wszystko jest w terminie to otwórz dyskusję a odda: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@21joasia sprzedawca niech się doszkoli, lub przyślij go to tego wątku 😄

Ty masz 14 dni na odstąpienie od odebrania paczki, i kolejne 14 dni od odstąpienia na odesłanie, odstąpienie jest ważne nawet jak odeślesz po miesiącu ( tyle że tu sprzedawca może Ci potrącić za bezumowne przetrzymanie jego własności ) jeśli odesłałaś 14 dnia od odstąpienia, czas dostawy się  nie liczy jak dostanie paczkę musi Ci oddać kasę 🙂

Art. 34. 1. Konsument ma obowiązek zwrócić towar przedsiębiorcy lub przekazać go osobie upoważnionej przez przedsiębiorcę do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze towar. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie towaru przed jego upływem.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

21joasia
#7 Wielbiciel#

Wcześniej dałam sprzedającemu 3 gwiazdki i się mści

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@21joasia a co ma jedno do drugiego, Ty masz prawo ocenić a one ma prawo trzymać się Ustawy Konsumenckiej, napisz mu że jak będzie robił problemy wkroczy Rzecznik Konsumenta, może to go ochłodzi 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów