anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy na Allegro sprzedawca może sprzedawać chiński zamiennik jako produkt oryginalny danej marki?

BIGBEDBUDIDEDI
#8 Zapaleniec#

Niedawno na Allegro kupiłem filtr paliwa do kosiarki spalinowej. Sprzedawca opisał aukcję w taki sposób jak by sprzedawał oryginalny filtr zapakowany w oryginalne opakowanie i oznakowanie danej marki.

W ogłoszeniu napisał że jest to produkt oryginalny ( nie napisał że jest to chiński zamiennik lub po prostu zamiennik ). Umieścił zdjęcie oryginalnego filtra z logo producenta.  

Przysłał mi filtr ( z opakowania zbiorczego ) który nie posiadał żadnych oznaczeń ani logo producenta. Plastikowy odlew bez żadnych oznaczeń, logo nic. Nawet nie było żadnego opakowania, tak po prostu wrzucony luzem do kartonowego opakowania, paczki. 

Czuję się oszukany ponieważ byłem święcie przekonany, że kupuję produkt oryginalny nawet cena była bardzo zbliżona do ceny oryginału, natomiast cena chińskiego zamiennika - z innej aukcji - była 5 razy niższa.

Następnego dnia zakupiłem na allegro kolejny filtr do mojej kosiarki. W tym jednak przypadku inny sprzedawca okazał się być uczciwy, kupiony przeze mnie produkt był prawdziwym oryginałem z logo producenta wytłoczonym na filtrze i w oryginalnym foliowym opakowaniu również z logo producenta, numerem części, krajem pochodzenia. 

  I tu moje pytanie co można zrobić w przypadku gdy sprzedawca opisał aukcję w taki sposób jak by sprzedawał oryginalny produkt, zapakowany w oryginalne opakowanie i oznakowanie danej marki a wysłał klientowi chiński zamiennik, produkt bez żadnego numeru katalogowego, bez opakowania.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Złóż reklamację z tytułu rękojmi jako produkt niezgodny z opisem a wystawiany przez niego produkt do allegro celem zweryfikowania oryginalności jego towaru.

oznacz moderatorów

BIGBEDBUDIDEDI
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Reklamować oczywiście i to z tytułu rękojmi, zrób to przez dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

BIGBEDBUDIDEDI
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź 

oznacz moderatorów