anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy określenie "2 lata gwarancji" nadal obowiązuje?

wladeczek222
#7 Wielbiciel#

W listopadzie 2022 kupiłem od Premium Home wąż świetlny z gwarancją 2 lata . Teraz wąż działa tylko częściowo /świeci tylko połowa/ . Zgłosiłem do sprzedawcy, aby stwierdził przyczynę i albo naprawił , albo wymienił. Jednak sprzedawca uznał, że "niewłaściwie go używałem" i ja jestem winien, więc reklamację odrzucili. Miałem podobną sprawę z innym sprzedawcę i bardzo szybko wymieniono mi produkt na nowy. Moje pytanie - czy teraz zmieniły się przepisy odnośnie gwarancji, czy po prostu Premium Home interpretuje przepisy tak jak im pasuje?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@wladeczek222 chyba chodzi Ci o reklamację z powodu niezgodności towaru z umową - gwarancja jest mniej korzystna i na zasadach opisanych w warunkach gwarancji. 

Jeżeli niewłaściwie użytkowałeś przedmiot i z tego powodu doszło do jego uszkodzenia to sprzedawca ma rację odrzucając reklamację, ale powinien to jakoś uzasadnić co było nie tak w tym Twoim użytkowaniu. 

"Miałem podobną sprawę z innym sprzedawcę i bardzo szybko wymieniono mi produkt na nowy"

No ale to chyba nie ma nic do innej reklamacji, może poprzedni sprzedawca wiedział, że wysyła wadliwe produkty więc wymieniał na nowe. 

oznacz moderatorów

wladeczek222
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca określił, że zastosowałem niewłaściwe napięcie zasilania w sieci...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprzedawca po odesłaniu uszkodzonego przedmiotu sam sprawdza lub zleca sprawdzenie uszkodzeń aby ustalić przyczynę zepsucia . Widocznie po analizie stwierdzono Twoją winę jako użytkownika .Na tym polega reklamacja .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@wladeczek222  Sprzedający który Ci tak odpisuje to nie ma pojęcia o czym pisze, napisz mu że mówi "kompletne bzdury", niech najpierw poczyta jak działa wąż świetlny, a to że część nie wieści to nie jest wina złego napięcia tylko przerwy w zasilaniu tam są połączone takie sekcje, i przez zaginanie albo inną rzecz się przerwało. Wąż świetlny to diody i niech poczyta jak działają diody.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

E tam będzie czytał, podaj tutaj numer oferty kolega @LEW433 zrobi wykład sprzedawcy na temat działania oświetlenia LED ponieważ jest w tym ekspertem (jak w każdej dziedzinie). 

oznacz moderatorów