anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro nie jest stanowcze wobec nieuczciwych sprzedawców?

SAGI79
#7 Wielbiciel#

Witam, zawsze postrzegałem Allegro, jako serwis, który walczy z nieuczciwymi sprzedawcami - szczególnie z ofertami, które wprowadzają konsumenta w błąd. Niestety, chyba jednak tak nie jest.

Kupiłem sprzęt, który miał być powystawowy (kuchenka mikrofalowa). Zwykle nie korzystam z takich "okazji", w tym przypadku zależało mi jednak na tym konkretnym modelu, którego producent nie oferuje w PL, był dostępny tylko na Allegro u jednego sprzedawcy. Przed zakupem jeszcze zadałem pytanie o stan towaru i czy rzeczywiście jest powystawowy. Odpowiedź — stan BDB, zgodny z opisem.

Kupiłem, towar doszedł szybko i na czas. Niestety, po rozpakowaniu okazało się, że sprzęt jest używany, brudny — zapewne ze zwrotu.  Ponieważ kuchenka była mi potrzebna "na wczoraj", umyłem ją i zostawiłem. Jednak nie omieszkałem wystawić "negatywa" właśnie za sprzedaż przedmiotu niezgodnego z opisem. To oczywiście wywołało dyskusję ze sprzedającym, który nawet przyznał się do winy, ale kiedy zorientował się, że komentarza nie zmienię, zaczął być mówiąc delikatnie, chamski i kolorować rzeczywistość, np. "powystawowy" to również demonstracyjny, czyli używany... chcą dostać za darmo... , ten komentarz to pomyłk itd.  

Oczywiście poprosiłem o pomoc Allegro, które ma wgląd w całą dyskusję i wysłane zdjęcia. Oczekiwałe, jedynie, że zwrócenia uwagi, że to trochę nie jest fair. I wiecie jaka była odpowiedź:

"Zapoznałam się z odpowiedzią na komentarz Klienta. Nie widzę, żeby odpowiedź Sprzedawcy łamała nasz regulamin. Zaproponował on również rozwiązanie sprawy. Zachęcam do zamknięcia dyskusji"
 
W związku z tym mam pytanie, czy oferta z opisem sprzętu powystawowego, a w rzeczywistości używanego i brudnego jest zgodna z regulaminem Allegro?
 
Mam jeszcze sugestię dla Allegro sprzedawców: Nie każdy klient chce obniżki ceny czy monet Allegro, a po prostu chce zapłacić i dostać zamówiony towar zgodny z opisemNa szczęście są inne serwisy również na A...

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Nie jest niezgodna z regulaminem jeżeli wszystko jest opisane w ofercie, sprzedajacy ma prawo do sprzedaży towaru ale musi wszystko opisać ze stanem faktycznym, Ty masz prawo do zwrotu, reklamacji i wystawienia obiektywnego komentarza. Możesz nie zamykać dyskusji jak problem nie został rozwiązany>nikt Ci nic nie zrobi.

oznacz moderatorów

SAGI79
#7 Wielbiciel#

Oczywiście mogłem oddać, reklamować, takie są moje prawa, jednak nie w tym rzecz, problem jest inny:

Allegro daje przyzwolenie na aukcje, gdzie oferowany towar jest niezgodny z opisem i właściwie nie reaguje na takie przypadki. 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Zobacz co sie dzieje z ajfonami 😄

Jeden spSZedafca ma powiedzmy 20 nowych w opakowaniach zastępczych hehe... 😉
aktywowanych dla dobra klientów...w celu sprawdzenia...ale są one rzekomo NOWE 😄
Z gwarancją spSZedafcy.

Ja mam inną definicję słowa NOWE.

Ostatnio rozkminialem temat twardych dysków. Nówki sztuki z 2015-2016 bez przebiegu (leżaki magazynowe). I ludziska kupują...i sie cieszą jak dzieci, ze na Allegro 700zł / w sklepie zaś 800-850 (2021/2022) 😄

oznacz moderatorów

SAGI79
#7 Wielbiciel#

I właśnie to jest rola Allegro, walczyć ze sprzedawcami, którzy naginają rzeczywistość.

oznacz moderatorów