anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może Ograniczać możliwość Zakupu, Jak i przekazywac inny towar w zamian ?

fragtour
#10 Popularyzator#

  @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

 

Witam, mam pytanie czy sprzedający w aukji dotyczącej gry Online może:
1. Ograniczać możliwośc zakupu większej ilości sztuk niż ma w ofercie bez żadnej w zmianki czemu tak sie dzieje

2. Przekazywać inne przedmioty w zamian za zakupiony towar na aukcji, czyli kupiłem 500 złota, a sprzedający przekazuje mi 300 złota i jakieś przedmioty żebym sobie sprzedał za złoto?

 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

Ziolko39
#21 Demiurg#

@fragtour > Ograniczać możliwośc zakupu większej ilości sztuk niż ma w ofercie >  jak sobie wyobrażasz zakup więcej niż w ofercie > tzn jak ma 5 szt, a Ty chcesz 10 to ma Ci je załatwić > do czego tu jakakolwiek wzmianka? > 5 to 5 i więcej nie ma > to jeszcze trzeba zastrzegać? > bez sensu

Ad. 2 > nie powinien > kwestia do wyjaśnienia w ew. dyskusji

oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

Źle napisałem Sztuk w ofercie jest 999999 😉 a można kupic jedną bo tak napisał w aukcji

 

Dla ułatwienia, zacytuję tręśc aukcji

"Tygodniowy limit odbioru golda wynosi 500 szt. Każdą ilość powyżej limitu przekazujemy w materiałach, które można sprzedać."

a sama aukcja dotyczy 500 szt złota, ilośc wystawiona to 99999, no ale można kupić tylko 1, bez wyjaśnienia z czego to wynika, ale głównie chodzi o przekazywanie innego przedmiotu niż kupiony.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@fragtour Już był kiedyś podobny wątek > chyba może, ale poprośmy nasze miłe Panie o opinię >  @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Powinno być to opisane w ofercie.

oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

Tak domyślam się, po 1 powinno byc to opisane, a po 2 nie można oferowac innego przedmiotu niż ten z aukcji, nie tworzył bym dyskusji gdyby nie problem z tym iż, oferta jest zgłoszona od dobrych 2 tygodni, a pracownik allegro ciągle odpisuje kopuj wklsje taką wiadomość:

"Zgłoszenia weryfikowane są na bieżąco przez dział zajmujący się weryfikacją ofert. Oferty zgłoszone bezpośrednio nam przekazywane są również do tego samego działu, do którego trafiają poprzez zgłoszenie przez formularz."

 

Zgłaszana była na czacie allegro, przez maila i przez formularz, i ciągle to samo, brak jakiejkolwiek reakcji wobec sprzedającego.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@fragtour Czyli jak rozumiem kupujesz 1000 > dostajesz 500 + inne za drugie 500 > czyli zgodnie z zapisem w ofercie > wszystko jest ok. Sprzedający nie musi się tłumaczyć dlaczego.

oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

Przczeytaj co napisałem , Kupujesz 1000złota, dostajesz 500zł + przedmioty które masz sam sprzedaż o nieznanej wartości gdyż rynek jest zmienny, przecież jak by każdy tak robił to by było eldorado :D, Kupujesz Auto, a sprzedający daje ci pół auta i reszte w częściach zbyś sam sobie złożył.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@fragtour Ale w ofercie jest zapis o ograniczeniu sprzedaży do 1 szt = 500 > nie musisz kupować więcej ignorując to co jest w opisie i spodziewać się, że jednak dostaniesz więcej. Czyli albo nie przeczytałeś opisu aukcji, albo chcesz bezpodstawnie coś ugrać

oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

Potrafisz czytać ? to przeczytaj jeszcze raz czego dotyczy wątek, to nie meksyk , jest regulamin do którego trzeba się stosować i tyle w temacie. Nie można ograniczać zakupu, I nie można przekazywac nic innego niż przedmiotu z oferty.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@fragtour Owszem można ograniczać zakupy > kupując w ofercie zaakceptowałeś warunki, które są podane w opisie > czy jak ktoś napisze w ofercie, że sprzedaje przedmiot X w kolorze czarnym, a ty kupisz i stwierdzisz, że chcesz niebieski ( bo taki istnieje) to też będziesz dyskutował?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@fragtour w ofercie powinien być opisany dokładnie taki towar jaki kupujący otrzyma po zakupie. Czy opisywana sytuacja dotyczy oferty z zamówienia, do którego założyłeś dyskusję? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

