anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może niesprzedać mi produktu zakupionego i opłaconego przez KUP TERAZ ?

petrovic
#7 Wielbiciel#

Witam Allegrowiczów

Kupiłem grę video przez KUP TERAZ, opłaciłem i otrzymałem odpowiedź, że kod do pobrania gry otrzymam po 5 dniach (ok w porządku, zazwyczaj otrzymywałem po kilkunastu minutach lub maks. po godzinie). Po 4 dniach otrzymałem maila od sprzedającego o treści:

"Witam, dokonuję zwrotu środków za grę ponieważ cena już się dawno zmieniła.
Z góry przepraszam"

...po czym nastąpił zwrot środków na moje konto.

Czy takie działanie bez obustronnej strony jest zgodne z regulaminem ? Zakupiłem produkt po pewnej cenie, opłaciłem go, obowiązuje nas umowa kupna-sprzedaży. Po tym zauważyłem, że cena wzrosła o całe... 8zł (przy produkcie za 164zł).

Piszę to zapytanie żeby zaspokoić swoją ciekawość, gdyż w mojej 23-letniej karierze w tym serwisie zdarzyło mi się to po raz pierwszy.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Nie może ale Allegro przy zwrocie środków nie może nic zrobić, regulamin nie ma tu nic do rzeczy, wg prawa kupujesz płacisz, zawierasz umowę kupno_sprzedaż powinieneś otrzymać zakupiony produkt, zostaje ci sąd.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@petrovic może ci odmówić podając przyczynę reguluje to kodeks wykroczęn patrz art o odmowie sprzedaży dostałby mandat jakby przyczynie nie podał ale podał beznadziejną ale podał, jeśli się z tym nie zgadzasz to możesz go pozwać z kc

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@petrovic W tym wypadku kłania się  Bareja > "nie mamy Pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobisz?" > możesz go pozwać do sądu > tylko czy warto > jak zwrócił kasę to Allegro nie będzie interweniowało

oznacz moderatorów

petrovic
#7 Wielbiciel#

Pieniądze zostały zwrócone (jedynie prezent spóźnił się o kilka dni 🙂 ). Chciałem jedynie zaspokoić swoją ciekawość - z wskazaniem na "czy tak wolno"... bardzo dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź. Pozdrawiam

oznacz moderatorów