anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy obietnica korzyści w zamian za ocenę "5 gwiazdek" to korupcja czy nie?

RaVan70
#8 Zapaleniec#

Spotkało mnie takie nietypowe zdarzenie. Kupiłem jedną rzecz na aukcji u pewnego sprzedawcy (nazwę sprzedawcy mogę podać Allegro, jeżeli okaże zainteresowanie). Transakcja przebiegła szybko i bezproblemowo: szybka wysyłka i dostawa, przedmiot sprawny. I o mały włos wystawiłbym dobrą ocenę, gdyby... nie ubiegł mnie jeden fakt ze strony sprzedającego.

 

Wkrótce po odebraniu paczki otrzymałem e-mail od sprzedawcy. E-mail zatytuowany "Przedłużenie gwarancji" o treści (wytłuszczenia moje):

"Dzień dobry (...), Dziękujemy za zakup. Czy wszystko w porządku z otrzymanym zamówieniem? Jeśli pojawiły się jakieś problemy prosimy o kontakt, znajdziemy pozytywne rozwiązanie. Zawsze jesteśmy otwarci na pomoc naszym klientom. Jeśli wszystko w porządku z zamówieniem będziemy bardzo wdzięczni za pozytywną opinię. Dbając o Państwa zadowolenie chcielibyśmy zaoferować Państwu możliwość darmowego przedłużenia gwarancji o kolejne 6 miesięcy na zakupione u nas produkty: Jak uzyskać dodatkową gwarancję? Wystarczy, że wystawią nam Państwo pozytywną opinię, oraz 5 gwiazdek w każdej kategorii ( zgodność z opisem, obsługa klienta). Jak wystawić opinię? 1. Zalogować się do konta Allegro oraz wejść w zakładkę moje zakupy. 2. Wybrać dokonane u Nas zakupy. 3. Na dole strony wybieramy „Oceń sprzedającego” 4. Zaznaczamy że „Polecamy” tego sprzedającego i dajemy po 5 gwiazdek w każdej grupie. 5. Możemy napisać krótki opis. 6. Wystawiamy ocenę. Pozdrawiamy. Zespół (...)"

Moja interpretacja jest prosta: w temacie mowa o przedłużeniu gwarancji, potem gadka-szmatka i na koniec konkretna oferta: dostaniesz przedłużenie gwarancji w zamian za 5-gwiazdkową ocenę(!). Uważam to za próbę nieuczciwego przekupstwa, żeby nie powiedzieć mocniej: działanie korupcyjne.

Z powyższego względu wystawiłem sprzedawcy opinię negatywną, ponieważ nie lubię nieuczciwości i czytając maila utraciłem zaufanie do innych pozytywnych ocen wystawionych temu sprzedającemu (może wszystkie sobie w ten sposób kupił?). Sprzedający nawiązał kontakt i próbował przekonać mnie do wycofania opinii. Gdy to się nie udało - przeforsował jej usunięcie za pośrednictwem Allegro.

I tu przechodzimy do meritum posta:

1. Czy w ocenie Społeczności postępowanie sprzedającego polegające na ofercie wydłużenia gwarancji za wystawienie super-opinii było działaniem uczciwym?

2. Czy działanie Allegro, które usunęło opinię mówiącą prawdę o działaniu sprzedającego było słuszne? Czy raczej nosi znamiona tuszowania nieuczciwości?

Pozdrawiam

Wojciech

oznacz moderatorów
78 ODPOWIEDZI 78

drekenzes
#16 Inspirator#

@Client:114195277  napisał(a):

@vonNogay Poszło o słowa "bezczelny oszust". Klientka twierdziła, że Pan Maciej proponował dokończenie transakcji poza Allegro.


Za takie słowa miał wygraną w kieszeni, bo nikogo nie można nazwać oszustem bez prawomocnego wyroku sądu (nikt nawet nie rozpatruje czy ma racje czy nie). Może poszła ugoda.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@drekenzes niestety - nie udało się ustalić adresu kupującej (ten wpisany w Allegro był fikcyjny) i 16 lat temu zarzuciłem sprawę 🙂http://prawo.vagla.pl/node/7442

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@RaVan70 A propos korzyści, łapówek i kupionych komentarzy > właśnie dostałem przez CW propozycję od kupującego > Dzień dobry
Proponuje 150 zł i piękny komentarz po transakcji 🙂
Zgoda ?

Dodam, że cena przedmiotu to 210 zł > odpowiedziałem : podziękuję.

oznacz moderatorów

RaVan70
#8 Zapaleniec#

To co napisałeś to patologia. Też bym się nie zgodził.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

A jak dla mnie normalna negocjacja. Jak będzie zadowolony to da piękny komentarz 🙂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay Wiesz mam na końcu każdej oferty takie, chyba proste i zrozumiałe ??? zdanie > cena nie podlega negocjacji

A co będę mógł zrobić jak kupi po niższej cenie i wystawi negatyw?

