anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę skorzystać z allegro protect

Client:28337402
#7 Wielbiciel#

Kupiłam przedniot na prezent. Niestety otworzyłam go przed samą imprezą nie mając czasu na zwrot. Dwa elementy przedmiotu były zniszczone, jeden uszkodzony. Przedmiotu wręczyłam,  uszkodzone elementy sprzwdajacy dosłał, brakującego nie twierdząc,  że producent zmienił zawartość zestawu nie zmieniając opakowania. Na aukcji nie było informacji, że elementu nie ma. Poprosiłam o bonifikate. Sprzedający odmówił i chce przedmiot ode mnie odebrać w celu oględzin. Wiem od niego że nie ma tej części więc produktu nie naprawi. Mimo to nadal upiera się przy odebraniu produktu w celu naprawy (co jest niemożliwe). Cxu mogę ubiegać się o rekompensatę z allegro protect?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:28337402 Jeśli sprzedający oczekuje odesłania towaru a Ty go nie odeślesz to nie licz na rekompensatę z allegro protect.

oznacz moderatorów

Client:28337402
#7 Wielbiciel#

Tylko w jskim celu odsyłać skoro wcześniej mi napisał, że elementu nie ma?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:28337402 W takim celu, że jest to reklamacja a sprzedający ma pełne prawo oczekiwać odesłania towaru w celu rozpatrzenia reklamacji.
Sposób realizacji reklamacji - jeśli będzie uznana - również jest decyzją sprzedającego - zwrot / naprawa / wymiana.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprzedawca chce towar z powrotem w celu rozpatrzenia reklamacji i takie ma prawo . 

oznacz moderatorów

Client:28337402
#7 Wielbiciel#

A co tu rozpatrywać? Elementu brak. Jsk odeślę  nadal go nie będzie, a oni nie są w stanie odesłać mi pelnowartosciowrgo produktu bo go nie mają.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:28337402 sprzedawca rozpatruje reklamacje na 1 z 3 sposobów 1 naprawia 2 wymienia 3 oddaje kasę. Skoro elementu brak to zwróci ci kasę skoro nie odeślesz to odrzuci reklamację. Protecta nie uzyskasz bo niedopelnisz warunków zgloszenia reklamacji, trzeba było nie wręczać prezentu a domagać się zwrotu kasy po 1 zgłoszeniu reklamacji uszkodzeń gdy wiedziałaś że nie ma brakującego elementu w zestawie

oznacz moderatorów

Client:28337402
#7 Wielbiciel#

Rozumiem. Szkoda, że wszystko jest traktowane sztampowo, a nie indywidualne. Niemniej dzięki za odpowiedź. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:28337402 Sprzedający działa zgodnie z prawem a to chyba najważniejsze.

oznacz moderatorów

Client:28337402
#7 Wielbiciel#

Może i zgodnie z prawem, ale myślę,  ze tylko dlatego, ze mu to na rękę. Już sam fakt oszukiwania, że producent zmienił zawartość zestawu, bez zmiany opakowania niezbyt o nim świadczy - potwierdziłam,  ze to nie prawda. Poza tym, czasami trzeba podejść do sprawy indywidualnie. Rozumiem, że w tym wypadku są na prawie, jednak nie do końca rozumiem sens tej decyzji. Uszkodzone elementy dosłali od tak, na podstawie zdjęć, a w tym wypadku zamierzają dokonać oględzin. Szczerze? To zastanawiam się czego? Fakt odesłania całego kompletu wg mnie nie ma sensu,  bo przecież nadal elementu nie będzie. Druga kwestia jest taka, że skoro go nie mają to wydaje mi się, że powinni proponować albo zwrot całości albo bonifikate. A nie naprawę, której nie są w stanie wykonać. Ale rozumiem, sama jestem sobie winna. Trudno. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:28337402 nie wiem jaki jest koszt tej części ale widocznie się to sprzedawcy nie opłaca jak odeślesz to zwróci pewnie kasę 🙂 ma do tego prawo Ty możesz zaproponować obniżkę a sprzedawcy może się to nie opłacać, może też być tak że odeśle do producenta i mu wymienią i dostaniesz kompletny, jak prosi o odesłania to tak zrób bo jak minie 14 dni dostaniesz odmowę z powodu nie udostępnienia reklamowanego produktu i będzie po ptokach 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:28337402
#7 Wielbiciel#

Nie jestem już w posiadaniu. Prezent nie znajduje się nawet na terenie Polski.  Poza tym,  pytałam czy są w stanie przysłać kompletny czy zwrócą kasę. Uparcie odmawiają odpowiedzi. Myślę,  że celowo przeciągają. Ale przecież są na prawie....

oznacz moderatorów