anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro nie respektuje praw klienta?

QuendiTeam
#7 Wielbiciel#

Witam, kupilem na allegro przedmiot zostala wykryta wada przed uplywem roku i rządalem wymiany na nowy i tu jest psikus ani allegro ani sprzedawca nie respektują Polskiego prawa dot zwrotów

"Domniemanie istnienia wady
Zgodnie z polskim prawem, wada która ujawniła się w ciągu roku istniała w momencie sprzedaży. Dla kupującego oznacza to, że to na sprzedawcy ciąży obowiązek udowodnienia, że powstała z winy konsumenta. Okres ten może być inny w pozostałych krajach UE, jednak nie krótszy niż 6 miesięcy. Jeżeli jednak wada uwidoczniła się w okresie 12-24 miesiące, to konsument musi udowodnić, że istniała w momencie zakupu."

 

Wlasnie otrzymalem informację że to zupełnie rozładowany akumulator, allegro nakazlo wysłać nowy akumulator a dziś zmieniło zdanie. Pondto informacje otrzymalem po czasie ( allegro pisalo ze to dla mnie na plus ) co okazalo sie zwykła bujdą.

 

Dlaczego firmy współpracujące nie respektują przepisów? Dlaczego samo allegro ich ie respektuje?

 

Pozdrawiam,

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

mdrogeria
#21 Demiurg#

@starling_shop już WIEM !!! co się stało  ,jeśli w zgłoszeniu reklamacyjnym napisałeś tak jak tu cyt ,,rządalem wymiany na nowy,, to Polak podejmujący reklamację i czytając Twoje roszczenie  nie zaskoczył o co chodzi ...😂

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mdrogeria "rządalem wymiany na nowy" - przecież to aż nadto, nie za często spotyka się tak wylewne reklamacje od klientów z Allegro. 

Ci od sp. z o.o zwykle najbardziej wylewni, im wystarcza napisać "oddaje" na opakowaniu. 

oznacz moderatorów

QuendiTeam
#7 Wielbiciel#

Cieszę się ze ty dokładasz za każdym razem staranności aby dopieścić kazde zdanie, błędy sie zdarzają. Wytykaj sobie a nie komus no chyba ze traktujesz to forum jako zacne a zarazem cenne źródło informacji i jesteś nie wątpliwe częścią tego ekosystemu a właściwie to strażnikiem tylko czego? Nie rozumiem zupełnie uwag nie dotyczących sedna tematu 

 

Bez odbioru

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@QuendiTeam  Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”

oznacz moderatorów

QuendiTeam
#7 Wielbiciel#

Zanim sie wypowiesz i ocenisz, zapytaj

 

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

Pisałem ci @QuendiTeam w wcześniejszym poście: n i e znasz się a się sadzisz 😞 typowe... 😞

oznacz moderatorów

QuendiTeam
#7 Wielbiciel#

Rozumiem że Ty byś nie dociekał swoich praw? Warto próbować, warto pytać a nigdy  nie wolno oceniac z gory.

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@QuendiTeam    po pierwszym poście który był mega chaotyczny mogę stwierdzić, że: a) nie znasz się b) masz braki w wiedzy c) niepotrzebnie się sadzisz. Zobaczymy co tam dalej napiszesz.

oznacz moderatorów

QuendiTeam
#7 Wielbiciel#

Mam prawo wiedzieć dlatego pytam, widze że są tu sami znawcy w zyciu oh i ah, jak miło Was wszystkich poznać 💓

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

Z tego co widze, jestes kolejną osobą która chce mieć wszystko podane gotowe na tacy 😞

Ja wychodze z zalozenia, ze moge wskazac kierunek jak widze chec poszerzenia wiedzy.

Mnie Rodzice nauczyli zeby takie proste rzeczy rozkminiać we własnym zakresie.

W twoim przypadku widze, ze masz typowo roszczeniową podstawę i chcesz zmusić sprzedawcę do zachowań do których nie masz uprawnień.

oznacz moderatorów

QuendiTeam
#7 Wielbiciel#

Kurcze nie zdawałem sobie sprawy że angażuje tutaj zwykłych klientów, byłem przekonany bede pisal z supportem i jakąś pomoca 🙂

 

Kolejna sprawa sprzedający nie wyrobił sie w czasie z wydaniem prawidłowej informacji zrobił to po terminie co powoduję automatyczną wymiane akumulatora i w tym pewnie pomoże allegro. Można sie rozejść i dziękuję wszystkim którzy wnieśli coś do tej rozmowy. Duzo zdrowia dla Wszystkich 

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@QuendiTeam  napisał(a):

zrobił to po terminie co powoduję automatyczną wymiane akumulatora


Ja bym takich pochopnych wniosków nie wyciągał 😮

oznacz moderatorów

QuendiTeam
#7 Wielbiciel#

Doceniam.

oznacz moderatorów