anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Sprzedający może skrócić czas na opłacenie wygranej licytacji?

Agent555
#17 Koryfeusz#

Licytuje 4 płyty na allegro zwykłym. Zgodnie z regulaminem mam na opłacenie licytacji 30 dni, a sprzedawca mi napisał smsa że nie będzie czekał 30 dni na zapłatę.

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

xyz96
#21 Demiurg#

@Agent555 Odpisz mu, że otworzysz spór i zamkniesz go jako nierozwiązany + wystawisz negatywny komentarz. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Agent555 że tak spytam, o ile pracodawca ci opóźnia wypłatę? Bo rozumiem że opóźnia i to jest ok?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Agent555 też bym tyle nie czekał. Zawsze mam zawartą informację, że na wpłatę czekam maksymalnie 3 dni.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Czyli zawsze naruszasz regulamin Allegro. Nie możesz wymagać czasu krótszego niż 7 dni. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@xyz96 otóż mogę gdyż konsultowałem to z obsługą allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@komis-bell Nie możesz, skonsultuj jeszcze raz i wklej tu odpowiedź. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

W rozmowie z pracownikiem allegro pytałem o to czy mogę samemu określać jak długo czekam na wpłatę przy licytacjach i dostałem wyraźną odpowiedź, że mogę to ustalać samemu ale musi być to wyraźnie zaznaczone. Może to być 1 dzień a może to być miesiąc. 

Jutro poszukam tej rozmowy gdyż nie pamiętam czy było to na mailu czy na czacie na FB.

Może poprosimy moderatorów o wypowiedź? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@komis-bell 
Te sprawy regulują: kodeks cywilny i Regulamin Allegro.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Tak to dobry pomysł, niech napisze moderator jak naprawdę jest 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Agent555 Już masz napisane niżej, jak jest naprawdę. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@komis-bell Już nie musisz szukać 🙂

Dziękuję za wiadomość.

Moje pytanie ma charakter ogólny.

Czy mogę na Allegro lub na Allegro Lokalnie napisać w ofercie, że po wygranej licytacji czekam na wpłatę tylko 3 dni? Czy będzie to naruszało zasady?

Pozdrawiam.

 

Dzień dobry,


dziękuję za odpowiedź.

Taki zapis oferty będzie niezgodny z regulaminem.

W razie dodatkowych pytań, pozostaję do dyspozycji. 

Pozdrawiam
// Klaudia W
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@xyz96Przepraszam zapomniałem odpisać. Prawdopodobnie pytałem o to na czacie na FB i już go nie mam więc musiałbym zapytać jeszcze raz. Generalnie nadal widzę tu sporo niejasności. Poproś Panią Klaudię W aby jeszcze raz skonsultowała temat z kimś kto ma może większą wiedzę lub jest bardziej doświadczony - wszak nie każdy konsultant jest nieomylny (:
Sam zaraz napiszę do allegro i zapytam. Później wkleję odpowiedź.
@A3damzacytował regulamin w którym jasno i wyraźnie widać, że można umieszczać takie zapisy.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@xyz96Przycisnąłem trochę konsultanta i poprosiłem o weryfikację w dziale prawnym.
Taką oto odpowiedź otrzymałem przed chwilą na maila.

"Dzień dobry,

dziękuję Pani za wiadomość.

Skonsultowałem Pani pytanie z zespołem ds. jakości ofert. Oczywiście może Pani umieścić taki zapis w zakładce "O sprzedającym"- jest to równoznaczne z tym, że nie narusza ona naszego regulaminu w chwili obecnej.

Pozdrawiam
// Artur S. [edycja]
Zespół Allegro"

Treść zapisu o który pytałem brzmi następująco:

"Na wpłatę za zakupione przedmioty czekamy maksymalnie 3 dni robocze. Możliwe jest indywidualne ustalenie dłuższego terminu na wpłatę - w tym celu prosimy o kontakt przed dokonaniem zakupu."

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Czy możesz podać mi numer tej korespondencji? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ 19517114

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@komis-bell Bardzo Ci dziękuję. Odpowiedź, którą otrzymałeś potwierdza moją wcześniejszą wypowiedź, dlatego jest poprawna. Postaram się natomiast wyjaśnić, dlaczego błędną informację otrzymał @xyz96

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@_HolaOla_Tak, jest poprawna gdyż wynika to bezpośrednio z brzmienia punktu 7.5 regulaminu.
Prowadziłem też rozmowę na czacie na FB i dwóch kolejnych konsultantów nie chciało mi przyznać racji.
Odsyłali mnie to tego linku: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/ustawienia
Twierdzili, że nie ma możliwości ustalenia czasu na wpłatę krótszego niż 7 dni. Owszem nie ma możliwości ustalenia tego pod podanym linkiem ale jest to sprzeczne z regulaminem gdzie taka możliwość wyraźnie istnieje.
Dobrze by było gdyby zostało to poprawione - natomiast sam regulamin uważam jest OK. Kiedy kupujący poprosi nas o wydłużenie czasu na wpłatę o praktycznie zawsze się na to zgadzamy.

Chodzi tu jednak o sytuacje w których często wystawiamy na licytacje uszkodzone telefony na części lub jako złom i potem czekamy tydzień/dwa na wpłatę - o ile taka nastąpi bo często też klient po prostu nas olewa i nie płaci a my tracimy masę czasu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Oczywiście, że mogę. To nie jest błędna informacja. Nie można wymagać zapłaty w ciągu 3 dni przy licytacji, podczas gdy regulamin daje kupującemu na to 30 dni. Dawniej ten czas wynosił minimum 7 dni i to było święte. Teraz Ci podam numer, a Ty mi napiszesz, że Klaudia się pomyliła, wiem o tym. 19475498 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@xyz96Punkt regulaminu mówiący o czasie na zapłatę zaczyna się od zdania "W przypadku braku innych ustaleń stron Transakcji [...] ".

No proszę mi wybaczyć ale prościej i bardziej logicznie nie da się tego ująć.
Jeśli nie ma innych ustaleń - obowiązuje dalsza część punktu 7.5 następująca po tym zdaniu, jeśli takie ustalenia są to obowiązują właśnie te ustalenia.
Jasne i proste.

oznacz moderatorów