anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ktoś miał podobną sytuację i może pomóc w załatwieniu reklamacyjnej naprawy mojego oczyszczacza

Jurek-52
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca odmówił wykonania naprawy oczyszczacza powietrza YOER APH01W w okresie gwarancji a Allegro nie umożliwia wystawienia komentarza po 90 dniach od zakupu.

Jak ocenić w terminie 90 dni towar i sprzedającego, jeśli sprzedający udziela 36 miesięcy gwarancji?

Oczyszczacz powietrza działał bezawaryjnie i bezproblemowo, cicho ok. 29 miesięcy. Nie pamiętam dokładnie miesiąca, a aukcja zniknęła z "moich zakupów".

W kwietniu br. oczyszczacz powietrza YOER APH01W zaczął samoczynnie się wyłączać a po dwóch dniach nie można było go w ogóle włączyć. Ta naprawa się odbyła, jednak oczyszczacz wrócił nie dokładnie spakowany, nie dokładnie poskładany a wewnątrz słychać było odgłosy luźnej części. Po kolejnej wysyłce oczyszczacza powietrza YOER APH01W do dostawcy, oczyszczacz wrócił sprawny ale jego praca już była głośna, szczególnie w nocy. Tym razem wysłałem oczyszczacz do dostawcy po konsultacji wcześniej nagranych przeze mnie dźwięków. Był to dokuczliwy w nocnej ciszy turkot, którego nie było wcześniej. Niestety, fachowcy u dostawcy stwierdzili, że jest to normalna praca oczyszczacza powietrza YOER APH01W. Moje przypuszczenia są takie:

Coś w oczyszczaczu się zużyło albo niewłaściwie złożone w czasie poprzedniej naprawy.

Teraz turkot przekształca się w głośne, chociaż niestałe i nieregularne stuki. Myślę, że brak naprawy może doprowadzić do całkowitego uszkodzenia oczyszczacza powietrza YOER APH01W.

Czy ktoś miał podobną sytuację i może pomóc w załatwieniu reklamacyjnej naprawy mojego oczyszczacza powietrza YOER APH01W?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

komis-bell
#21 Demiurg#

@Jurek-52 Rzeczoznawca i sąd.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

I prawidlowo ze odmowil jesli zlozyles reklamacje z gytulu gwarancji to naprawic ma ci gwarant a tego masz podanego w karcie gwarancyjnej. Zwykle to producent lub wskazana przez niego firma. 29 miesiecy oznacza ze reklamacji z tytulu rekojmi nie zlozysz juz sprzedawcy bo czas rekojmi to 2 lata

oznacz moderatorów

Jurek-52
#7 Wielbiciel#

YOER Sp. z o.o. w Kościanie sprzedaje jako producent i tam już dwa razy oczyszczacz był naprawiany

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli do sprzedającego jako gwaranta składasz reklamację? a jaki powód odmowy ?

oznacz moderatorów

Jurek-52
#7 Wielbiciel#

Stwierdzono, że jest to poprawna praca oczyszczacza, jednak przez poprzednich 20 kilka miesięcy oczyszczacz pracował inaczej, poprawnie, po prostu  cicho

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Jurek-52 czy twój oczyszczacz ma funkcję jonizacji powietrza? i czy używałeś kiedyś tej funkcji?

oznacz moderatorów

Jurek-52
#7 Wielbiciel#

Tak, ma funkcję jonizacji ale nie korzystałem z tego. Kiedyś sprawdziłem tylko czy ta funkcja działa.

Działała

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To turkotanie co opisujesz przypomina tryb jonizacji po kilku minutach moze jest zalaczony?

oznacz moderatorów

Jurek-52
#7 Wielbiciel#

Jonizację czujesz nosem a po chwili całym sobą. W czasie jonizacji nie można przebywać w pomieszczeniu a po jej ukończeniu trzeba pomieszczenie porządnie przewietrzyć.

Wiem co to jest jonizacja

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A kogo masz podanego jako gwaranta w gwarancji na te 36miesięcy, przeczytaj, producenta czy sprzedającego?

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

a czy kupujący nie może złożyć reklamacji za pośrednictwem sprzedającego? wysyłając ją jemu?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może, nie wiemy jak została złożona.

oznacz moderatorów

Jurek-52
#7 Wielbiciel#

Sprzedający jest producentem, który dwa razy naprawiał oczyszczacz. Odmówił za trzecim razem, ale wszystkie trzy zdarzenia były w krótkim czasie, kilku tygodni

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Jurek-52
#7 Wielbiciel#

Niestety, Allegro zaproponowało mi tutaj poruszyć ten temat. Dziwnym przypadkiem aukcja zniknęła z zakładki "moje zakupy"

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Może minął czas archiwizacji. Zakupy wiecznie w tej zakładce nie siedzą 

oznacz moderatorów

Jurek-52
#7 Wielbiciel#

allegro pomoc dla mnie już nie działa. Nie mogę wysłać do nich wiadomości.

Raczej nie lubią takich problemów

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Każdy może na podany link wysłać wiadomość.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Jurek-52 tak jak pisał @komis-bell  jeżeli uważasz ,że wada istnieje nadal udaj się do jakiegoś niezależnego "fachowca" niech wyda opinie i udaj się do sądu.

oznacz moderatorów