anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy możemy czuć się bezpiecznie?

LEW433
#21 Demiurg#

https://www.dobreprogramy.pl/wielki-wyciek-hasel-z-polski-jest-ich-kilka-milionow,6903536391387872a

czy możemy czuć się bezpiecznie? allegro jakoś działa w tym temacie?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

ares_
#14 Krzewiciel#

@LEW433 A co Allegro ma do tego? To nie jest wyciek żadnego z tych serwisów.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

No działa zbiera jak największą bazę szczególnie dowodową. Jak wycieknie to zatonie...

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Bezpiecznie mogą się czuć tylko ci którzy wiedzą jak tworzyć mocne hasła (inne do każdego serwisu), wiedzą aby nie klikać i nie instalować co popadnie itp.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Według doniesień serwisu zaufanatrzeciastrona.pl na  cebuli pojawił się wpis z plikiem pl.txt zawierających kilka milionów danych do logowania. Wg. portalu wstępna analiza wskazuje na ponad 88 tysięcy rekordów z danymi do allegro.pl

Czy potwierdzacie wzmożony ruch na łączach ?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Jak zwykłe. Prawie zawsze można na Ciebie liczyć @LEW433  

Aby tak dalej trzymaj rękę na pulsie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

👍

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:44052296 pewnie nie bo to nie z allegro wyciekły dane tylko z komputerów czy urządzeń użytkowników  😞 gdzie klikali co popadnie z nagrodami i konkursami 😄 Dziwię się że allegro czy inne serwisy proszą o skany dowodów itp. a potem płacz że to ktoś wykradł 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z tymi skanami powinni coś zrobić, piszę się o tym od lat i nic się nie dzieje.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:44052296 @kostas11 @LEW433 uspokajam, podjęliśmy działania, gdy tylko otrzymaliśmy pierwszy sygnał o wycieku danych z kont internautów. Sprawdziliśmy czy poszkodowani utracili także dane logowania na Allegro.
Zabezpieczyliśmy konta osób, które oceniliśmy jako zagrożone, aby uniemożliwić ich wykorzystanie. Możecie czuć się bezpiecznie.
Mimo wszystko zalecamy korzystanie z dwustopniowego logowania na Allegro (tutaj więcej informacji na ten temat), a także przechowywanie danych dostępowych w  bezpiecznym managerze haseł.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Orzesz allegro podjęło działania i możemy czuć się bezpiecznie... Chyba dziwna jestem bo na taką wzmiankę od razu boję się bardziej...

oznacz moderatorów

Skalikowska
#7 Wielbiciel#

W związku z ostatnią aferą z  wyciekiem danych osobowych chciałabym dowiedzieć się czy moje dane jakimi dysponuje allegro są bezpieczne. Jeśli wyciekły co mogę zrobić. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Skalikowska Tak, możesz czuć się bezpiecznie. Jeśli Twoje konto byłoby w jakikolwiek sposób narażone na niebezpieczeństwo już otrzymałabyś od nas wiadomość w tej sprawie. Jeśli jej nie otrzymałaś, to znaczy, że nie masz żadnych powodów do niepokoju. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@LEW433 i jak zwykle bicie piany o nic...

https://niebezpiecznik.pl/post/wyciek-z-wielu-serwisow-ktorego-nie-bylo/

"W opublikowanym pliku znajdują się więc dane tylko tych, którzy stealerem się zainfekowali i tylko z tych serwisów, na które z zainfekowanego komputera się logowali. Jeśli zainfekowany Jan miał konto w Allegro, Librusie i Facebooku, i na te serwisy się logował z zainfekowanego komputera, to jego hasła do tych serwisów wyciekły. Ale to nie oznacza, że Allegro, Librus czy Facebook zostały zhackowane lub są winne temu “wyciekowi”."

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ja opisuje wyciek danych tylko fachowy portal, więc nie każdy jest tak bezpieczny ja ty. A czy bawisz się w kucharkę "prezesa", nie maja sprawa. A jak nie było to tym lepiej dla nas i Allegro👩‍🍳.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@LEW433 dobreprogramy fachowym portalem od cyberbezpieczeństwa? Od kiedy?

"więc nie każdy jest tak bezpieczny ja ty"

Właśnie wychodzi, że każdy tak samo. Chyba, że instaluje co popadnie na kompie z niepewnych źródeł lub klika załączniki w scamerskich wiadomościach.

oznacz moderatorów