anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można dokonać częściowego zwrotu towaru?

badjimi
#1 Nowicjusz#

Kupiłem komplet filtrów do auta. Niestety jeden z nich nie pasował. Czy mogę skorzystać z 14 dniowego prawa do zwrotu i odesłać tylko ten jeden filtr?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Najlepiej spytaj sprzedawcy ,czy możesz mu zwrócić ten jeden niepasujący czy woli całość.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@badjimi 
Kupiłeś kilka różnych filtrów czy jeden zestaw (komplet) różnych filtrów ?


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@badjimi Tak, sprawdź w zakładce"Moje zakupy" szczegóły zwróć część lub całość i klikasz w to co chcesz zwrócić i już wszystko, nikogo o zgodę nie musisz pytać jeżeli są to osobne produkty.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
nikogo o zgodę nie musisz pytać jeżeli są to osobne produkty.

Filtry mogą być osobnymi produktami, ale jeżeli zostałyby sprzedane/kupione jako jeden komplet (zestaw) - to i tym razem mógłbyś przysporzyć kupującemu problemów.


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@badjimi Klikasz na zwróć zakup, rozwinie się zakładka i po prawej stronie masz ilość sztuk, klikasz ile chcesz zwrócić i już, tu na forum odpowiadają sprzedajacy i nie lubią zwrotów, Allegro daje taką możliwość, możesz skorzystać z tego.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@LEW433 co ty bredzisz, to nie Allegro daje możliwość zwrotów, tylko ustawa konsumencka, a sprzedający uświadamiają tylko kupującego, że musi doprecyzować czy kupił zestaw czy pojedyncze filtry, bo jest to akurat istotne.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@LEW433  nie wprowadzaj w błąd. Jeżeli kupił zestaw to tylko od dobrej woli sprzedającego zależy czy by zechciał przyjąć taki zwrot. Inaczej trzeba by było zwrócić całość.

oznacz moderatorów