anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy należy się darmowy zwrot?

bull29
#7 Wielbiciel#

Sprawa dotyczy zakupów od ,,narzedziatop".Zakupiłem podnośnik i kobyłki.Podnośnik okazał się niezgodny z opisem.Odesłałem zgodnie z regulaminem w punkcie dpd bezpłatnie.Niestety z kobyłkami jest podobnie.Rozpocząłem taką samą procedurę zwrotu lecz w okazuje się że wyświetla się komunikat iż nie przysługuje mi zwrot darmowy ponieważ został już wykorzystany w tym zamówieniu.Tyle że zamówienie było jedno,ale podnośnik i kobyłki przyszły osobnymi paczkami i z tego co pamiętam w innych dniach.Uwarzam że przysługuje mi w takiej sytuacji darmowy zwrot także.pzdr

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@bull29 Tak, należy Ci się nadal darmowy zwrot w ramach reklamacji. Jeżeli towar jest niezgodny z opisem lub wadliwy, możesz odesłać go sprzedawcy poza Allegro, na adres podany na aukcji w zakładce Reklamacja. Płacisz za odesłanie w przypadku reklamacji, a sprzedawca ma obowiązek zwrócić Ci koszt odesłania. Po odesłaniu towaru sprzedający może jednak zamiast zwracać pieniądze, przedmiot naprawić lub wymienić na zgodny z opisem.

Nie myl zwrotu bez podania przyczyny z reklamacją. Na Allegro formularz zwrotu i reklamacji jest dostępny tylko w czasie 14 dni, ale zgodnie z prawem na reklamację z rękojmi masz 2 lata. 

Poczytaj w necie o zwrotach i reklamacjach. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tam jest napisane że masz jeden darmowy zwrot i go wykorzystałeś ale jak towar jest niezgodny z opisem to go reklamuj i wówczas sprzedający odda ci za odesłanie, po uznaniu reklamacji(rękojmia), może także poprosić Allegro o możliwość darmowego zwrotu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a09c2d7f-ef5c-4001-847a-cbe75830e40e

oznacz moderatorów