Pani Moderator, nie aukcja została zgłoszona jako niezgodna z regulaminem jednak, co pracownik allegro to inne zdanie, dlatego chciałem podyskutować na ten temat i koniec końców uzyskać prawidłową odpowiedź, więc pytam czy:

1. Na Allegro.pl sprzedający może umieszczać taki zapis na swojej aukcji? i jest on zgodny z regulaminem ? przekazując inne przedmioty niż oferowany towar z aukcji

"Tygodniowy limit odbioru golda wynosi 500 szt. Każdą ilość powyżej limitu przekazujemy w materiałach, które można sprzedać."

 

Tu wkleję odpowiedź z wczoraj mailową pracownika allegro, nie wkleje zdję
"Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość, już wyjaśniam.

Jeśli kupił Pan produkt np 1000 sztuk złota to taki produkt powinien Pan otrzymać. Sprzedający nie powinien wysłać innego produktu niż był zamawiany."

 

tu mam odpoweidź pracownika, i nie wiem czemu aukcja ciągle wisi na allegro ?
allegro.png

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@la_nika  Zapis z aukcji > "Tygodniowy limit odbioru golda wynosi 500 szt. Każdą ilość powyżej limitu przekazujemy w materiałach, które można sprzedać."  > czy to nie jest opis tego co się dostaje? > czyli jak ktoś napisze > przedmiot X + gratis > to można założyć dyskusję bo dostałem kieszonkowe lusterko, a spodziewałem się samochodu?

oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

Jednak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem  "Każdą ilość powyżej (TEJ ZAKUPIONEJ) przekażemy w materiałach, rozumiesz co jest napisane ;)?

Kupujesz 2000 złota, czyli czyli 4 sztuki aukcji, otrzymujesz tylko 500złota i reszte w materiałach, które nie są cześcią oferty, nie są produktem oferowanym na aukcji, oferta aukcji jest 500 sztuk złota, materiały to nie gratis, pisze jasno przecież... powyżej 500 sztuk złota otrzymasz co innego niż oferuje aukcjia.

Płaciasz za 2000sztuk, masz otrzymać 2000sztyk, rozumiesz już czy nie?

oznacz moderatorów

dariuszszill
#11 Animator#

Może są nakładane ograniczenia przy kilkunastu takich transakcjach? Może za handel dostajesz bana w grze? Dlatego takie rozwiązanie zaproponował sprzedający 

oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

Ale czy jest to zgodne z regulaminem ?

oznacz moderatorów

dariuszszill
#11 Animator#

Z regulaminem allegro, wyżej wypowiedział się moderator, ale załóżmy kupujesz 1500 sztuk złota i za 2 dni dostajesz bana na konto, do kogo będziesz mieć pretensje?

A tak to dostajesz 500 szt. złota raz i możesz kupić ponownie np. za tydzień i znowu dostaniesz 500 szt., bardziej myślę że jest to jakiś system obrony przed ograniczeniem konta w grze, nie widzę w tym nic dziwnego skoro jakby nie patrzeć dostajesz wartość złota którą kupiłeś i w opisie masz o tym informacje.

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@fragtour podaj proszę numer spraw, z których pochodzą odpowiedzi Doradców. 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

Proszę o usunięcie aukcji 12834359462 z powodu niezgodności z regulaminem allegro głównie chodzi o zapis, w którym sprzedający chce przekazać losowe przedmioty po zakupie aukcji 
Tygodniowy limit odbioru golda wynosi 500 szt. Każdą ilość powyżej limitu przekazujemy w materiałach, które można sprzedać.

oznacz moderatorów