anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro pozwala sprzedawcom na ustalanie dowolnych cen produktów?

Client:97765421
#9 Pomysłodawca#

Dzięki produktyzacji, wchodząc w ofertę mogę sprawdzić jedynym kliknięciem, który uczciwy sprzedawca ma najniższą cenę danego produktu. 

Zauważyłem że sporo sprzedających ustala sobie ceny z kosmosu, w większości podyktowane chęcią niepohamowanej chciwości i chęci zysku.

Dlaczego Allegro nie wprowadziło jeszcze maksymalnych widełek w jakich kupiec mógłby wystawić dobra dla konsumenta, tym bardziej że posiada już ogromną bazę o produktach i zna ceny transakcyjne.

Allegro zyska więcej kupujących jeśli tym niewielkim ograniczeniem ukróci zapędy kupców do windowania cen.

Jednocześnie dziękuję Allegro, że wysłuchało mnie i wprowadziło automatyne pobieranie danych z konta  podczas wypełniania formularza zwrotów, jeśli miałem w ciągu dniach kilkanaście zwrotów, ręczne wklepywanie danych było  strasznie uciążliwe i zajmowało mnóstwo czasu.

 

 

 

 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:97765421 Ten zapis w całości jest niegodny z prawem. Nie można wymagać zwrotu towaru w oryginalnym opakowaniu i nie można z góry określać minimalnej procentowej wartości zmniejszenia zwracanej kwoty po odesłaniu towaru w ramach odstąpienia od umowy.

Sprzedawca ma prawo zmniejszyć zwracaną kwotę proporcjonalnie do zmniejszenia wartości rzeczy, zmniejszenie musi być poparte odpowiednimi wyliczeniami, ale nie może z góry zakładać, że w każdym przypadku będzie to minimum 10%.

oznacz moderatorów

K0RYBUT
#9 Pomysłodawca#

Jestem sprzedawcą

Pewnie chciałbym mieć najniższą cenę ale wtedy biorąc pod uwagę wszystkie koszty musiałbym dopłacać do interesu.

Swoją drogą zastanawiam się nieraz jak można zarobić wystawiając produkty w tak niskich cenach - To nazywa się psucie rynku

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:97765421 jaka chciwość ?  ceny mogą się różnić z wielu powodów, są firmy na Vat i ci co mają na początku zwolnienie już masz różnicę 23 %, producenci często mają różne progi rabatów zależne od ilości hurtowych, inną cenę dostanie mały sklepik kupujący 10 produktów a inną biorący 1000 szt. i każda firma ma różne koszt prowadzenie działalność. Dziwne pytanie, kupuj tam gdzie taniej ( co nie zawsze znaczy sprawnie )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:97765421
#9 Pomysłodawca#

@kostas11 dziękuję za wyczerpujące informacje.

oznacz moderatorów

rysstoo305
#8 Zapaleniec#

wystaw sobie coś np, używanego  mając firmę wezmą ci od tego 23 procent podatku ,  a allegro nałoży za sprzedaż prowizję ile ci zostanie mistrzu  pomyślałeś o tym może ?  tak jest  prawie ze wszystkim w tym kraju , oszukać , okraść , wprowadzić w błąd , każdy ciągnie w swoją stronę nie zauważyłeś tego jeszcze  ? Wejdz sobie na fora innych użytkowników i poczytaj opinie

oznacz moderatorów