anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę odbierać paczkę jeśli sprzedawca oszukał mnie z formą wysyłki?

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Zakupiłam zestaw ogrodowy, wiem że kurier Pocztex to starszy Pan z niewielkim autem a sprzedający oferował opcje dostawy:

-pocztex 130

-kurier 140

 

Więc zdecydowałam by zamówić zestaw 'kurierem' doplacilam o 10zl więcej i jakie było moje zdziwienie gdu okazuje się że mój zestaw jedzie kilkoma paczkami pocztexem. Sprzedający oczywiście twierdzi że to 'kurier poczty polskiej a nie pocztex' czy ewidentnie robi mnie w jajo.

Stąd moje pytanie czy mogę odmówić przyjęcia paczki a pieniądze zostaną mi zwrócone przez Allegro?

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Burgundka17 Kurier może byc ten sam > opłaty na poczcie i w pocztexie są inne > może ma z pocztexem umowę i dlatego jest taniej

oznacz moderatorów

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Tylko pytanie czy muszę odbierać paczkę?

Dostałam powiadomienia z pocztexu że to oni są dostawca...

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

W sądzie ten wpis będzie dowodem w sprawie o rekompensatę kosztów 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Burgundka17  jeśłi jesteś konsumentem a zakup był od firmy a produkty nie wyłączone z prawa odstąpienia to mozesz odstąpić od umowy i nie odbierać przesyłki. Musisz tylko pamietac że jeśli przesyłka sie uszkodzi lub zaginie w drodze powrotnej to Ty odpowiadzasz za zwrot.

Natomiast zupełnie nie rozumiem w czym Ci to przeszkadza. Zamawiasz produkt, produkt otrzymujesz. Nie rozumiem jakie ma dla Ciebie znaczenie jak sie bedzie nazywała forma dostawy którą paczka przyjedzie. 

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Nie lubi Pocztex. Narazi sprzedającego na koszty wysłania i koszty powrotu tych paczek. Narazi siebie na problemy. 

oznacz moderatorów

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Właśnie dlatego, że lubię Pocztex wzięłam inna dostawę 🙂 od razu wychodzisz z założenia że ojojoj lubi się przyczepić.

Szkoda mi było kuriera z pocztexu bo to starszy Pan z niedużym autem dlatego celowo wzięłam innego, a sprzedawca i tak zrobił jak chciał.

Zresztą napisał mi już maila ze poszło pocztexem ... Więc przyznał się do oszustwa.

A wy tu Hur dur jaka Pani gupia.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Burgundka17 Nikt Ci nie napisał jaka Pani gupia." > po prostu staramy się wytłumaczyć, że nie było żadnego oszustwa ani wprowadzenia w błąd > zresztą przed cwilą rozmawiałem z kurierem Pocztexu (akurat przywiózł paczki) i wyjaśnił mi, że to i tak idzie wszystko przez WER > i on wozi paczki zarówno pocztowe jak i pocztexu (właśnie dostałem 2xPocztex + 1X Poczta Polska) 

 
oznacz moderatorów

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

No właśnie było oszustwo bo nie ma czegoś takiego jak 'kurier poczty' , sprzedawca w mailu już nawet przeprosil

A i dorzucę screena jakoby ukazać iż jednak mnie OSZUKANO 

Screenshot_2024-03-27-09-43-38-012_com.android.chrome.jpg

oznacz moderatorów

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Chodzi o to, że u mnie kurierem pocztexu jest miły starszy Pan z niewielkim autem.

 

Kupilam duży zestaw, stąd uznałam, że dopłacę i przyjedzie to busem z innej firmy kurierskiej a zlitowalam się nad Panem z pocztexu.

 

W komentarzach jak po czasie zauważyłam ten sprzedawca często praktykuje tą zabawę w 'doplac a będzie inny kurier' po czym robi najtaniej pocztexem.

 

W rozmowie telefonicznej kłamał mi, że to 'kurier poczty polskiej' a nie pocztex brońciepanie. 

 

Nadanie jak byk widnieje pocztexem. 

 

Bunt mój bo chciałam człowiekowi z pocztexu nie robić problemu, doplacilam (i choćby to było 5zł) to wciaz mnie OSZUKANO.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Burgundka17 Nadal nie rozumiesz > pocztex jest częścią poczty > ja czasami zamawiam coś przez Pocztę Polską paczką ekonomiczną, czasami do żabki przez Pocztex > przesyłki dostarcza ten sam kurier > to jest jedno i to samo > tylko Pocztex jako taki jest droższy, ale i szybszy.

oznacz moderatorów

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Właśnie chodzi o to, że rozumiem. 

Sprzedawca celowo wprowadza w błąd.

Po komentarzach u niego okazało się że to częsta sytuacja

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A mozesz dac screenshoota z szczegolow zakupu czym nadane?

oznacz moderatorów

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Ależ oczywiście 

oznacz moderatorów

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Screenshot_2024-03-27-09-43-38-012_com.android.chrome.jpg

oznacz moderatorów

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Ale czy klienta powinna obchodzić umowa sprzedającego? 

Wybrałam inna formę wysyłki niż Pocztex a jedzie pocztexem, jak byk.

Więc oszukał czy nie?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Burgundka17 fotki nie widać , piszesz o innej formie dostawy ....czyli jaką ? przypomnę Ci ,że Pocztex to również kurier .

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@Burgundka17 nie chce deprecjonować twoich odczuć, ale poważnie widzisz problem w tym, którym kurierem sprzedawca nadał przesyłki? Nie będziesz ich odbierać, bo idzie tym a nie tamtym? Czy boli Cię ta różnica 10 zł? Jak napisał ziółek, kurier w jednym i drugim przypadku, może być ten sam, choć wcale nie musi. Dodatkowo poczta obsługuje duże gabaryty, w przeciwieństwie do niektórych firm kurierskich. 

oznacz moderatorów

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Mili państwo chodzi o to, że u mnie kurierem pocztexu jest miły starszy Pan z niewielkim autem.

Kupilam duży zestaw, stąd uznałam, że dopłacę i przyjedzie to busem z innej firmy kurierskiej a zlitowalam się nad Panem z pocztexu.

W komentarzach jak po czasie zauważyłam ten sprzedawca często praktykuje tą zabawę w 'doplac a będzie inny kurier' po czym robi najtaniej pocztexem.

W rozmowie telefonicznej kłamał mi, że to 'kurier poczty polskiej' a nie pocztex brońciepanie. 

Nadanie jak byk widnieje pocztexem. 

Bunt mój bo chciałam człowiekowi z pocztexu nie robić problemu, doplacilam (i choćby to było 5zł) to wciaz mnie OSZUKANO.

Widzę, że pytanie moje trafiło do osób rozgarniętych jak kupa g. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Burgundka17  hmm czyli pozbawianie pracy miłego starszego Pana ma mu pomóc ? Bo jelsi nie ma przesyłek - nie ma pracy. To tym bardziej dziwne jak dla mnie 😞

oznacz moderatorów