anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę przyjąć zwrot otwartych perfum?

SANDRA06-75
#7 Wielbiciel#

Klient chce zwrocić perfumy, które były w zafoliowanym kartoniku. Twierdz, że zapach jest rozwodniony.W opisie dotyczącym zwrotu mam zaznaczone, że produkt ma ograniczone prawo do zwrotu. Czy muszę przyjąć zwrot?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

az1rael
#21 Demiurg#

to reklamacja nie zwrot. wysylasz perfumy do producenta a ten stwierdza czy sa rozwodnione czy nie i ci odpisuje z odpowiedzia podejmujesz decyzje reklamacyjna

oznacz moderatorów

SANDRA06-75
#7 Wielbiciel#

to ze zwrotem zapłaty moge się wstrzymać do decyzji producenta?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nie przy reklamacji obowiazuje cię termin 14dni ale mozesz odrzucic reklamację i cos się poprzepychać czasowo na zasadzie gadanie o zadzie maryni aż producent nie odpisze. @mdrogeria podpowiedz coś ty tam perfumami i kosmetykami handlujesz. @SANDRA06-75 zazwyczaj takie teksty pt zapach jest rozwodniony to kupujący piszą z tylka bo albo zapach się nie spodobał lub przelali perfumy i douzupełnili wodą i wciskaja ci kit.

oznacz moderatorów

SANDRA06-75
#7 Wielbiciel#

Właśnie chodzi o to, że klientka kupiła pierwszy perfum, którego ma resztkę u tego samego producenta, u którego ja kupuję i jej się wydaje,ze kupione ode mnie sa rozwodnione... Zapach raczej znała. Zgłosiłam do producenta zobacze, co mi odpiszą.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

miałem kiedyś przypadek rozcieńczenia samoopalacza w sprayu poprzez wpuszczenie wody igłą od wenflonu do dyfuzora producent skutecznie usadził ta reklamację

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael nie mam takich problemów , przyjmuje wszystko ,  mam wymieniane na nowe lub dostaję gifta na mocną przecenę i odsprzedaje jako używki .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria chodziło mi o to czy możesz coś doradzić jak perfumy mogą mieć rozwodniony zapach np byly trzymane w jakiś nieodpowiednich warunkach albo ktoś je rozcieńczał nie pytałem o politykę zwrotów. Pamiętam że kiedyś w podobnym wątku pisałeś że takie a takie zmiany w produkcie wynikały z temperatury w paczkomacie etc coś podobnego

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael podejrzewam ,że przyczyna jest inna bo i spotykałem się z takimi opiniami klientów  ,a całym winowajca jest aldehyd aromatyczny o łac, nazwie Butylphenyl Methylpropional zakazany w do stosowania w kosmetyce od początku ub. roku  ,producenci stosują zamienniki , ale użytkownicy , którzy długi czas używają ten sam produkt wyczuwają różnicę.

oznacz moderatorów

SANDRA06-75
#7 Wielbiciel#

ten zapach wszedł do obrotu juz po zmianie składów zakazany w do stosowania w kosmetyce od początku ub. roku. Wcześniej nie był w obrocie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@SANDRA06-75 co to za perfumy ?

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

@az1rael Czytaj to, co pisze założyciel wątku.

A pisze wyraźnie, że klient chce zwrócić produkt.

Nie wiem na jakiej podstawie uznałeś, że to reklamacja. Przecież zwrot towaru może być dokonywany z różnych powodów: odstąpienie od umowy, reklamacja.

Dlaczego uznajesz, że to reklamacja, skoro nie masz do tego żadnych podstaw?

@SANDRA06-75 - prowadzisz działalność/firmę - musisz przyjmować zwroty (z różnych tytułów: reklamacje, odstąpienia od umowy, nieodebrane przesyłki).

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@AGD-SERVICE chyba wyraźnie napisane? twierdzi że zapach jest rozwodniony, czyli jest to reklamacja a nie zwrot bez podania przyczyny. Producent sprawdza po serii produkt i wydaje decyzję czy zapach odbiega od normy czy nie miałem takie cwaniackie reklamacje w pracy i pismo / mail od producenta szybciutko sprawę ucinały wraz z potwierdzeniem zakupu na fakturze od oficjalnego dystrybutora. Druga rzecz zapieczętowane perfumy to nie jest tester by sobie odpakować i popsikać jak chce zwrot konsumencki to dostanie zgodnie z art 34.4 pomniejszoną kwotę zwrotu bo produkt nie jest już nowy a przy uznanej reklamacji pełnowartościowy produkt. Trzecia rzecz większość perfum ma w ofertach coś takiego co nazywa się ograniczeniem możliwości zwrotu cyt produkt higieniczny dostarczony w zamkniętym opakowaniu... zakładka zwroty i reklamacje jest integralną częścią oferty jak janusz zakupowy nie umie albo mu się nie chce czytać to janusz zakupowy ma problem 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@SANDRA06-75 jak masz ograniczone prawo zwrotu to tylko wyrazem dobrej woli jest czy ten zwrot przyjmiesz czy nie. Możesz zastosować pomniejszoną kwotę zwrotu więc poinformuj kupującą o tym że jako konsumentowi się jej to nie opłaca i chętnie rozpatrzysz reklamację po odesłaniu perfum i odniesiesz soę do stawianego zarzutu rozwodnienia. Pozostaje kwestia działań januszy zakupowych pt walnę negatywa bo mnie wolno bo sprzedawca zastosował przepisy prawa czego uczy allegro rozpasając kupujących

oznacz moderatorów