anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może mnie odsyłać do firmy kurierskiej abym sam wyjaśniał temat braku dostawy.

naomi1103
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

 

Zakupiłem w firmie REA kolumnę prysznicową. Towar nie został do mnie dostarczony natomiast na aukcji zmienił się status na dostarczony. Zgłosiłem sprzedawcy tego samego dnia problem. Kurier przyjechał do mnie parę dni później chyba po interwencji sprzedawcy i poinformował mnie że zostawił paczkę przed biurem bo nie miał czasu czekać itp.  Od miesiąca piszę sprzedawcy aby wyjaśnił ten temat natomiast on odsyła mnie do firmy kurierskiej żebym sam z nimi załatwiał tą sprawę. Nie za bardzo rozumiem ponieważ kupiłem od firmy REA towar z dostawą nie zlecając samodzielnie usługi dostawy. Proszę o pomoc w jaki sposób taki problem rozwiązać. Od lata przeprowadziłam wiele transakcji na allegro i nigdy nie spotkałem się z taką arogancją i brakiem zainteresowania po stronie sprzedawcy.

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

LEW433
#21 Demiurg#

A to zakup od firmy czy prywatnego sprzedającego?

oznacz moderatorów

naomi1103
#1 Nowicjusz#

Od firmy.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@naomi1103 drugie ważne pytanie, czy w tej transakcji jesteś konsumentem czy "firmą". 

oznacz moderatorów

naomi1103
#1 Nowicjusz#

Konsumentem, osobą prywatną z dostawą do miejsca pracy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Więc otwórz dyskusję ze sprzedającym przez Allegro, nie może on tak sobie pisać i "olewać", sprzedający odpowiada za przesyłkę do chwili odebrania a Ty masz dowód że kurier Ci ją podrzucił nie dostarczył, więc w dyskusji napisz że czekasz za przesyłką: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa masz tu pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@LEW433 "Ty masz dowód że kurier Ci ją podrzucił nie dostarczył" ale jaki ten dowód? Ten post czy coś jeszcze? Sprzedawca ma status przesyłki - doręczona bez zastrzeżeń i co? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Odpowiedź kuriera, tak tu napisał kupujący!

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@LEW433 ale na piśmie czy ma nagranie tej rozmowy? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wiem a ty wiesz ?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@LEW433 no tak, kurier na piśmie nic by mu nie dał, a zakładam, że 99,9999% osób raczej nie nagrywa rozmów ... nawet telefonicznych. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Paczkę zostawił przed biurem? Czyli ma status dostarczona? Jeśli tak to odpowiedzialność za dostawę sprzedawcy się zakończyła.

oznacz moderatorów

naomi1103
#1 Nowicjusz#

Jak odpowiedzialność sprzedawcy się zakończyła? Dostawa była kierowana na adres z podaniem imiennej osoby i danych kontaktowych. Wg statusu dostawa była godz. 9.30 a ja przyjechałem o 10.20. Adres dostawy był moim miejscem a biuro mieści się w ciągu domków szeregowych. Czyli jak zamawiam, płacę za towar z dostawą. Sprzedający bieżę firmę która desantuje paczki pod blokami, na klakach schodowych itp. bez żadnego kontaktu i ustaleń i jest wszystko w porządku. Ja teraz mam wyjąć kolejny 1000 PLN i ponownie kupić z założeniem że może teraz kurier porządnie wykona usługę zleconą przez sprzedającego na allegro. ????????????????

oznacz moderatorów

FenomenoVero
#11 Animator#

Skontaktuj się z przewoźnikiem niech Ci pokażą dowód doręczenia tzn. podpisanie pokwitowanie odbioru kogo nazwisko widnieje czy coś. 

Jestem ciekaw co odpisze firma kurierska. 

oznacz moderatorów

naomi1103
#1 Nowicjusz#

Kurier był u mnie chyba po interwencji sprzedającego. Poinformował jak pisałem i stwierdził że trudno że ma wkalkulowane to ryzyko itp. Myslałem że firma kuruerska da do zgłoszenia sprzedającemu inf. zwrotną a on temat ze mną załatwi. Natomiast od tamtego momentu na moje zapytania w sprawie odsyła mnie do osobistego zgłoszenia reklamacjiw firmie kurierskiej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale to wszystko my tu wiemy Ty masz otworzyć dyskusję i tam sprzedający ma 24godz. na odpowiedź i tam masz pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

FenomenoVero
#11 Animator#

Jeśli kurier mówi Ci że ma wkalkulowane. Zgłoś do przewoźnika kradzież towaru / podrobiony podpis odbiorcy.   Nie wiem jaki przewoźnik ale za podpis może nawet wylecieć z roboty. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@naomi1103 otwórz dyskusję, opisz całą sytuację. Niech sprzedawca składa reklamację do przewoźnika ponieważ nie otrzymałeś przesyłki. Jeżeli sprzedawca będzie próbował Cię zbyć użyj tam przycisku poproś allegro o pomoc.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@naomi1103  proponuje najpierw wyciszyc emocje. Nie zawiniłeś ani Ty ani sprzedający anie nawet firma kurierska sama w sobie.

Myśle że najlepiej jak najdokładniej opisac sytuacje ( łącznie z wicytą kuriera w dniu nastepnym i jego tłumaczeniami) i po prostu złożyc reklamacje do przewoźnika. Niech przewoźnik wyciąga konsekwencje wobec swojeg pracownika. Lub niech udowodni Twoim podpisem że paczka została doręczona.

Po uzyskaniu odszkodowania od przewoźnika bedziecie mogli ze sprzedającym dojśc do porozumienia czy zrobi Ci kolejną wysyłke czy też zwróci kase

 

oznacz moderatorów

naomi1103
#1 Nowicjusz#

No właśnie te emocje są zbędne no i ten niepotrzebny stres. Temat w dyskusji ze sprzedającym ciągnie się już prawie miesiąc. Ja piszę konkrety a on w 2 słowach kieruje mnie do firmy kurierskiej. Wg korespondencji on na początku złożył interwencję w firmie kurierskiej natomiast nie wiem dlaczego temat staną w miejscu a teraz kieruje mnie żebym sam się z nimi "szarpał".

Ja po prostu nie rozumiem tego stanowiska. Jeżeli ja wysyłam komuś paczkę nadając i zlecając firmie kurierskiej nie wyobrażam sobie abym odbierającemu w takim przypadku odpowiadał to se sam jedz czy pisz w tej sprawie do tej firmy podając link do zgłoszenia.

oznacz moderatorów