anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może anulować sprzedaż i oddać pieniądze?

Arol1234
#2 Obserwator#

Witam. Wczoraj zakupiłem przez Kup Teraz w hurtowni sprzedającej też na Allegro przedmiot wartości 8000 zł za 2000 zł. W takiej cenie na tej aukcji wystawione było 11 takich przedmiotów. Pieniądze zapłaciłem od razu i wszystko działo się tak jak zawsze, potwierdzenia mailowe itp. Po kilku godzinach zadzwonił do mnie przedstawiciel tej hurtowni i powiedział że informatyk popełnił błąd wstawiając taką cenę , oni anulują ten zakup i oddadzą mi pieniądze. Faktycznie po chwili sprzedawca w Allegro anulował zakup podając Powód zwrotu Brak produktu i wstawiając Komentarz sprzedającego błąd importu prace programistyczne. Pieniądze też mi wróciły. Czy sprzedający mógł tak zrobić? Faktycznie ma on ten produkt, gdyż jest teraz wystawiony w cenie 8000 w ilości 11 sztuk. Czy moje kupno nie jest wiążące dla sprzedającego?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

komis-bell
#21 Demiurg#

Jest wiążące ale… sprzedający może powołać się na błąd w cenie i odstąpić od realizacji zamówienia. Tu powołał się na brak towaru ale niewiele to zmienia. 
Do realizacji zamówienia może sprzedającego zmusić tylko wyrok sądu jeśli zdecydujesz się tam skierować sprawę z powództwa cywilnego. 

oznacz moderatorów

Arol1234
#2 Obserwator#

Czyli samo Allegro nie ingeruje w takie przypadki? Jakiś regulamin tego nie precyzuje? Czy tak sprzedający może postąpić?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Arol1234 Jest to umowa sprzedaży więc sprzedający jest zobowiązany do wysłania zakupionego towaru ale jak Ci zwróci środki to Allegro nic nie może mu zrobić, Ty możesz iść do sądu a na Allegro wystawić "odpowiedni" komentarz.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Arol1234 Mówi o tym prawo. Sprzedajacy może powołać się na rażący błąd w cenie - ART 84KC. Z resztą sam przyznałeś że cena była sporo poniżej rynkowej.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Arol1234 art 84 kc omyłka w cenie. 1/4 ceny czyli 2000 zł za przedmiot o cenie runkowej 8000 zł. Sprzedawca ma prawo anulować taki zakup co więcej gdybyś się uparł wymuszać wydanie towaru podpadasz pod zapisy kodeksu karnego za rt 286kk 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Arol1234 Sprzedawca ma takie prawo ,jak również uczciwe podejście do takiej transakcji wymaga zrozumienia. Jak byś się czuł wiedząc że ktoś popełnił pomyłkę na której stracił parę tysiaków? Czy taki zakup cieszy? 

oznacz moderatorów