anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy w tej sytuacji przysługuje mi ochrona klienta i POK?

Client:47127129
#7 Wielbiciel#

Witam. 

 

Poszukuje dla siebie drona, znalazłem ogłoszenie Pana X (nie znam dokładnego imienia, każde ogłoszenie to inne imię), który oferuje przedmiot za niższą cenę. Polega to na tym że po otrzymaniu zapłaty, Pan X zamawia z hurtowni z Niemiec drona na mój adres który rzekomo ma dojść po około 2-3 dniach. Niską cenę tłumaczy tym że ma kolegę kierownika w hurtowni który sprzedaje mu drony po niższej cenie. Nie idzie na ugodę sprowadzenia drona do Polski a następnie jego sprzedaży, ponieważ jak mówi "nie inwestuje swoich pieniędzy". Na **piiip** konto zostało mu usunięte, Pan Remigiusz został wyłączony a pare dni później pojawił się Pan Sebastian, o takim samym numerze telefonu jak i ogłoszeniu. 

Tu moje pytanie, na ile można temu zaufać, na ile jest to złodziej i czy w ogóle przy zakupie w takim wypadku gdy przedmiot jest zamawiany z innego kraju i w ogóle poza allegro, przysługuje mi POK i ochrona zakupu w razie kradzieży, gdyby Pan " Sebastian " nagle swoje konto usunął, zniknął z internetu z pieniędzmi, a przedmiot sprzedaży nigdy by nie dotarł o ile w ogóle by istniał.

Z góry dziękuję za pomoc i liczę na szybkie odpowiedzi. 

 

Linkuje jeszcze ogłoszenie na którym możecie zobaczyć pełen opis i szczegóły o ktorych pisze Pan X

https://allegrolokalnie.pl/oferta/dji-mini-3-pro-rc-nvj

 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

serwis-texas
#19 Nestor#

@Client:47127129 

No przecież sam sobie udowodniłeś że tego nie otrzymasz. Jak masz zamiar zrobić zakup poza Allegro to już lepiej od razu wpłać te pieniądze na cele charytatywne. POK, Protect za zakup poza Allegro nie obowiązuje!!!!

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

A cała ta sytuacja nie daje Ci trochę do myślenia ? Ta zmiana imion, kombinowanie.... Mało masz sygnałów ?

Ma sobie zrobić banner "nie kupuj u mnie !" ?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:47127129 posiadasz ochronę zakupu tylko musisz kupić przez kup teraz. Ale nie warto

w opisie jest "Gwarancja obejmuje zniszczenia mechaniczne" co jest bzdurą no chyba, że posiadają od razu DJI Care bo standardowa gwarancja obejmuje wady ukryte

oznacz moderatorów