anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę odbierać paczkę jeśli sprzedawca oszukał mnie z formą wysyłki?

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Zakupiłam zestaw ogrodowy, wiem że kurier Pocztex to starszy Pan z niewielkim autem a sprzedający oferował opcje dostawy:

-pocztex 130

-kurier 140

 

Więc zdecydowałam by zamówić zestaw 'kurierem' doplacilam o 10zl więcej i jakie było moje zdziwienie gdu okazuje się że mój zestaw jedzie kilkoma paczkami pocztexem. Sprzedający oczywiście twierdzi że to 'kurier poczty polskiej a nie pocztex' czy ewidentnie robi mnie w jajo.

Stąd moje pytanie czy mogę odmówić przyjęcia paczki a pieniądze zostaną mi zwrócone przez Allegro?

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Proszę uwierzyć mam ogromy paczek i z samej mnie by dobrze pracował. Jedynie dużych mu nie narzucam na garb 

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

"Widzę, że pytanie moje trafiło do osób rozgarniętych jak kupa g."

Obrażanie innych użytkowników na forum, wychodzi ci lepiej niż chwila zastanowienia się nad tym, co piszesz. Kreujesz się na taką dobrotliwą duszyczkę ale z obrażaniem "anonimowo" innych w sieci, problemów już nie masz? Ze względu na wiek pana kuriera chciałaś inną metodę dostawy, żeby nie dociążać kuriera, po czym może okazać się, że to on ją przywiezie- ale na złość sobie i sprzedawcy, jak również temu starszemu panu kurierowi, pytasz, czy możesz jej nie odebrać 😄 Czy ma to sens? Nie ma. I widać już po kolejnych postach że do tego doszłaś. Kurier za każdą przesyłkę dostaje pieniądze, więc jak chcesz aby nadal miał pracę, to zamawiaj przez niego.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Burgundka17 Jeśli paczki nie odbierzesz to 'starszy pan' będzie się z nią tłukł w samochodzie cały dzień a potem musiał ją przewalać na magazyn.
Jaki w tym sens?

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

"Czy boli Cię ta różnica 10 zł? "

Wybacz, ale co w tym dziwnego ? Przy 20 zamówieniach miesięcznie robi się już z tego 200zł., tak kwota już Cię przekonuje do tego, że jednak ( w sytuacjach takich, jak tu opisana ) ktoś kupującego okrada ?

Jeżeli sprzedawca ma w opcjach Pocztex za 10zł., to już w domyślnych opcjach Kurier za 20zł. możliwość wysyłki Pocztexem powinna być automatycznie wyłączona/zakazana.

Jeżeli tak nie jest, to jest to jawna furtka dla nadużyć i dodatkowego-lewego zarobku na kupującym przez sprzedawców, czyli jak by nie patrzeć KRADZIEŻY. I nie ma to znaczenia czy paczki Pocztex i PP wożą ci sami kierowcy, jako klient nie mam obowiązku o tym wiedzieć.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Burgundka17 Pocztex to również kurier, w tym wypadku nie określony przez sprzedawcę czyli dowolny . Jeśli wybrałbyś jednoznacznie wskazanego kuriera np. Kurier DHL , to owszem miałbyś podstawy do roszczeń , ale w tym wypadku nie masz i nie podejmując przesyłki poniesiesz koszty jej powrotu do sprzedawcy .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Burgundka17 Odbierz, przecież najważniejsze jest to czy towar jest cały, dobry itd. Nie robiłbym z tego "afery".

oznacz moderatorów

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Zlitować się nad kurierem z pocztexu chciałam a okazuje się że doplacilam żeby mu do*rać

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

A TAK NA SERIO TO W CZYM PROBLEM. 

oznacz moderatorów

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Pewnie w oszustwie.

oznacz moderatorów

mitesek
#10 Popularyzator#

szanowni przedmówcy w ogóle nie zwracacie uwagi na najważniejsze zawarte w tytule "sprzedawca oszukał mnie"... OSZUKAŁ !!! pomimo, że nie widać tu wprowadzenia w błąd ale należy się subiektywny negatyw, którego Allegro nie usunie, bo przecież każdy ma prawo do subiektywnego odczucia... wrrrr!!!

oznacz moderatorów

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Jeśli ktoś mówi że nie nadal pocztexem, a widnieje nadanie pocztexem to raczej kłamstwo i widać wprowadzenie w błąd 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Burgundka17 możesz podać link do oferty , przyszedł mi do głowy pewien haczyk 

oznacz moderatorów

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Ja dziś odbiorę te paczki,

PRZEPROSZE STARSZEGO PANA KURIERA Z POCZTEXU, ZE GO NA MINE WSADZILAM.

Zwyczajnie chciałam chłopu ulżyć a sprzedawca celowo wprowadził mnie w błąd, zresztą do czego już się mailowo przyznał, ale dzięki za pomoc

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mitesek Nikt nikogo nie oszukał > taj jak napisałem > można zamawiać przez Pocztex, a można przez PP > niby to jedno podlega pod drugie, ale nawet u niektórych brokerów są to dwie różne opcje, każda w innej cenie > różnica jest w szybkości > w PP to trwa 2-3-4 dni, a w Pocztexie 99% dochodzi na następny dzień (no chyba, że późno nadana)

oznacz moderatorów

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Tylko pytam wiec dlaczego widnieje Pocztex w doręczeniu jeśli sprzedawca twierdził, że nie pocztex??

Ale btw już się przyznał w mailu że to Pocztex bo mu taniej bylo

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Burgundka17 nikt cię nie oszukał wybrałaś opcję kurier allegro to ta gdzie allegro samo wybiera ci kuriera by towar szybko do ciebie trafił i uwaga allegro wybralo ci pocztex i starszego pana obecnie to opcja domyślna jak sobie nie wybierzesz konkretnego kuroera konkretnej firmy to allegro wybiera za ciebie

oznacz moderatorów

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Nie wybrałam opcji kurier allegro.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Burgundka17 Pocztex to też kurier, tak samo jak DPD UPS InPost DHL itp. Wybierając Kurier dałeś dowolność czym to sprzedawca wyśle 😄 Możesz odstąpić i nie odbierać ale pokryjesz koszt powrotu paczek do sprzedawcy i będziesz w plecy 🙂 

Co Cię obchodzi czym jeździ kurier ? nawet rowerem czy pieszo może latać byle Ci przywiózł 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Obchodzic mnie nie powinno, problem w tym że chciałam człowiekowi ulżyć.

Ale widzę że mamy społeczeństwo na wywalonym, 'a niech se radzi'.

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Mam małą prośbę. Przy odbiorze prosze tę sprawę przedyskutować ze starszym panem kurierem i zapytać, w skali 1 do 10 jak bardzo ta dostawa ciężkich paczek zepsuła mu dzień i uszkodziła kręgosłup. Jeśli on się poskarży, dam pani LAJKA ...

oznacz moderatorów