anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy możliwy jest zwrot w takiej sytuacji?

Majster_Maciek
#8 Zapaleniec#

Witajcie. Proszę o informację, czy jest sens rozpoczynać spór ze sprzedającym w takiej sytuacji, jak to się ma do zasad Allegro.:

Zakupiono na firmę (FVAT) kilka takich samych nowych urządzeń (koszt kilkaset złotych), na podstawie podanej w opisie specyfikacji, w tym systemu w jakim pracują, co jest istotne w kwestii kompatybilności z innymi urządzeniami, które użytkujemy w firmie. Nie było konsultacji przed zakupem, ponieważ wiedzieliśmy czego potrzebujemy, a przedstawiony opis jasno to określał. Sprzęt został dostarczony w terminie i odłożony na półkę w oczekiwaniu na rozpoczęcie prac modernizacyjnych w firmie, które to wystartowały ok. 3 tyg. później. Okazało się, że nabyte urządzenia jednak nie mają parametrów zgodnych z opisem, ponieważ pracują w zupełnie innym systemie, niż deklarowany i są dla nas bezużyteczne. Niezwłocznie skontaktowaliśmy się ze sprzedającym, który udzielił odpowiedzi po kilku dniach, jednak odmówił możliwości zwrotu lub wymiany sprzętu na właściwy, ponieważ w jego rozumieniu minął termin ewentualnego zwrotu i w związku z tym on już nie ponosi odpowiedzialności. Proszę o informację, czy i jak tą sprawę można proceduralnie załatwić. 

Czym innym jest zakup prywatny do domu, a czym innym do firmy, gdzie opieramy się na deklarowanych przez sprzedającego parametrach i nie chodzi tu o jakość lub kolor, lecz o podstawowy czynnik, jakim jest system działania. Niestety, ale przed rozpoczęciem planowanych prac modernizacyjnych nie jesteśmy w stanie podłączyć czegoś "na krótko" by sprawdzić, czy nie dostarczono nam innego towaru, niż ten, który został zamówiony. Zakładamy, że towar jest właściwy, a jeżeli dostawcy zdarzy się pomyłka, to po prostu przyjmuje zwrot, robi korektę lub wymieniamy towar, jak zawsze miało to miejsce w innych sklepach (poza Allegro). Zwracam się tutaj z zapytaniem, ponieważ chcę wiedzieć, czy mogę bezpiecznie zamawiać przez Allegro, czy jednak lepiej gdzieś indziej.

Pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

az1rael
#21 Demiurg#

Nalezy zglosic reklamacje z tytulu niezgodnosci towaru z umowa podac jaka niezgodnosc wystepuje i poczekac na rozpatrzenie w gre w chodzi wymiana na inny model o wlasciwosciach jakie mialy byc nawet za doplata lub odstapienie od umowy przy braku takiego modelu

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Majster_Maciek  poczytaj w necie o reklamcjach i o zgodności towaru z umową

Tu nie chodzi o zwrot ( na co powołuje sie sprzedający) lecz o doprowadzenie produktu do zgodnego z zawartą umową. jeśłi było to kilka produktów po kilkaset złotych to już moim zdaniem ( jeśli nie dojdziecie do porozumienia) warto zaangażować prawnika.

oznacz moderatorów

Majster_Maciek
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi. O ile wszystko jest jasne w przypadku zakupu konsumenckiego, to w tym konkretnym przypadku zapisy o rękojmi nie mają zastosowania, ponieważ transakcja była przeprowadzona na firmę (nie JDG, lecz przedsiębiorstwo zatrudniające kilkadziesiąt osób). Kwota nie jest tu duża, lecz chodzi tu bardziej o pewne zasady, bo często robimy zakupy za zdecydowanie większe pieniądze i chciałbym wiedzieć, jakie jest stanowisko Allegro w takich sytuacjach, ponieważ Allegro ma również swoje regulaminy obligujące sprzedających, których nie jestem w stanie skutecznie przeanalizować, ponieważ nie dysponuję ani czasem, ani wiedzą z zakresu prawa w tym zakresie na tyle dużą, by poprawnie wszystko zinterpretować.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale reklamacja ma zastosowanie, a tu taka możliwość wchodzi w grę.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Majster_Maciek  nawet w przypadku umów miedzy firmami obydwie strony musza sie wywiązać zawartej umowy ( dlatego tez wspomniałem o prawniku) . Jeśłi mam zawartą umowe z jakakolwiek firmą to mam prawo egzekwowac zawarte tam zapisy.

W tym przypadku zapisem umowy jest oferta zawierająca jasno określone parametry. Jeśłi produkt ich nie spełnia - macie pełne prawo domagać sie spełnienia tychże warunków.

To nia ma związku z ustawa konsumencką. Natomiast regulamin allegro nie powinien naruszac żadego innego przepisu prawa.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Majster_Maciek bo to nie jest reklamacja z tytulu rekojmi tylko niezgodnosci towaru z umowa wydano wam rzecz niespelniajaca warunkow umowy odnosnie parametrow technicznych a nie zepsuta

oznacz moderatorów