anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro pobrało opłatę dwukrotnie z jednego bliku

Bodiman_da
#8 Zapaleniec#

Przy dokonywaniu zamówienia zbiorczego i realizacji go kodem blik znikła z konta opłata za zamówienie która wynosi 2421,35 oraz kwota 2309,91 nie wiadomo za co, która wisi jako zablokowana przez bank. Ta ostatnia nie powinna być wykonana ponieważ blik został wygenerowany na pierwsza kwotę.

Kontaktowałem się z bankiem potwierdzają iż obydwa przelewy poszły na konto Allegro tylko jeden z nich właśnie ten na niższą kwotę nie jest potwierdzony przez was do wypłaty. Proszę o interwencje w tej sprawie oraz kontakt.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

biosorcerer
#15 Entuzjasta#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A widnieje za ten sam zakup ?

oznacz moderatorów

Bodiman_da
#8 Zapaleniec#

Widnieje w blokadach w banku wiec nie za wiele można podejrzeć aczkolwiek dwa przelewy poszły w tym samym czasie

oznacz moderatorów

Bodiman_da
#8 Zapaleniec#

Ostatni zakup na Allegro, jaki widnieje na moim koncie jest na kwotę 2421,35 i jest on zrealizowany pozytywnie. Nie mam jednak żadnych innych zamówień, które opiewają na kwotę 2309,91, ponieważ nie wykonywałem takiej transakcji. W aplikacji banku obydwa przelewy są dedykowane dla Allegro. 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Bodiman_da a wszystkie zakupy zostały opłacone? Miałeś przedmiot o wartości różnicy tych kwot?

oznacz moderatorów

Bodiman_da
#8 Zapaleniec#

Zostaly opłacone jednym blikiem na kwotę 2421,35 a kwota 2309 w blokadzie banku na konto Allegro nie wiem z kąd.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Zachciało Ci się nowoczesności? Chcącemu nie dzieje się krzywda.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Bodiman_da już wyjaśniam. W zamówieniu nr 5c9ac987-f03e-11ed-a736-1b9042df0b55 opłaciłeś kilka przedmiotów od różnych sprzedających, płatności za dwa z nich: oferta nr 12814250758 (45,70 zł) oraz oferta nr 12911418229 (65,74 zł) zostały Ci zwrócone 12.05.2023 roku. Dlatego w rozliczeniu pojawiła się blokada na kwotę 2309,91 (2421,35 - 45,70 - 65,74 = 2309,91), która nie zostanie pobrana to pokazuje ile faktycznie zapłaciłeś po rozliczeniu tych dwóch zwrotów. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Bodiman_da
#8 Zapaleniec#

Rozumiem. Tylko mi z konta bankowego zeszło 4731,26, z czego 2309.91 jest nadal w blokadach nie rozliczonych. 
czyli ta kwota wróci do mnie na konto?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Bodiman_da tak, po rozliczeniu ta blokada zniknie i z Twojego konta zostanie pobrana tylko kwota jaką zapłaciłeś już po zwrotach, czyli 2309,91 zł. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Bodiman_da
#8 Zapaleniec#

Dziwne to troszkę dla mnie ale ok poczekam cierpliwie😉 

jeżeli coś kosztuje 2400 to nie płaci się 4700 🤔 a zwroty to inna sprawa całkowicie. 
Kiedy mogę się spodziewać zwrotu pieniędzy? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Bodiman_da wiem, że to brzmi dziwnie, ale finalnie nie zapłaciłeś 4700 zł, bo jedna płatność jest zablokowana na koncie, a tylko ta pierwsza przeszła. Jeśli jutro do końca dnia sytuacja się nie zmieni i wciąż według Twojego salda w banku widoczna będzie blokada, prześlij proszę potwierdzenie płatności i zrzut z informacją o blokadzie na drugi przelew na adres spolecznosc@allegro.pl, w e-mailu podaj proszę link do tego wątku.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Bodiman_da
#8 Zapaleniec#

Pieniądze wróciły na konto z blokad tak wiec temat zamknięty. Dziekuje za wszelką pomoc.

oznacz moderatorów