anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy zasłużyłem na upomnienie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
zOrg666
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Zakupiłem sprzęt audio w kwocie 500zł. Pięć minut po wygranej aukcji otrzymałem telefon od firmy sprzedającej z informacją, żeby absolutnie nie uiszczać wpłaty za pośrednictwem Allegro Finanse, tylko bezpośrednio na ich konto. Początkowo zgodziłem się, natomiast później dopadły mnie wątpliwości i obawy. W związku z tym, że tyle się słyszy o oszustwach internetowych uznałem, że wysyłanie pieniędzy poza systemem Allegro Finanse nie będzie jednak bezpieczne. Napisałem wiadomość do sprzedającego, że jestem gotów uiścić umówioną opłatę, ale tylko przez system Allegro Finanse. W odpowiedzi dostałem wiadomość pełną manipulacji i zastraszania, włącznie z tym, że jeśli nie dokonam wpłaty zgodnie z umową (czyli poza systemem Allegro Finanse) zostanę zgłoszony do Allegro i dostanę upomnienie. Zarówno żądanie wpłaty poza systemem Allegro Finanse, jak i forma odpowiedzi pozwalają mi wnioskować, że niestety nie mam do czynienia z uczciwym sprzedawcą. Czy rzeczywiście z punktu widzenia regulaminu Allegro jestem zobowiązany do wysłania sprzedającemu umówionej kwoty poza systemem płatności Allegro? Na dowód, że nie odmawiałem zapłaty, niepokoiła mnie tylko jej forma, przytaczam wymianę wiadomości między mną a sprzedającym italopeter2:

"dzień dobry
niestety nie mogę zgodzić się na opłacenie zakupu w sposób który pan sugeruje, czyli przelewem tradycyjnym poza systemem payu, ponieważ zrezygnowałbym tym samym z programu ochrony kupujących allegro.
oczywiście mogę opłacić przelewem tradycyjnym poprzez allegro lub w innej wymienionej tam formie.
jeżeli nie akceptuje pan na płatność za pośrednictwem allegro zmuszony będę zrezygnować z zakupu.
z poważaniem"

a w odpowiedzi dostałem:

"Hello!
Kupił Pan sprzęt od Korporacji i to Pana był obowiązek się zapoznać z warunkami zakupu bo info o płatności
przelewem tradycyjnym widnieje w opcjach dostawy.
Po za tym kupił Pan sprzęt od jednej z najbardziej znanych firm z branży audio, więc takie podejście do sprawy obraża nas.
Po drugie program ochrony kupujących nie ma zastosowania w tym przypadku ponieważ umowa kupna zawarta jest wg. prawa stanu Wyoming jest taka informacja prawna na naszym Fam Page - Facebook.
To że Pan nie doczytał warunków nie zwalnia Pana z odpowidzialności wobec naszej firmy.

Po za tym rozmawiał Pan z naszym menadżerem tel. więc w czym Pan widzi problem , każdy u nas tak płaci , allegro nie ma możliwości przekazania nam wpłaty z systemu Payu.

Będziemy zmuszeni powiadomić serwis allegro o tym incydencie, co skutkować będzie upomnieniem."




oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

daj link do jakiejś aukcji  tej "korporacji, jednej z najbardziej znanych firm z branży audio" albo  podaj ich nick

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@katarzynab1712 najlepsze że to osoba prywatna + taki zapis 😄

Wszelkie niepokojące treści wiadomości wysyłanych  na adres email lub SMS będą zgłaszane do  wydziału Korporacyjnego FBI w Warszawie , Poland

________
Κώστας
oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

no to se gość kupił sprzęta / jak mu federalni o 6 rano na chatę wjadą za niepokojącą wiadomość

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@zOrg666 możesz ich olać i zapłacić przez Payu !!!! Możesz im napisać że zgłaszasz allegro próbę namówienia do opłacenia zakupu poza systemem 🙂 po trzecie jak to taka znana i rozpoznawalna marka to strasznie śmiesznie się zachowują z tymi ostrzeżeniami 🙂

Po czwarte jak zapłacisz przez allegro żadnego upomnienia nie dostaniesz, i napisz im jak będą robić problemy to wystawisz im odpowiednią opinię, zobaczysz jak zaczną Cię przepraszać i włazić w dopę 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
zOrg666
#8 Zapaleniec#

nie bardzo mam ochotę na współprace z kimś kto mnie straszy fbi i więzieniem. w tej chwili to chce się z tego wycofać. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zgłoś go jak napisałem, masz dowody!

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

zgłoś to po prostu allegro

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@zOrg666 masz pełne prawo, skoro kupiłeś od firmy corporacji 😄 Napisz maila że zgodnie z UK odstępujesz od umowy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jest to niezgodne z regulaminem i ja bym tak nie zapłacił, zgłoś tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=71f555ff-e040-42b3-a55b-d46b7fc1d3cc

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

płać tylko za  pośrednictwem allegro / nie daj się zrobić w "wacka" i nie daj się zastraszyć "renomowanej firmie"

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  możecie sprawdzić tego sprzedawcę i prośby zastraszenia żeby nie płacić przez PayU ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla przyłączam się do prośby, bardzo "interesujący" sprzedający

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@zOrg666 Napisz w tej sprawie przez formularz, załączając cytowane wiadomości do zgłoszenia. Zweryfikujemy sprawę i podejmiemy działania, jeśli nieprawidłowości zostaną potwierdzone.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not coś mi tu nie pasi w 2015 r. sprzedawała towar z odbiorem we Wrocławiu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@kostas11 aleś Ty podejrzliwy 

Cheyenne, Wyoming, Stany Zjednoczone · Mediolan, Lombardia, Włochy · Wrocław · Meksyk, Meksyk · Monachium, Niemcy · Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone · Panama City, Floryda, Stany Zjednoczone · Praga, Montenegro

Firma założona w raju podatkowym w maju 2020. Jedna wielka ściema.

Szeeeerokim łukiem.

oznacz moderatorów
zOrg666
#8 Zapaleniec#

jak mogę załączyć cytowane wiadomości? czy wystarczy zrzut ekranu?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zOrg666 tak 🙂 Wystarczy zrzut ekranu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
zOrg666
#8 Zapaleniec#

tak właśnie zrobiłem. 
dziękuję i pozdrawiam

oznacz moderatorów