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Ziolko39 No nic. To tak jakby zaproponował 150 zł i uśmiech bombelka przy odbiorze 🙂

Tego, co jest w opisie nie sprawdzałem.

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay To zdanie z opisu podałem, żeby było wiadomo co sądzę o kupującym, który nie czyta opisu do końca > chociaż był taki klient co napisał swoją propozycję przez CW > odpisałem mu tym zdaniem > to stwierdził : tak czytałem, ale spróbować warto > tak mnie rozbawił tą szczerością, że opuściłem cenę

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Ziolko39 @vonNogay no ok pięknie "legalna" transakcja prawda? ja ci komentarz ty mi 150 proponuje kupujący tylko kto dostanie bana za to jak to wyjdzie bo przeciez nie kupujący? mi już allegro dowaliło banem na forum za sugerowanie czegoś takiego sprzedawcy bo polskie prawo dopuszcza wszak umowy kupna sprzedaży miedzy członkami rodziny no ale na allegro to będzie sztuczne windowanie statystyk co nie?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@az1rael Nie rozumiem Twojego wpisu > przecież do transakcji nie doszło > jak bym mógł to bym takiego oferenta od razu wpisał na wszelki wypadek na listę MNK

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Ziolko39 no wiem że nie doszło ale jakby doszło to byś po zadzie dostał mimo że propozycja "korupcyjna" była od kupującego i to jest absurd allegro

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@az1rael "ja ci komentarz ty mi 150 proponuje kupujący"

Przecież on nie proponuje, aby Ziolko mu zapłacił 150 zł. za komentarz, tylko chce zapłacić 150 zł za towar (wystawiony za 210, negocjuje cenę) i wystawi piękny komentarz po tej transakcji 🙂 Wszystko legalne 🙂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay @az1rael Ja to tylko podałem jako ciekawostkę > a tak na marginesie to ten poztywny komentarz kosztował by mnie 60 zł > 210-150=60.

Uważam, że dalsza dyskusja nie ma sensu > obie strony robią dokładnie to samo > jeden daje 6 m-cy dodatkowej gwarancji > a drugi chce obniżki ceny > obaj za pozytywny komentarz😁

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:114283811 Bo to jest zagadka dla ludzi inteligentnych > wszyscy wiedzą > jakoś nikt oprócz Ciebie nie zadał takiego pytania > po prostu inni mają dużo, dużo, bardzo dużo wyższe IQ niż pytający🤣

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

gdyby to takie legitne było to bym nie dostał bana za namawianie do zafałszowywania statystyk

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

troluś w państwie polskim 
1 każdy może kupować i zawierać umowę kupna sprzedaży z każdym - między rodziną / znajomymi / mąż z żoną etc dopuszcza to prawo a allegro to prawa wybitnie nie potrafi interpretować więc jedyne do czego namawiałem to do zakupów za które każdy może wystawić opinię na co pozwala allegro
2 w państwie polskim każdy kupując przez internet może dokonać zwrotu w terminie 14dni do czego uprawnia ustawa konsumencka i jak będzie chciał to odda więc zwrot prowizji się należy nawet jak kupi znajomy od znajomego
3 ty natomiast widzę prawo interpretujesz tak że wszyscy mogą, ale niektórzy nie mogą, więc to ty masz błędny ogląd na interpretację tego prawa i uprawiasz dulszczyznę bo jak zabraniać kupującemu zwrotu po terminie albo zgodnie z zastosowaniem art 34  to wściekasz się jak osioł co mu pod zad oset podetknąć, ale znajomym sprzedawcy to już kupić i zwrócić mu nie wolno. Jak takiś mądry to podaj mi odpowiedni art kc prawa polskiego zabraniający takiej praktyki i od razu ci napisze regulamin allegro mnie nie interesuje nie stoi ponad prawem 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@az1rael Odpuść sobie > nie karm trolla > i tak już moderacja wykasowała jego wpisy > ja tam kończę udzielanie się w tym temacie > enjoy😄

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Ziolko39 troll podejrzewam jest z allegro bo to nie był screenshoot ale kopiuj wklej usuniętej przez moderację wiadomości

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@az1rael Nie przyznawaj się na forum do niczego > inaczej będzie jak filmie kryminalnym > "wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko Tobie" > założę się, że nasz ukochany troll już zarchiwizował sobie Twoje wpisy, wrzucił na jakąś plotkarską stronkę > i w odpowiednim czasie poda tutaj jako link > żeby każdy mógł się zapoznać z "wrednym demiurgiem"😂

oznacz moderatorów