anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę odbierać paczkę jeśli sprzedawca oszukał mnie z formą wysyłki?

Burgundka17
#9 Pomysłodawca#

Zakupiłam zestaw ogrodowy, wiem że kurier Pocztex to starszy Pan z niewielkim autem a sprzedający oferował opcje dostawy:

-pocztex 130

-kurier 140

 

Więc zdecydowałam by zamówić zestaw 'kurierem' doplacilam o 10zl więcej i jakie było moje zdziwienie gdu okazuje się że mój zestaw jedzie kilkoma paczkami pocztexem. Sprzedający oczywiście twierdzi że to 'kurier poczty polskiej a nie pocztex' czy ewidentnie robi mnie w jajo.

Stąd moje pytanie czy mogę odmówić przyjęcia paczki a pieniądze zostaną mi zwrócone przez Allegro?

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

Halfrunt
#18 Luminarz#

Zapewne ten Pan się przecdźwiga i dostanie lumbago, ładne mu święta zgotowałaś, a niby nie chciałaś..., smacznego jajka 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

A to to z napisem kurier to to nie jest to gdzie allegro samo wybiera najlepszą metodę dostawy? W sumie nie używam, mogę się mylić, ja tam wolę wybrać kuriera gdzie pisze czym mi wyślą niż brać w ciemno... Tam zawsze miedzy innymi będzie ten kurier co luzem do wyboru jest. Nie jeden się tu już burzył, że przez kolejny pomysł allegro nie wie potem czym dostanie... A wprowadzili to, żeby wciskać tam gdzie się da dostawy allegro one.  Ciesz się, że na to był za duży gabaryt, bo dopiero wtedy mogłyby być prawdziwe problemy... Panowie z dużymi firmami pewnie musieli by to potwierdzić, czy na pewno się nie mylę ale obstawiam, że sprzedawca ma tylko jednego kuriera do takich gabarytów, a reszta to zasługa polityki allegro. 

Co do litości nad kurierem pocztexu pewnie to miłe ale to jest jego praca.  Przykładowo np od jednego sprzedawcy w jednym zakupie zamówię 10 taśm pakowych i 5 folii bąbelkowych. Wiesz jak przyjedzie? A tak, że taśmy przywozi listonosz, bo mała paczka. Folie przywozi kurier pocztex, bo duża paka. Tak to u nich działa. I maja jedna zaletę w odróżnieniu od normalnych kurierów dbaja lepiej o paczki nawet te bez naklejek niż zwykły kurier o paczki ze szkłem...

 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

To czy przesyłkę przyniesie listonosz, czy kurier pocztexu, zależy od wykupionej usługi. Mała paczka mogła być nadana jako list (polecony lub Mini Przesyłka Allegro) i wtedy doręcza to listonosz. List może ważyć do 2kg i mieć wymiary dł+szer+wys<=90 cm, a najdłuższy wymiar <=60 cm, a to wcale nie tak mało.

oznacz moderatorów