anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy tak samo macie jak kupicie jakis produkt i obsluga nie wywiazuje sie z terminowoscia i straszy

pionow35
#7 Wielbiciel#

Witam ostatnio zakupiłem opony wielo sezonowe  i towar miał być u mnie w ciągu 3 dni  jak było napisane na stronie to znaczy zamówiłem 20.03.2024 i powiny być 23 .03 .2023  w tym dniu opony nie przyszły więc zadzwoniłem do sprzedającego co jest z moim zamówieniem od odpowiedział że na wysyłkę ma 2 dni a ja odpowiedziałem ze na Pana stronie jest napisane że powiny być u mnie w ciągu 3 dni ,ja zatowar zapłaciłem odrazu ,i tego samego dnia były pieniądze na jego koncie ,opony dotarły domnie na 6 dzień więc wystawiłem komentarz odnośnie zakupu jak i sprzedającego  po paru dniach dostałem pismo od sprzedającego że mam usunąć komentarz jak nie usunę to sklada sprawę do sądu i że ja będę musiał mu zapłacić 1500 zł za szkodę  związana z wystawionym komentarzem ,a dzisiaj mi napisał jeszcze jedna wiadomość. Kolejnego pisma już nie będziemy do Pana wysyłać. Informuje, że dzisiaj udaję się do kancelarii celem złożenia pozwu w Sądzie rejonowym w Legnicy. Wszystkie dowody z poprzedniego komentarza zostały już zarchiwizowane. Dlatego do was pisze czy mirliscie takie sytuacje.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

@pionow35 sprawa pierwsza to prezentowany czas dostarczenia nie jest deklaracją tylko wróżeniem z fusów przez allegro i często nie ma on żadnego związku z rzeczywistością i deklaracją sprzedawcy, pełną informację przeczytasz klikając w kółeczko z literką ,,i ,, przy owej informacji o dostawie , druga sprawa jest dość prozaiczna ,a mianowicie żyjemy w Państwie prawa , Ty możesz...ba! ... masz prawo wystawić subiektywną ocenę , natomiast sprzedawca ma prawo się z tym nie zgodzić i dochodzić swojej racji w Obliczu Sprawiedliwości .

Mam nadzieję ,że moja wypowiedź była pomocna .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@pionow35 "towar miał być u mnie w ciągu 3 dni jak było napisane na stronie " - to tylko i wyłącznie przewidywany czas dostawy - wyświetla to allegro, sprzedający nie ma ma to wpływu, nie może tego dodać, usunąć, zmienić itp. itd.

Jedyne co może zrobić sprzedający do w zakładce DOSTAWA zadeklarować czas w jakim nada przesyłkę - jeśli były to 2 dni to przy zakupie 20.03 sprzedający - zgodnie ze swoją deklaracją - miał czas na nadanie do do dnia 22.03 do godziny 23:59.
Dodatkowo - większość przewoźników ma gwarantowany czas dostawy na poziomie 2-3 dni roboczych więc na szybko patrząc daty które podałeś to zarówno sprzedający jak i przewoźnik wywiązali się ze swojego obowiązku.

Ze swojego 'obowiązku' - wprowadzenia kupującego w błąd przewidywanym czasem dostawy prezentowanym jako 'gwarantowany' - wywiązało się również Allegro...

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@pionow35 Na aukcji jest podawany "przewidywany" czas dostawy, czyli wyliczony przez algorytm Allegro. Oczywiście jest o tym informacja w takim mało widocznym pytajniku, którego zapewne nie kliknąłeś. W zakładce o wysyłce jest podany czas wysyłki Sprzedawcy. Co więcej, kupując zaakceptowałeś tez regulaminy przewoźników, gdzie bardzo często sama dostawa to 2-3 dni, a nawet więcej. Zwłaszcza w przypadku opon, bo to nie jest standardowa przesyłka.

Więc skoro wszystko zaakceptowałeś niczego nie czytając (zresztą jak 99,9% kupujących, no bo kto by się w to bawił), to wystawiając takiego negatywa narażasz się na pozew sądowy.

Może zostanie złożony, może nie, może wygrasz, może nie. Ale co nerwów się straci to twoje.

Całej sytuacji dałoby się uniknąć, gdyby Allegro celowo nie wprowadzało Kupujących w błąd odnośnie terminu dostawy.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów